Jižní Asie

Indie autenticky – za horskými národy severovýchodu

AJ průvodce
16 dní
od 69 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • návštěva jedné z nejodlehlejších oblastí Indie

  • vesničky místních etnik – Nishi, Apatani

  • setkání s Nágy – někdejšími obávanými lovci lebek

  • safari v NP Kazíranga

  • malebné čajové plantáže Ásámu

  • životem pulzující Kalkata

  • všechny vstupy a permity již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Indie je země mnoha tváří a vždy znova dokáže návštěvníka překvapovat svou pestrostí a krásou. Na jedné straně přelidněná města a starobylé památky severní Indie připomínající slavnou minulost soupeření hinduismu a islámu. Na straně druhé pohodový indický jih s malebnou tropickou přírodou, pláže a vodní kanály lemované palmami. A pak jsou tu ještě horské oblasti připomínající kulturně spíše Tibet. Kapitolou samou pro sebe jsou pak státy v severovýchodní části země, u hranic s Barmou a Bhútánem, které jako by do Indie ani vůbec nepatřily.

Pro milovníky opravdu exotických míst jsme připravili pravou lahůdku – návštěvu odlehlých oblastí u severovýchodní hranice. Ásám, Nágaland a Arunáčalapradéš…exotické názvy pro neméně exotická místa. Čekají vás horské vesnice a etnika svým původem i kulturou patřící spíše do jihovýchodní Asie než do Indie. Navštívíte i národní park Kazíranga s mnoha vzácnými druhy zvířat včetně slonů a nosorožců. A jako pověstná třešnička na dortu během této cesty bude setkání s národem Nágů, kdysi obávaných lovců lebek, ohrožujících obě strany hranice. Tohle je opravdu indický subkontinent v celé své pestrosti. Krásy severovýchodní Indie již čekají!

Kalkata – Guváhatí – NP Namérí – Ziro – Madžulí – NP Kazíranga – Sibsagar – Mon – Dibrugarh

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Unesco
1
Praha/Vídeň – Kalkata

Odlet do Indie dle konkrétního letového řádu.

2
Kalkata

Vítejte v Indii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem (u větších skupin i s průvodcem), pokračování do centra a konkrétní program dle času příletu. Rušné ulice někdejšího centra Britské Indie, květinový trh překypující barvami a vůněmi, monumentální Marble Palace, dům matky Terezy. Návštěva džinistického chrámu a jako zpestření i chrám krvelačné bohyně Kálí. Poté transfer na hotel a odpočinek po dlouhé cestě. Pro neznavené možnost individuálního poznávání Kalkaty a první ochutnávka skvělé indické kuchyně. Pro ostatní odpočinek…první dojem při setkání s Indií může být poněkud vyčerpávající.

3
Kalkata

Pokračování v prohlídce hlavních zajímavostí Kalkaty – připomínka britské vlády v Indii u Victoria Memorial, Indické muzeum s bohatými sbírkami z celé historie subkontinentu, dílny místních řemeslníků a knižní trh. Možnost nákupů suvenýrů, pozorování každodenního života, jež poskytuje fascinující obraz Asie sám o sobě.

4
Kalkata – Guváhátí – NP Namérí

Přelet do Guváhátí (Gauhátí), hlavního města svazového státu Ásám. Návštěva významného chrámu Kámákhja, centra tantrického kultu. Poté pokračování do NP Namérí, umístěného v malebné krajině podhůří Himálaje. Odpočinek a nocleh v kempu poblíž parku.

U této cesty je třeba ve venkovských oblastech počítat s mnohdy velmi jednoduchým standardem ubytování (prosté penziony, chaty, lodge). Přestože se snažíme vybírat čistá a kvalitní ubytování, výběr je velmi omezen. Ve městech tento problém není a ubytování probíhá v hotelech běžného standardu.

5
Namérí – Ziro

Pro zájemce možnost ranní procházky národním parkem, časté pozorování ptactva. Poté pokračování do Ziro, jedné z nejkrásnějších horských stanic Arunáčalapradéše. Oblast etnik Nishi a Apatani – první jsou známí zdobenými pokrývkami hlavy ve tvaru zoborožce, druhé etnikum si zdobí obličeje tetováním a ženy navíc dřevěnými destičkami vkládanými do nosních chrupavek.

6
Ziro

Druhý den poznávání této fascinující oblasti, horských vesniček a zdejších zajímavých etnik.

7
Ziro – Madžulí

Sjezd zpět do parných nížin Ásámu, překročení slavné řeky Brahmaputra a pokračování na ostrov Madžulí, jeden z největších říčních ostrovů světa.

8
Madžulí

Poznávání ostrova – centra višnuistického kultu a zdejších řemesel a umění. Hinduistické kláštery (tzv. sátry) a zdejší vesničky s domy postavenými na kůlech, jež mají chránit obyvatele před vodou v období záplav.

9
Madžulí – NP Kazíranga

Pokračování zpět na pevninu a poté přesun po zemi do NP Kazíranga (UNESCO), jednoho z nejznámějších indických národních parků. Oblast známá výskytem nosorožců indických, ráj ptactva a také domov ohrožených tygrů a levhartů. Odpolední safari džípy s možností pozorování některých z mnoha místních druhů zvěře.

10
NP Kazíranga

Druhý den v této unikátní oblasti, jednom z nemnoha národních parků prozatím nezasažených masovým turismem. Během ranního safari vyrazíte za dalšími zdejšími obyvateli – slony.

11
Kazíranga – Sibsagar

Pokračování do Sibsagaru, cestou malebné čajové plantáže věhlasného ásámského čaje, oblíbeného (nejen) indickými milovníky čaje. Příjezd do Sibsagaru a prohlídka zajímavostí a památek spjatých především se zdejším etnikem Ahomů, původem z čínského Yunnanu.

12
Sibsagar – Mon

Přejezd do odlehlého Nágska, ležícího až u hranic s Barmou. Návštěva vesnice Phuktong se dvěma mužskými domy (tzv. murong), rezidence náčelníka – ti dodnes vládnou okolním vesnicím.

13
Mon

Celodenní poznávání kultury Nágů – kdysi obávaných lovců lebek. Vesnice Longwa (polovina leží v Indii a polovina v Barmě!) a Hongpoi, propracovaná tetování místních válečníků, jedna z velmi málo navštěvovaných oblastí Indie.

14
Mon – Dibrugarh

Pokračování do městečka Dibrugarh, malebně umístěného na severu Ásámu u řeky Brahmaputra. Čajové plantáže a jedno z nejstarších a nejdůležitějších měst v oblasti.

15
Dibrugarh – Kalkata

Ráno volný čas na vychutnávání atmosféry, případně návštěva čajové plantáže, poté přesun na letiště a přelet do Kalkaty. Volné odpoledne s možností nákupů a pozorování fascinujícího pouličního života velkoměsta, ostrý kontrast po málo osídlených oblastech severovýchodu.

16
Kalkata – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů (obvykle v brzkých ranních hodinách), přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Kalkata

4

Guváhátí

4

NP Namérí

5,6

Ziro

8

Madžulí

10

NP Kazíranga

11

Sibsagar

12,13

Mon

14

Dibrugarh

15

Kalkata

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Kalkata – Praha včetně všech poplatků
Místní přelet
2x místní přelet na trase Kalkata – Guváhatí/Dibrugarh – Kalkata
Ubytování
7x nocleh v hotelu úrovně 2-3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením ve městech
Ubytování
7x ubytování v jednoduchých lodžích, chatách, či stanech se snídaní na venkově
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupiny větší než 02 osoby je nižší, vyžádejte si naši nabídku
Indická víza
Cca 2000 Kč (nutno zajistit předem)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 9690 Kč/os.
Kmenové tance ve vesnicích
Cca 1500-2500 CZK/skupina

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Indická kuchyně I. – pokrmy hodné mahárádžů

Při cestování do Indie je otázka zdejšího stravování…a především možných následných problémů jednou z častých otázek...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×