Dálný východ

Krásy jižní Koreje s ČP

CZ průvodce
11 dní
84 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa jižní Koreje

  • nádhera starobylých paláců a chrámů

  • fascinující mix starobylých tradic a moderní architektury

  • exotická korejská kuchyně plná chutí a barev

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • malá skupina již od 6 osob, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Korea – země vklíněná mezi „velké kultury“ známějších sousedů, Japonsko a Čínu. A přitom zároveň země zachovávající si vlastní unikátní kulturu a tradice, neméně zajímavé, než ty známější japonské a čínské. Vydejte se s námi do jižní Koreje, poznat fascinující mix starobylých tradic a hypermoderní architektury a technologií. Poznat její životem pulzující města, ale i poklidný venkov a majestátní hory, nebo ochutnat zdejší úžasnou kuchyni plnou barev a vůní. A také pochopit alespoň trochu zdejší kultury, na kterou jsou Korejci právem tak hrdí. Během této poznáním nabité cesty poznáte to nejlepší, co tato neprávem opomíjená země nabízí. Cestu Vám zpříjemní přítomnost zkušeného průvodce, který se bude po celou dobu starat o Vaše pohodlí a zprostředkuje Vám bohatý svět korejské kultury. Krásy Koreje již čekají!

Soul – NP Soraksan – Kjongdžu – Pusan – Kwangdžu

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Soul

Odlet do Koreje dle konkrétního letového řádu.

2
Soul

Vítejte v Koreji! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně nenáročná procházka centrem Soulu a možnost poprvé ochutnat korejskou kuchyni. Konkrétní program dle letového řádu.

3
Soul

Celodenní poznávání zajímavostí korejské metropole. Majestátní palác Kjonbokkung, asi nejznámější a nekrásnější ze zdejších paláců; tradiční vesnice hanok (dnes čtvrť Soulu) Bukčon s domy v korejském stylu; zajímavá rušná nákupní ulice Insadong; centrum korejského buddhismu a krásná ukázka chrámové architektury – svatyně Čogjesa. Večer možnost vyrazit „do víru velkoměsta“, nebo fakultativně návštěva korejských lázní.

4
Soul – NP Soraksan – Sokčo

Přejezd na východní pobřeží, do oblasti NP Soraksan. Zdejší krásná hornatá krajina se stala námětem mnoha obrazů. Poznávání parku během nenáročného trekkingu a za pomoci lanovky. Poté pokračování do Sokčo, přímořského městečka se známým rybím trhem a možnost ochutnávky zdejších specialit.

5
Sokčo – Kjongdžu

Návštěva známé kulturní vesnice Hahoe (UNESCO). Poté pokračování do města Kjongdžu (UNESCO), někdejší metropole během vlády království Silla – období považovaného za zlatý věk korejské kultury. Tuto dobu také připomíná řada památek, mimo jiné starobylé hrobky a středověká observatoř.

6
Kjongdžu – Pusan

Dokončení prohlídky oblasti Kjongdžu – klenot sakrální architektury chrám Pulguksa a jeskynní svatyně Sokkuram (oba UNESCO). Poté pokračování do přístavního města Pusan. Dle únavy možnost dalšího poznávání, nebo odpočinek a koupání na zdejší dlouhé písčité pláži.

7
Pusan – Kwangdžu

Další zajímavosti města Pusan – známá vesnice (dnes již čtvrť města) Kamčon/Gamcheon s domečky s barevnými fasádami, malebně se rozprostírající na svazích nad městem; největší korejský rybí trh Čagalčchi. Poté pokračování do města Kwangdžu, cestou návštěva krásných zahrad Suncheon Bay. Nocleh v Kwangdžu.

8
Kwangdžu

Den věnovaný korejské kultuře a historii. Návštěva kulturního centra s celou  řadou možností, jak poznat unikátní zdejší kulturu (skrze gastronomii, čaj, odívání…konkrétní aktivity budou upřesněny) nebo si poslechnout představení korejské hudby. Zastávka v „květnových archivech“,  památníku připomínajícím události roku 1980, kdy ve městě došlo k povstání proti tehdy vládnoucí vojenské juntě.

9
Kwangdžu – Soul

Návštěva malebného bambusového háje Damjang, v minulosti obklopujícího konfuciánskou akademii. Uklidňující atmosféru  venkovského háje vystřídá neutichající ruch „džungle velkoměsta“, kterou desetimiliónové korejské hlavní město bezpochyby je. Vy si jej užijete během volného odpoledne, kdy budete mít možnost vychutnat si jeho hektickou atmosféru v jedné z nákupních čtvrtí. Večer fakultativně návštěva kulturní show, nebo pohled na zářící Soul z vrcholku hory Namsan se známou televizní věží.

10
Soul

Poznávání rozličných tváří Soulu a prolínání míst tradičních a moderních. Panoramatický pohled na moderní centrum z vrcholku věže Lotte – se svými 555 m nejvyšší korejská stavba; rušná čtvrť Gangnam, galerie firmy Samsung a Dongdaemun Design plaza – symboly moderní, technologicky vyspělé Koreje. Návštěvu Soulu zakončí návštěva chrámu Bongeunsa z 8. století – připomínka tradic, na které Korea nezapomíná ani v dnešní hektické době.

11
Soul – Praha/Vídeň

Transfer na letiště a odlet zpět do Evropy. Přílet zpravidla v rámci téhož dne, nebo 12. den cesty dle konkrétního letového řádu. Konec programu.

Program umožňuje prodloužení o ostrov Čedžu, kterému je přezdíváno „Havaj Koreje“. Bližší informace na vyžádání.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Soul

4

NP Soraksan

5

Kjongdžu

6

Pusan

7,8

Kwangdžu

9,10

Soul

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Soul – Praha
Ubytování
9x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce
Místní průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (kde je vyžadováno)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Stravování
9x oběd
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cestovní pojištění a připojištění pro případ storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 8.990 Kč/os.

cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Až na kraj světa – Dálný východ

Region východní Asie, někdy také označovaný jako Dálný východ, nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Mezi...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×