Jižní Asie

Krásy severní Indie s ČP

CZ průvodce
16 dní
55 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa severní Indie

  • nádhera paláců v Džódhpuru a Udajpuru

  • majestátní pevnost Džajsalmér na okraji pouště Thár

  • strhující krása Tádž Mahalu

  • lahodná indická kuchyně, vonící kořením

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • malá skupina 08 – 16 osob, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Indie – jedna z nejlidnatějších zemí světa, místo se starobylou kulturou, fantastickými památkami a úžasným jídlem. Zdobná nádhera honosných paláců a chrámů ostře kontrastuje s chudobou a špatnou hygienou. Indie návštěvníkovi nabízí obojího měrou vrchovatou, krásy i bídy. A možná i právě proto je tato země tak fascinující. Indie rozhodně patří mezi země, které i zkušenému návštěvníkovi otevřou oči a rozšíří obzory. Nejen proto by právě tato země neměla chybět na seznamu cílů žádného milovníka cestování. Indie vás zkrátka pohltí a budete ji buď milovat, nebo nesnášet…a mnohdy i obojí najednou.

Během této cesty navštívíte sever Indie – místa, kde indická civilizace vzkvétala již od starověku. Právě zde také měli centrum své vlády mocní Mughalové, kteří po sobě zanechali řadu úžasných památek. Budete obdivovat nádheru paláců v Džajpuru, Džódhpuru i Udajpuru, poznávat každodenní život v řadě chrámů pestré palety zdejších náboženství, či vychutnávat famózní indickou kuchyni. A jako pověstná třešnička na dortu vás na konci cesty čeká nezapomenutelný pomník nehynoucí lásky – legendární Tádž Mahal. Krásy severní Indie již čekají!

Dillí – Bikanér – Džajsalmér – Džódhpur – Udajpur – Džajpur – Fatéhpur Síkrí – Ágra – Tádž Mahal

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
1
Praha/Vídeň – Dillí

Odlet do Indie dle konkrétního letového řádu.

2
Dillí

Vítejte v Indii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně možnost poprvé ochutnat indickou kuchyni. Konkrétní program dle letového řádu – u večerních příletů odpočinek jak uvedeno, v případě ranního příletu poznávání Dillí.

3
Dillí

Celodenní poznávání zajímavostí indické metropole – projížďka kolem prezidentského paláce a známé Brány Indie, návštěva zdobné Humájúnovy hrobky (UNESCO), nejvyšší minaret v Indii Kutub Mínár (UNESCO), zastávka u Rádž Ghátu (místo kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí) a mohutná Červená pevnost. Projížďka rikšami starým Dillí s jeho křivolakými úzkými uličkami k monumentální mešitě Džáma Masdžid. Zbytek dne volno a odpočinek po rušném dni, nabitém poznáváním.

4
Dillí – Mandava

Přejezd na západ do Rádžasthánu, jednoho z nejexotičtějších regionů v celé Indii. Mezi zdejší hlavní zajímavosti patří kromě jiného nádherné paláce a také havelí – krásně zdobené kupecké domy. Právě ty si prohlédnete v Mandavě, kde se mnoho těchto historických klenotů dochovalo. Kromě havelí se také zastavíte na místním trhu s pestrou nabídkou zboží.

5
Mandava – Bikanér

Pokračování do Bikanéru, kdysi důležitého centra na obchodních stezkách. Návštěva zdejší mohutné pevnosti, připomínající pestrou minulost tohoto místa.

6
Bikanér – Džajsalmér

Přejezdový den, přesun do Džajsalméru, „Zlatého města“, ležícího na okraji Thárské pouště.

7
Džajsalmér

Prohlídka Džajsalméru – monumentální pevnost (UNESCO) s krásně zachovalým historickým centrem a malebnými uličkami – Orient v celé nádheře! Procházka pevností, návštěva zdejších džinistických chrámů, poté přejezd do pouště a projížďka na velbloudech po dunách Thárské pouště.

8
Džajsalmér – Džódhpur

Pokračování do Džódhpuru, druhého největšího města Rádžasthánu s řadou památek, připomínajících vládu zdejších maharádžů. Návštěva těch nejdůležitějších – mohutná pevnost Méhrángarh, kenotafy Džasvant Tháda. A samozřejmě pohled na uličky domů s modrými fasádami, podle kterých bývá Džódhpur přezdíván „Modré město“.

9
Džódhpur – Ranakpur – Udajpur

Přejezd do Udajpuru, cestou návštěva džinistických chrámů v Ranakpuru – jedny z nejvýznamnějších džinistických chrámů v Indii.

10
Udajpur

Celodenní poznávání krás „indických Benátek“ – města Udajpur, malebně rozloženého u jezera Pičhóla. Návštěva zdejšího paláce, procházka odpočinkovou zahradou, klidnější den po nabité předchozí části.

11
Udajpur – Bundi

Pokračování do města Bundi, cestou návštěva pevnosti Čittorgarh (UNESCO), největší pevnosti v celé Indii. Poté prohlídka Bundi s jeho zajímavými chrámy, zdobnými havelí a dalšími místy – návštěva zdejší baorí (stupňovité studny).

12
Bundi – Džajpur

Přejezd do „Růžového města“ (UNESCO), nazývaného dle barvy místních fasád. Odpolední či večerní procházka zdejšími rušnými uličkami a pozorování každodenního života, a také zběsilého pouličního provozu. Prodejci koření, sárí, prodavači čaje, jídelny vonící kořením…

13
Džajpur

Výlet do pevnosti Ambér (UNESCO), zastávka u jedné z nejznámějších památek v Indii – Palác větrů, observatoře Džantar Mantar (UNESCO), zdobný palác maharádžů a další.

14
Džajpur – Fatéhpur Síkrí – Ágra

Přejezd do Ágry, cestou návštěva „Města vítězství“ – Fatéhpur Síkrí (UNESCO). Někdejší sídlo císaře Akbara s hrobkou světce Salíma Čištího má opravdu mnoho co nabídnout – návštěva Velké mešity a rozsáhlého paláce jednoho z nejmocnějších vládců Indie. Dojezd do Ágry, odpočinek.

15
Ágra – Dillí

Ranní návštěva snad nejznámější památky Indie – legendárního Tádž Mahalu (UNESCO). Krása, jež opravdu bere dech. Poté prohlídka mohutné Červené pevnosti (UNESCO) a také „předlohy“ k Tádž Mahalu – hrobky Itimád-ud-daula. Odpoledne přejezd zpět do Dillí, možnost nákupu posledních dárků a suvenýrů.

16
Dillí – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů (obvykle v ranních hodinách), přílet dle konkrétního letového řádu tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Dillí

4

Mandava

7

Džajsalmér

8

Džódhpur

10

Udajpur

13

Džajpur

14

Ágra

15

Dillí

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Dillí – Praha
Ubytování
13x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (kde je vyžadováno)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění kryjící covid-19 již v ceně
Indická víza
Cca 2000 Kč/os. (online)
Připojištění pro případ storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 8.990 Kč/os.

cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD/INR.

kvalitní cestovní pojištění v ceně, doporučujeme si sjednat pojištění storna zájezdu.

zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Indická kuchyně I. – pokrmy hodné mahárádžů

Při cestování do Indie je otázka zdejšího stravování…a především možných následných problémů jednou z častých otázek...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×