Dálný východ

Čína – Malý okruh

AJ průvodce
9 dní
od 52 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická „srdce“ místa Číny

  • fascinující mozaika starobylých památek a moderní Číny

  • monumentální Velká čínská zeď, legendární terakotová armáda

  • poznávání Číny z pohodlí 4* hotelů

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Čína – jedna z největších a nejlidnatějších zemí světa, pyšnící se také jedna z nejstarších kultur naší planety. Tedy pokud vycházíme z toho, že kultura současné Číny je pokračovatelkou starobylých čínských kultur před Čínskou kulturní revolucí…na toto téma se vedou spory. V každém případě je Čína zemí, která přitahuje cestovatele již od nepaměti – zdobné paláce, starobylé chrámy, vynikající kuchyně a dnes samozřejmě také pohled na velmi rychle se měnící čínská města, pyšnící se hypermoderní architekturou. A jako pověstná třešnička na dortu bezpochyby Velká čínská zeď. To vše, a ještě mnohem více nabízí Čína – Země středu, do sebe zahleděná a přesto fascinující, někdy obhroublá povahou svých dravých a činorodých obyvatel a přitom sama sebe považující za vrchol civilizace a vytříbenosti. Čína má vše, co si srdce návštěvníka může přát a každý si musí najít „tu svoji“ Čínu a udělat si obrázek sám.

Během této poznáním nabité cesty uvidíte to nejhlavnější, co Čína nabízí. Důkladně poznat tuto zemi by sice trvalo celý život, to ale neznamená, že „ty největší pecky“ není možné navštívit během nabitého týdne. Čeká vás starobylý Peking, výlet k Velké čínské zdi, Xi´an s legendární terakotovou armádou a výkladní skříň moderní Číny – Šanghaj, pyšná na svůj pokrok a luxus. Krásy Číny již čekají!

Peking – Xi´an – Šanghaj

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
1
Praha/Vídeň – Peking

(NEDĚLE)

Odlet do Číny dle konkrétního letového řádu.

2
Peking

(PONDĚLÍ)

Vítejte v Číně! Přílet do Pekingu, po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a přesun na hotel. Zbytek dne volno, případně možnost vyrazit do ulic Pekingu – pozorovat rušný život čínské metropole, nebo poprvé ochutnat zdejší kuchyni.

Tento program se realizuje v režimu (SIC = seat in coach, garantovaných odjezdů s anglicky mluvícím průvodcem, kdy se připojujete ke skupině klientů z celého světa). Programy s českým průvodcem naleznete u našich dalších zájezdů do Číny.

3
Peking

(ÚTERÝ)

Celodenní poznávání Pekingu. Návštěvu Číny zahájíme symbolicky na Náměstí nebeského klidu – místo velkých protivládních protestů z roku 1989, ale i místo velkých vojenských přehlídek režimu. Prohlídka Zakázaného města (UNESCO) – po staletí sídla čínských císařů. Poté oběd v některé z místních restaurací. Odpoledne Letní palác (UNESCO), fakultativně možnost projížďky lodí po nedalekém vodním kanále.

4
Peking

(STŘEDA)

Poznávání blízkého okolí hlavního města – žádná návštěva Pekingu by nebyla kompletní bez návštěvy legendární Velké čínské zdi (UNESCO), neoficiálního symbolu celé země. Monumentální stavba si vyžádala úsilí statisíců lidí, svého času její délka měla dosahovat až 10.000 km – rozměry hodné tehdejší moci Říše středu. Oběd v místní restauraci, poté návrat do Pekingu a volné odpoledne, které si můžete užít dle svého gusta.

5
Peking – Xi´an

(ČTVRTEK)

Dokončení prohlídky Pekingu. Chrám nebes (UNESCO) – místo, kde se čínští císařové modlili za dobrou úrodu. Návštěva čajové továrny a vysvětlení významu čaje v čínské kultuře a jeho hlavních druhů (s možností nákupu). Oběd, odpoledne přesun na nádraží a přejezd rychlovlakem do Xi´anu – zde vyzvednutí místním řidičem, přeprava na hotel. Zbytek dne volno, odpočinek nebo možnosti individuálního poznávání uliček večerního města.

6
Xi´an

(PÁTEK)

Prohlídka slavné Terakotové armády (UNESCO), jednoho z divů Číny. Poté návštěva hrobky krále Čchin Š’-chuang-ti, největší podzemní hrobky světa. Odpoledne návštěva továrny vyrábějící repliky terakotových bojovníků – ukázka procesu výroby těchto ikonických soch. Zbytek dne volno, odpočinek.

7
Xi´an – Šanghaj

(SOBOTA)

Přelet do Šanghaje, zbytek dne volno. Možnost individuální návštěvy rušných ulic tohoto fascinujícího města. Šanghaj je nejlidnatějším čínským městem (cca 27 miliónů obyvatel) a finančním srdcem země. Zejména večerní pohled na svítící mrakodrapy poskytuje dechberoucí zážitek.

8
Šanghaj

(NEDĚLE)

Celodenní poznávání zajímavostí Šanghaje – moderního velkoměsta, v jehož architektuře jsou dodnes patrné evropské vlivy. Zahrady Yu – poklidná oáza v centru velkoměsta s jezírky, bambusovými keři, možnost vychutnat si šálek čínského čaje. Poté dále do víru velkoměsta – věhlasná promenáda Bund, šanghajské muzeum s bohatou sbírkou čínského umění. Uličky čtvrti Tchien-c´-fang, příjemné jídelny a kavárničky, možnost nákupů dárků a procházek.

V případě zájmu je možno tento program prodloužit na začátku delším pobytem v Pekingu, případně na konci v Šanghaji. Vyžádejte si naši nabídku.

9
Šanghaj – Praha/Vídeň

Transfer na letiště a odlet zpět domů, přílet obvykle tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4

Peking

5,6

Xi´an

7,8

Šanghaj

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Peking/Šanghaj – Praha
Místní přelet
1x místní přelet na trase Xi´an – Šanghaj
Ubytování
7x nocleh v hotelech standardu 4* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
Stravování nad rámec snídaní (5x oběd, bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Čínská víza
cca 2700 Kč/os.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 7990 Kč/os.
Ubytování vyššího standardu než uvedeného
Cena na vyžádání - dle požadované úrovně hotelu
Možnost prodloužení cesty
V Pekingu (před), nebo v Šanghaji (po) – cena na vyžádání, dle úrovně ubytování

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Až na kraj světa – Dálný východ

Region východní Asie, někdy také označovaný jako Dálný východ, nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Mezi...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×