Dálný východ

Tchaj-wan – Velká cesta s ČP

CZ průvodce
15 dní
74 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Tchaj-wanu

  • fascinující mozaika starobylých památek a moderní architektury

  • malebné čajové plantáže, horské lesy

  • krása rokle NP Taroko

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Tchaj-wan…trochu sporné území. Podle jedněch (především Tchajwanců samotných) Čínská republika a legitimní následovník původní Číny před nástupem komunismu. Podle druhých (pevninské Číny) vzbouřenecká provincie a nedílná součást Čínské lidové republiky. Co je ale rozhodně nesporné, je krása Tchaj-wanu, nazývaného již portugalskými objeviteli Ilha Formosa, „nádherný ostrov“. Městečka se starobylými chrámy, ale i moderní architektura. Termální prameny, dramatická pobřeží, čajové plantáže a bambusové háje a všudypřítomná krása zdejší přírody. To vše, a ještě mnohem víc nabízí Tchaj-wan – nádherný ostrov nejen jménem.

Během této poznáním nabité cesty uvidíte to nejzajímavější, co Tchaj-wan nabízí. Moderní velkoměsta i staré uličky historických měst. Krásu zdejší přírody, silně ovlivňované seismickou a vulkanickou aktivitou. Malebné čajové plantáže zdejšího vyhlášeného čaje. Starobylé chrámy, ale i příjemnou povahu místních obyvatel. Krása Tchaj-wanu do značné míry spočívá v obrovské pestrosti zážitků, které je možné i během relativně krátké cesty vidět. Krásy Tchaj-wanu již čekají!

Tchaj-pej – Jie-liou – Ťiou-fen – Tchaj-čung – Jezero Slunce a Měsíce – A-li-Šan – Kao-siung – Kenting – Chua-lien – Taroko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Památky
1
Praha/Vídeň – Tchaj-pej

Odlet na Tchaj-wan dle konkrétního letového řádu.

2
Tchaj-pen

Vítejte v Tchaj-wanu! Přílet do Tchaj-peje, po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a přesun na hotel. Zbytek dne volno, případně možnost vyrazit do ulic velkoměsta – pozorovat rušný život tchajwanské metropole, nebo poprvé ochutnat zdejší kuchyni.

3
Tchaj-pej

První den poznávání Tchaj-peje a blízkého okolí – Národní palácové muzeum s pestrými sbírkami, Svatyně mučedníků, Muzeum horkých pramenů v Beitou. Výlet do NP Yangmingshan s dosud výraznou vulkanickou činností – sirné prameny, fumaroly, termální zřídla. Poté návštěva atmosférického nočního trhu Shilin s pestrou nabídkou zboží a především místních specialit.

4
Tchaj-pej

Druhý den v Tchaj-peji – Čankajškův památník, Sloní hora s krásným výhledem na město, krásně zdobený chrám Longshan, jídelní trh Raohe a další místa.

Fakultativně návštěva jedné z nejznámějších místních budov – mrakodrap Taipei 101 připomínající stonek bambuus.

5
Tchaj-pej

Výlet na severní pobřeží ostrova a návštěva hlavních zajímavostí této oblasti – geopark v Jie-liou (Yehliu) se známými skalními útvary, starobylé (či historizující) uličky města Ťiou-fen (Jiufen), Shifen se známým vodopádem a výrobci lampiónů.

6
Tchaj-pej – Tchaj-čung

Přejezd do Tchaj-čungu (Taichung), dříve průmyslového centra ostrova (právě odsud pocházela velká část elektroniky s označením „made in Taiwan“. Návštěva Duhové vesnice – zajímavé „venkovní galerie“, tchajčungské národní divadlo. Možnost ochutnávky tchajwanské speciality – tzv. „bubble tea“, perlivého mléčného čaje, který je spolu s vyhlášenými čaji typu oolong téměř národním nápojem.

7
Tchaj-čung – Jezero Slunce a Měsíce

Návštěva města Lukang s malebnými starobylými uličkami a četnými chrámy. Poté pokračování k Jezeru Slunce a Měsíce, největšímu jezeru na Tchaj-wanu a oblíbené výletní oblasti. Krásná hornatá oblast, poklidnější program s možností užít si čas u jezera, návštěva vesnice původního etnika ostrova (odlišné od později příchozích čínských etnik).

8
Jezero Slunce a Měsíce – Alishan – Ťia-i

Přejezd do jedné z nejznámějších tchajwanských horských oblastí. Krásná krajina typická lesy, pestrou subtropickou přírodou, čajovými plantážemi. Poté pokračování do Ťia-i (Chiayi), nocleh.

9
Ťia-i – Tchaj-nan – Kao-siung

Pokračování do města Kao-siung (Kaohsiung), cestou zastávka v Tchaj-nanu (Tainan) a prohlídka hlavních zajímavostí – někdejší holandská pevnost Anping, četné chrámy, „stromový dům“. Dále do Kao-siungu, zastávka u majestátního kláštera Fokuangshan s obrovským množstvím soch Buddhy.

10
Kao-siung – NP Kenting

Přejezd do NP Kenting na jižním pobřeží ostrova. Nejstarší národní park Tchaj-wanu – malebné pobřeží, maják Olanbi, zajímavá subtropická vegetace. V případě dobrého počasí možnost koupání, volnější program.

11
NP Kenting – Tchaj-tung

Pokračování po východním pobřeží do města Tchaj-tung (Taitung). Dramatické pobřeží východu Tchaj-wanu, otevřeného vlnám Pacifiku – nenáročné poznávání pobřežní krajiny. Večer možnost užít si termálních pramenů.

12
Tchaj-tung – Chua-lien

Dále po východním pobřeží k městu Chua-lien (Hualien), ležícím nedaleko NP Taroko. Cestou poznávání chráněné oblasti East Coast National Scenic Area, známé jako „poslední panenská přírodní oblast Tchaj-wanu“.

13
Chua-lien – NP Taroko – Tchaj-pej

Návštěva jedné z nejznámějších přírodních lokalit celého Tchaj-wanu – NP Taroko. Krajina hlubokých roklí s modravými vodami řeky Liwu, nádherně umístěné chrámy, termální prameny. Poté přejezd zpět do Tchaj-peje, zbytek dne volno.

14
Tchaj-pej – odlet

Volný den – možnost individuálního poznávání města dle vlastních zájmů, nákupy posledních dárků… Poté transfer na letiště a odlet domů dle daného letového řádu.

15
Tchaj-pej – Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4,5

Tchaj-pej

6

Tchaj-čung

7

Jezero Slunce a Měsíce

8

Alishan

9

Kao-siung

10

NP Kenting

11

Tchaj-tung

12

Chua-lien

13

Tchaj-pej

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tchaj-pej – Praha
Ubytování
12x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Český průvodce
Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (dle požadavků místních zákonů)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 14990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Až na kraj světa – Dálný východ

Region východní Asie, někdy také označovaný jako Dálný východ, nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Mezi...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×