Vietnam a Indočína

Všechny chuti Vietnamu s ČP

CZ průvodce
12 dní
55 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa Vietnamu

  • starobylá Hanoj, majestátní Hue a hektický Saigon

  • fascinující zátoka Halong s tisíci krasových homolí

  • pestrá paleta chutí a vůní zdejší famózní kuchyně

  • rušné trhy plné zboží, kde chuti zdejší kuchyně vznikají

  • veškeré vstupné a ochutnávky již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Vietnam – země těžce zkoušená během četných válek, jež zde zanechaly nesmazatelné stopy…na krajině i na duších lidí. Ale také země s velmi bohatou historií, fascinující kulturou, nádhernou přírodou a skvělou kuchyní, země která se vždy znovu jako fénix obnovila z popela předchozí katastrofy. Vietnam má tolik co nabídnout – kombinaci starobylých míst i moderních měst, krásnou přírodu, zajímavou byť pohnutou historii…je toho mnoho. A za samostatnou návštěvu rozhodně stojí i zdejší vynikající kuchyně, jež si postupně získala světový věhlas pro svou unikátní chuť, použití nejčerstvějších surovin, a i různorodost napříč Vietnamem. Kuchyně Vietnamu je rozdílná, jako země sama – tradiční, výrazná a výživná na severu, rafinovaná a vytříbená v centrální části země a hravá a vonící bohatostí koření a plodů tropického jihu. Bez výjimky ale vždy plná exotických chutí a vůní, stejně jako Vietnam sám.

Právě za vietnamskou kuchyní se vydáte během této cesty – skrze velmi různorodou kuchyni Vietnamu budete poznávat pestrost této krásné asijské země. Navštívíte starobylou elegantní Hanoj s nikdy neutuchajícím provozem, malebnou zátoku Halong kde se podle legendy měl zanořit drak, kdysi mocné královské město Hue a okouzlující uličky Hoi Anu a svou pouť zakončíte v prostopášném Saigonu na samém jihu Vietnamu. Tady všude budete mít možnost poznat to nejlepší z kuchyně, historie i kultury, kterou daná část země nabízí. Vaši cestu zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude starat o hladký průběh cesty. Krásy, chuti a vůně Vietnamu již čekají!

Destinace:

Hanoj – Halong – Hue – Hoi An – Saigon

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
1
Praha/Vídeň – Hanoj

Odlet do Vietnamu dle konkrétního letového řádu.

2
Hanoj (V)

Vítejte ve Vietnamu! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a přesun do hotelu. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, nebo možnost vyrazit do rušných uliček Hanoje – poprvé ochutnat místní kuchyni nebo věhlasné pivo bia hoi, případně jen pozorovat zdejší neustávající provoz a každodenní ruch.

Uvítací večeře zaměřená na místní speciality.

S – snídaně, O – oběd, V – večeře

3
Hanoj (S, O, V)

Den určený poznávání Hanoje – Ho Či Minovo mauzoleum, symbol Hanoje Pagoda jednoho sloupu, Chrám literatury s nejstarší vietnamskou univerzitou, fascinující uličky staré Hanoje s prodejci nejrůznějšího zboží.

K obědu bun cha – grilované vepřové, podávané s čerstvými bylinkami, nudlemi a lehce pikantní omáčkou. V případě zájmu ochutnávka pravé vietnamské kávy v jedné z uliček staré Hanoje – buď „klasická“ prokapávaná s kondenzovaným mlékem, nebo „žloutková káva“.

Odpočinkovější odpoledne určené pěšímu poznávání centra města – prodejci nejrůznějšího zboží, nikdy neutuchající provoz, uličky s úžasnou atmosférou, Jezero navráceného meče a další zajímavosti. Návštěva rušného trhu Dong Xuan s nepřebernou nabídkou zboží a ingrediencí, z nichž vietnamská kuchyně vzniká. Vysvětlení významu a chutí základních surovin vietnamské kuchyně a možnost zkusit svou šikovnost ve smlouvání o ceny, byť místní zkušené obchodníky je těžké překonat.

Večeře zaměřená na místní specialitu, ryby cha ca – grilované ryby s koprem, podávané ve stylové restauraci v centru Hanoje, vyhlášené právě tímto pokrmem.

4
Hanoj – Halong (S, O, V)

Namísto běžné snídaně dnes posnídáte ve stylu místních, vyhlášenou polévku pho, možná nejznámější vietnamské jídlo vůbec. Nudle s kuřecím nebo hovězím masem, zalité silným vývarem a doplněné čerstvými bylinkami, čili a nezbytnou limetou či citrónem, patří k ránu mnoha Vietnamců a rozhodně po ránu přímo „nakopnou“ tělo energií. Poté přejezd do zátoky Halong (UNESCO), kde se podle legendy měl zanořit drak a vytvořit svým ocasem tuto nádhernou krajinu krasových homolí, vystupujících z moře. Krásná legenda a neméně krásná krajina. Nalodění se, uvítání posádkou a začátek plavby jednou z nejikoničtějších oblastí Vietnamu. Odpolední aktivity dle programu plavby konkrétní lodi, upřesnění na palubě (obvykle bývá na programu návštěva jednoho z ostrovů, nebo možnost vyjížděk na kajaku). Případně pouze relax a vychutnávání si úžasné scenérie. Stravování zaměřené na místní speciality a mořské plody, možnost vlastnoručně si vyzkoušet výrobu závitků. Nocleh na lodi v zátoce.

Poté přesun na nádraží a přejezd nočním vlakem do hor, nocleh ve vlaku (doporučujeme si koupit něco dobrého na zub).

5
Halong – Hanoj – Hoi An (S, brunch)

Ráno v Halongu, program opět dle konkrétní lodi (obvykle návštěva Jeskyně zázraků) a pokračování plavby zpět do přístavu. Přesun zpět do Hanoje, cestou návštěva věhlasného malířského studia Thanh Chuong. Příjezd do Hanoje a volno v centru do času odletu – možnost nákupů, vychutnávání si neopakovatelné atmosféry Hanoje, případně fakultativně projížďky rikšami (zajištění za pomoci průvodce). Poté přesun na letiště a přelet do Danangu ve středním Vietnamu. Transfer do Hoi Anu, nocleh.

6
Hoi An (S, O)

Ráno návštěva vesnice Tra Que a kurz vaření vietnamské kuchyně pod bedlivým dozorem zdejších kuchařů, odměnou bude vlastnoručně připravený oběd – není třeba se obávat, nejedná se o žádnou „otročinu“.  Odpolední prohlídka Hoi Anu (UNESCO), malebného městečka s mnoha chrámy, klanovými domy, obchůdky a příjemnými restauracemi a kavárničkami. Poté volno, možnost procházek centrem, večer obvykle romanticky osvíceným lampiony, jež se staly neoficiálním symbolem Hoi Anu.

7
Hoi An – Hue (S, V)

Přejezd do Hue (UNESCO), posledního sídla vietnamských císařů. Návštěva císařské citadely, těžce poškozené během vietnamské války, dnes se ale díky rozsáhlým rekonstrukčním pracím opět probouzející do své původní krásy, projížďka rikšami centrem města, návštěva pagody Thien Mu umístěné malebně na břehu Voňavé řeky. Večer ochutnávka místních specialit – někdejší císařská kuchyně je v celém Vietnamu známá jako symbol vytříbených chutí, večeře zaměřená na některé z nejznámějších pokrmů.

8
Hue – Saigon (S, O)

Pokračování prohlídky Hue – zdobné císařské hrobky, návštěva trhu Dong Ba nabízejícího zajímavý pohled na každodenní život místních s ochutnávkou specialit pouliční kuchyně – nem lui, špízy z grilovaného vepřového, mušle s čili a citrónovou trávou a další zajímavé pokrmy.

Přejezd na letiště v Danangu a přelet do Saigonu. Široké elegantní bulváry silně kontrastují s křivolakými uličkami Hanoje. Zbytek dne volno, určené individuálnímu vychutnávání hektické atmosféry jižní vietnamské metropole, případně návštěva některé ze zdejších „beer gardens“, pivnic nabízejících nejen dobré pivo, ale také grilované speciality.

9
Saigon (S)

Volnější den – výlet do tunelů Cu Chi, jež poskytovaly úkryt bojovníkům vietcongu prakticky přímo pod nosem nepřátelským jednotkám.

Návrat do Saigonu a zbytek dne volno, možnost odpočinout si po nabitějších předchozích dnech, vyrazit za nákupy nebo se zúčastnit fakultativních výletů dle vlastního zájmu. Mimo jiné se nabízí možnost:

1/ návštěvy mrakodrapu Bitexco s krásným výhledem na celý Saigon.

2/ možnost fakultativního výletu pro ty, kteří se nebojí zdejšího provozu – poznávání ruchu zdejších ulic ve stylu místních, ze sedla motocyklu – zkušení řidiči vám ukážou město svýma očima, se vším ruchem, pouličními jídelničkami a zapadlými kouty (výlet s řidičem, ochutnávky v ceně).

3/ varianta předchozího výletu, ale zaměřená na zdejší scénu minipivovarů produkujících zdejší piva, velmi oblíbená mezi místními milovníky pěnivého moku.

4/ večerní plavba po řece s večeří – pohled na rozsvěcející se Saigon a nabídka dobré večeře nabízí zajímavou pohodovou variantu, jak strávit příjemný večer.

10
Saigon – Ben Tre – Saigon (S, O, V)

Výlet do delty Mekongu, obilnice Vietnamu. Návštěva plovoucích trhů, projížďka lodí po ramenech Mekongu, rozličné farmy a výrobci místních produktů – například z kokosu, medu a dalších. Oběd – konkrétní lokalita a specialita dle časových možností, bude upřesněno.

Návrat do Saigonu, zbytek dne volno. Večeře ve stylu místních – zaměřená na tzv. pouliční jídlo (street food), během procházky centrem Saigonu, s výběrem dle konkrétní chuti. Tyto speciality bývají také doprovázené pivem bia hoi, které večer stylově doplní, během pozorování hektického provozu Saigonu a každodenního života místních.

11
Saigon – odlet (S)

Prohlídka hlavních zajímavostí Saigonu – Palác sjednocení (místo, kde roku 1975 skončila vietnamská válka…přinejmenším pro jižní Vietnam), koloniální budovy v centru města – starý poštovní úřad, katedrála Notre Dame, Opera a radnice. Poté návštěva nejznámějšího saigonského trhu Ben Thanh, možnost nákupů posledních suvenýrů – čajů, koření a dalších lákadel, případně poslední možnost užít si zdejší kuchyni.

Přejezd na letiště a odlet domů dle konkrétního letového řádu.

12
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Hanoj

4

Halong

5

Hanoj

6

Hoi An

7

Hue

9

Saigon

10

Ben Tre

11

Saigon

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Hanoj/Saigon – Praha
Místní přelet
2x místní přelet na strase Hanoj – Danang – Saigon
Ubytování
8x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
1x nocleh na lodi v kajutě standardu 3* s vlastním příslušenstvím a se snídaní
Stravování
Stravování formou ochutnávkové polopenze (1x brunch, 5x oběd a 5x večeře)
Voda v ceně
Voda v době poznávacího programu (cca 2 láhve vody/osoba denně)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Vietnamská víza
30 USD/os., online
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4990 Kč/os.
Fakultativní výlet
Vespa tour/Beer Tour (Saigon) – cca 2390 Kč/os.
Fakultativní výlet
Projížďka po řece s večeří (Saigon) – cca 1190 CZK

U tohoto zájezdu považujeme přítomnost českého znalého průvodce za velký přínos pro celkový průběh cesty, proto je standardně nabízen ve verzi s českým průvodcem.

Cestu Vám ale v případě zájmu samozřejmě rádi připravíme i individuálně, s místními průvodci.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Pod pohledem Buddhy – pevninská JV Asie

Jihovýchodní Asie nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Přestože tvoří jeden celek se vzájemně provázanými...
ČÍST ČLÁNEK

Vietnam – zátoka Halong

Málokteré místo v Asii, tak bohaté na přírodní a kulturní zázraky, se může svou krásou vyrovnat vietnamské zátoce Halong (viet. Vịnh...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×