Jižní Asie

Krásy jižní Indie

AJ průvodce
16 dní
od 55 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa jižní Indie

  • zdobná nádhera chrámů indického jihu

  • všudypřítomná bohatost tropické přírody

  • vodní kanály v okolí Kóčinu

  • lahodná indická kuchyně, vonící kořením

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Indie – jedna z nejlidnatějších zemí světa, místo se starobylou kulturou, fantastickými památkami a úžasným jídlem. Zdobná nádhera barvitých chrámů a všudypřítomná pestrá tropická příroda ostře kontrastuje s chudobou a špatnou hygienou. Indie návštěvníkovi nabízí obojího měrou vrchovatou, krásy i bídy. A možná i právě proto je tato země tak fascinující. Indie rozhodně patří mezi země, které i zkušenému návštěvníkovi otevřou oči a rozšíří obzory. Nejen proto by právě tato země neměla chybět na seznamu cílů žádného milovníka cestování. Indie vás zkrátka pohltí a budete ji buď milovat, nebo nesnášet…a mnohdy i obojí najednou.

Během této cesty navštívíte jih Indie – místa, kde indická civilizace vzkvétala již od starověku. A také místa, kam mughalský vliv zasahoval spíše okrajově, jakkoliv byl neustále přítomen. Indii velmi odlišnou od hektického lidnatého severu s rozsáhlými městskými aglomeracemi a starobylými památkami. Indii vodních kanálů a všudypřítomné tropické přírody. Indii poklidnějšího tempa a odlišných zvyků a kuchyně, než jaká je typická na severu. Neméně zajímavou a bohatou na zážitky, ale prostě jinou. Krásy jižní Indie již čekají!

Čennaj – Mahábalípuram – Puduččéri – Taňdžávur – Triči – Maduraj – NP Perijár – Kóčin

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
Praha/Vídeň – Čennaj

Odlet do Indie dle konkrétního letového řádu.

2
Čennaj

Vítejte v Indii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně možnost poprvé ochutnat indickou kuchyni. Konkrétní program dle letového řádu – u večerních příletů odpočinek jak uvedeno, v případě ranního příletu poznávání Čennaje a možnost zkrácení celkové délky cesty.

3
Čennaj – Mahábalípuram

Poznávání hlavních zajímavostí Čennaje (dříve Madrás), významného centra indického automobilového průmyslu – proto někdy označovaného jako „Detroit jižní Asie“. Zároveň se jedná o místo významné historicky a kulturně – návštěva pevnosti sv. Jiří (první opěrný bod Angličanů na indickém území), katedrála sv. Tomáše s (údajným) hrobem tohoto apoštola. Pokračování do Mahábalípuramu (UNESCO), zde prohlídka Pobřežního chrámu – klenotu pallavské architektury, Ardžunovo pokání, pět chrámků Rathá.

4
Mahábalípuram

Výlet do „Města chrámů“ Kančípuram, historického centra Pallavské říše. Prohlídka hlavních chrámů, připomínajících slavnou minulost. Vedle věhlasných chrámů je Kančípuram známý též šikovností zdejších výrobců hedvábí.

5
Mahábalípuram – Puduččéry

Přejezd do města Puduččéry, jednoho z center Francouzské Indie. Město je známé také v souvislosti s ášramem slavného filozofa a mystika Šrí Aurobinda.

6
Puduččéry – Taňdžávur

Pokračování do Taňdžávuru. Po ubytování a krátkém odpočinku poznávání zajímavostí tohoto města, rušného centra státu Tamilnádu. Za zmínku stojí především majestátní Brhadíšvarův chrám (UNESCO).

7
Taňdžávur – Triči – Maduraj

Další den naplněný poznáváním krás indického jihu. Přejezd do Maduraje, cestou návštěva skalního chrámu v Triči, poté již pokračování do Maduraje a prohlídka chrámu bohyně Mínákší. Jeho pestře zdobené gópury patří k častým námětům fotografií z jižní Indie. Fascinující zážitek poskytuje také pozorování každodenního života a obřadů věřících.

8
Maduraj

Poznávání hlavních zajímavostí Maduraje, někdejšího centra říše Pándjú. V případě zájmu ráno ještě jedna návštěva chrámu bohyně Mínákší, prohlídka paláce Tirumalai Nájak v indo-saracénském slohu, vodní nádrž Mariamman Tepakkulam s chrámkem Mariammy – bohyně dětských nemocí. Prohlídka místního trhu s pestrou nabídkou zboží, potravin a exotického ovoce.

9
Maduraj – NP Perijár

Po návštěvách památek čas vychutnat si i něco jihoindické přírody. Návštěva farmy na koření a vysvětlení jeho použití v indické i světové kuchyni – právě výskyt koření přitahoval kupce, ale i dobyvatele z celého světa a Kérala je dodnes jedním z hlavních světových producentů koření. Poté přesun do NP Perijár, známého četným výskytem zvěře, ptáků a hmyzu. Mezi nejznámější zdejší obyvatele patří sloni, zoborožci, gaurové (tzv. indický bizon), orli a další. Projížďka lodí po jezeře, s trochou štěstí i s příležitostí pozorování zvířat.

10
NP Perijár – Kumarakom

Přejezd do oblasti Kumarakom, oblíbená turistická oblast Kéraly, stálezelená krajina Malabárského pobřeží je jedním z míst s nejvyššími srážkami v celé Indii. Oblast orientovaná od nepaměti na obchod byla také jedním z prvních míst v Indii, kde se usadili první křesťané, muslimové a překvapivě i Židé. Oblast typická starobylými vesničkami a četnými vodními kanály.

11
Kumarakom – Aléppi

Pokračování do Aléppi, „Benátek jihu“. Nalodění na hausbót a vychutnávání si zdejší úžasné krajiny z pohodlí paluby během plavby po zdejších kanálech a majestátním Vembandském jezeře. Život mezi kanály – rybáři, kokosové palmy, loďky a farmy. Nocleh na palubě hausbótu.

12
Aléppi – Marárikulam

Dokončení plavby a přejezd do ubytování u pláže. Zbytek dne volno, odpočinek s možností koupání, či masáží.

13
Marárikulam

Další den určený lenošení na břehu Indického oceánu. Koupání, procházky po pláži a individuální poznávání blízkého okolí.

14
Marárikulam – Kóčin

Po odpočinku opět čas trochu poznávat – pokračování do města Kóčin, nejstarší oblasti s evropským vlivem v Indii. Město s unikátní směsí vlivů, kultur a náboženství – kostely v portugalském stylu, chrámy hinduistů, židovské památky, trhy s kořením, rybáři přivážející svůj úlovek. Podvečerní plavba v zálivu s možností pozorovat každodenní život.

15
Kóčin

Poznávání zdejších zajímavostí – návštěva synagogy, holandský palác, kostel s hrobem Vasca de Gamy. Odpoledne volno určené toulkám tímto městem s úžasnou atmosférou, fakultativně možnost návštěvy kuchařské školy s demonstrací přípravy a ochutnávkou zdejší kuchyně.

Večer představení kathakalí, tradičního tance, typického pro indický jih.

16
Kóčin – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů (obvykle v ranních hodinách), přílet dle konkrétního letového řádu tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Čennaj

4

Mahábalípuram

8

Maduraj

9

NP Perijár

13

Marárikulam

15

Kóčin

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Čennaj/Kóčin – Praha
Ubytování
12x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
1x nocleh na hausbótu (Kóčin) s plnou penzí
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Pro skupiny větší než 02 osoby je cena výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku.
Indická víza
Cca 2000 Kč/os. (online)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 10990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Indická kuchyně I. – pokrmy hodné mahárádžů

Při cestování do Indie je otázka zdejšího stravování…a především možných následných problémů jednou z častých otázek...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×