Jižní Asie

Všechny chuti Indie s ČP

CZ průvodce
10 dní
45 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa Zlatého trojúhelníku

  • nádhera paláců v Džajpuru, věhlasný Palác větrů

  • strhující krása Tádž Mahalu

  • lahodná indická kuchyně, vonící kořením

  • veškeré vstupné a polopenze již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Indie – jedna z nejlidnatějších zemí světa, místo se starobylou kulturou, fantastickými památkami a úžasným jídlem. Zdobná nádhera honosných paláců a chrámů ostře kontrastuje s chudobou, a Indie návštěvníkovi nabízí obojího měrou vrchovatou, krásy i bídy. A možná i právě proto je tato země tak fascinující. Indie rozhodně patří mezi země, které i zkušenému návštěvníkovi otevřou oči a rozšíří obzory. Nejen proto by právě tato země neměla chybět na seznamu cílů žádného milovníka cestování. Indie vás zkrátka pohltí a budete ji buď milovat, nebo nesnášet…a mnohdy i obojí najednou.

Během této cesty navštívíte sever Indie – místa, kde indická civilizace vzkvétala již od starověku. Právě zde také měli centrum své vlády mocní Mughalové, kteří po sobě zanechali nejen řadu úžasných památek, ale také výrazně ovlivnili už tak pestrou indickou kuchyni o další prvky. A právě skrze úžasnou výraznou indickou kuchyni, vonící kořením, budete poznávat tuto krásnou zemi. Budete obdivovat nádheru paláců v Džajpuru, poznávat každodenní život v řadě chrámů pestré palety zdejších náboženství a vychutnávat si famózní indickou kuchyni. A to nejen kuchyni Indie severní, ale i velmi odlišnou kuchyni indického jihu. A jako pověstná třešnička na dortu vás na konci cesty čeká nezapomenutelný pomník nehynoucí lásky – legendární Tádž Mahal. Krásy severní Indie již čekají!

Dillí – Džajpur – Fatéhpur Síkrí – Ágra – Tádž Mahal

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
1
Praha/Vídeň – Dillí

Odlet do Indie dle konkrétního letového řádu.

2
Dillí

Vítejte v Indii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel, případně rovnou pokračování v programu (možnost ubytování dle času příletu). Návštěva největšího trhu v Dillí Delhi Haat s pestrou nabídkou zboží a pokrmy z celé Indie. Nedaleký trh INA nabízející zeleninu, ryby, koření a nádobí – vše potřeby pro přípravu lahodných indických pokrmů. Večeře zaměřená na severoindickou kuchyni. Poté návrat na hotel a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě a dni plném poznávání.

 Specialita dne: kuřecí a paneer tikka masala, věhlasné kuře butter chicken nebo zeleninové karí.

3
Dillí

Celodenní poznávání zajímavostí indické metropole – projížďka kolem prezidentského paláce a známé Brány Indie, návštěva zdobné Humájúnovy hrobky (UNESCO), nejvyšší minaret v Indii Kutub Mínár (UNESCO), zastávka u Rádž Ghátu (místo kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí) a mohutná Červená pevnost. Návštěva sikhského chrámu Bangla Sahíb s vysvětlením zdejšího zvyku „langar“, komunitního stravování – jídla připravovaná sikhskou komunitou jsou vydávána zdarma všem příchozím bez ohledu na náboženské vyznání, kastu, či ekonomický status…i to je gastronomie Indie. Poté projížďka rikšami starým Dillí s jeho křivolakými úzkými uličkami k monumentální mešitě Džáma Masdžid, v případě zájmu ochutnávka pouličních specialit – voňavé plněné placky parátha. Večeře zaměřená na mughalskou kuchyni.

Specialita dne: kuřecí a jehněčí karí, nebo máslová čočka.

4
Dillí – Džajpur

Přejezd do „Růžového města“ (UNESCO), nazývaného dle barvy místních fasád. Odpolední či večerní procházka zdejšími rušnými uličkami a pozorování každodenního života, a také zběsilého pouličního provozu. Prodejci koření, sárí, prodavači čaje, jídelny vonící kořením… Večeře doprovázená kulturním představením.

Specialita dne: kuřecí lababdar, nebo zeleninové kofty a paneer butter masala.

5
Džajpur

Výlet do pevnosti Ambér (UNESCO), zastávka u jedné z nejznámějších památek v Indii – Palác větrů, dílny místních řemeslníků a další zajímavá místa Džajpuru. Možnost ochutnat známý indický jogurtový nápoj lassí. Večeře zaměřená na rádžasthánské speciality, v případě zájmu s možností pozorovat i samotnou přípravu jídla.

Specialita dne: butter chicken, nebo cizrnové karí.

6
Džajpur

Známá observatoř Džantar Mantar (UNESCO) a zdobný palác maharádžů, muzeum turbanů s ukázkou jejich uvázání. Večer světelná show, poté večeře zaměřená na rádžasthánskou kuchyni.

Specialita dne: rádžasthánské thálí ve dvou variantách (vegetariánské a masové).

7
Džajpur – Fatéhpur Síkrí – Ágra

Přejezd do Ágry, cestou návštěva „Města vítězství“ – Fatéhpur Síkrí (UNESCO). Někdejší sídlo císaře Akbara s hrobkou světce Salíma Čištího má opravdu mnoho co nabídnout – návštěva Velké mešity a rozsáhlého paláce jednoho z nejmocnějších vládců Indie. Dojezd do Ágry, ochutnávka místních sladkostí. Čas na odlišnou paletu chutí – večeře zaměřená na jihoindickou kuchyni.

Specialita dne: vegetariánské pochoutky jihu – thosai nebo citrónová rýže, smažené omelety uttapam.

8
Ágra

Ranní návštěva snad nejznámější památky Indie – legendárního Tádž Mahalu (UNESCO). Krása, jež opravdu bere dech. Poté prohlídka mohutné Červené pevnosti (UNESCO) a také „předlohy“ k Tádž Mahalu – hrobky Itimád-ud-daula. V případě zájmu ochutnávka pouličních specialit, nabízených zdejšími prodejci. Večeře zaměřená na kuchyni severní a jižní Indie.

Specialita dne: variace karí (případně možnost ochutnat i další, nové speciality – například jehněčí rogan josh a palak panýr).

9
Ágra – Dillí

Přejezd zpět do Dillí, návštěva známého baháistického Lotosového chrámu a komplexu Hauz Khas – památky spojené s Dillíským sultanátem. Rozlučková večeře s průřezem toho nejlepšího, co bylo na jídelníčku během cesty, především rozličná lahodná karí.

Specialita dne: výběr oblíbených specialit již ochutnaných během cesty (případně možnost ochutnat i další pokrmy – například rybí karí a kořeněné brambory jeera aloo).

10
Dillí – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů (obvykle v ranních hodinách), přílet dle konkrétního letového řádu tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Dillí

5,6

Džajpur

7,8

Ágra

9

Dillí

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Dillí – Praha
Ubytování
8x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
Stravování nad rámec snídaní formou degustační polopenze
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Indická víza
Cca 2000 Kč/os. (online)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4990 Kč/os.

U tohoto zájezdu považujeme přítomnost českého znalého průvodce za velký přínos pro celkový průběh cesty, proto je standardně nabízen ve verzi s českým průvodcem.

Cestu Vám ale v případě zájmu samozřejmě rádi připravíme i individuálně, s místními průvodci.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Indická kuchyně I. – pokrmy hodné mahárádžů

Při cestování do Indie je otázka zdejšího stravování…a především možných následných problémů jednou z častých otázek...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×