Kavkaz

Kavkaz

Arménie, Gruzie a Ázerbajdžán…všechny tři kavkazské země mají rozhodně co nabídnout. Důvodem, proč se tomuto krásnému koutu světa masový turismus vyhýbá, může být více – absence opravdu pěkného moře, či složitá bezpečnostní situace mezi zdejšími horkokrevnými národy, často ohrožovanými většími sousedy, ale i spory mezi nimi samotnými. Ať už je důvod jakýkoliv, země Kavkazu si uchovávají charakter pozapomenutého koutu světa, a co se týká hostů, těžko naleznete lepších hostitelů, než Gruzíny, Armény a Ázery. Vynechat země Kavkazu by zkrátka byla obrovská chyba – jedná se o region oplývající množstvím nádherných památek, divukrásnou přírodou, fantastickým jídlem a neuvěřitelně pohostinnými obyvateli.

Blízký východ

Blízký východ

Ať už se jedná o Izrael, Jordánsko, Írán, Spojené arabské emiráty, či Omán, Blízký východ představuje fascinující region pyšnící se řadou významných historických míst spjatých s mocnými říšemi, jež zde vznikaly a opět zanikaly již od starověku. Křižovatka kultur a kolébka významných světových náboženství – judaismu, křesťanství i islámu, jejichž zakladatelé, světci a věřící zde taktéž zanechali hlubokou stopu. Právě tudy procházely kupecké stezky mířící z exotického Orientu do Evropy. Tady prostě historie dýchá na každém kroku. Jedná se také region drsné krásy, kde zeleň nečetných oáz, sadů a zahrad představuje závan svěží přírody v jinak suché pouštní a polopouštní krajině. Výsledný celek představuje pestrou mozaiku exotických chutí, všudypřítomné vůně koření, starobylých zvyků i zvuků ruchu každodenního života. Blízký východ návštěvníka prostě uchvátí…

Střední Asie

Střední Asie

Střední Asie má co nabídnout snad každému – milovníkům historie, přírody, aktivním cestovatelům – seznam je dlouhý. Každá země ale nabízí něco jiného a je třeba dobře vybírat, kam vyrazit. Milovníci památek a historie si vyberou nejspíše Uzbekistán s jeho starobylými městy, Kazachstán a Kyrgyzstán vás ohromí svou téměř panenskou přírodou, Tádžikistán uchvátí krásou svých hor. A Turkmenistán dost možná tvrdostí svého autoritářského režimu. Poněkud stranou od „stánů“ pak stojí Mongolsko – rodiště Čingischána a doposud země nádherných stepí, jurt a sokolníků. Prostě Střední Asie vás chytne a nepustí, ať už je vašemu srdci bližší příroda, památky, nebo zdejší exotické jídlo. Jakkoliv je Střední Asie je u nás často dodnes vnímána jako region zaostalých postsovětských republik, rozhodně je to neprávem! Od pádu SSSR ale zemí střední Asie ušla velký kus cesty, co se ale nezměnilo je pohostinnost místních obyvatel, známá již po staletí.

Jižní Asie

Jižní Asie

Indie, Šrí Lanka a Maledivy – vše země jižní Asie, podobné, a přesto tak rozdílné. Chaotická Indie je jedna z nejlidnatějších zemí světa, místo se starobylou kulturou, fantastickými památkami a úžasným jídlem. Zdobná nádhera honosných paláců a chrámů ostře kontrastuje s chudobou a Indie návštěvníkovi nabízí obojího měrou vrchovatou, krásy i bídy. Indie vás zkrátka pohltí a budete ji buď milovat, nebo nesnášet…mnohdy i obojí najednou. Jako drobná zelená perla vypadá oproti mohutné rozloze Indie, utopená v modři Indického oceánu, Šrí Lanka. Ostrov bohaté kultury, malebných čajových plantáží a národních parků s množstvím exotických zvířat. Ostrov vonící kořením a všudypřítomnou tropickou přírodou, kde lahodné karí a silný černý čaj není nikdy daleko. A samozřejmě také ostrov s písčitými plážemi, které přímo vybízejí k sladkému nicnedělání. A pokud existuje tropický ráj, pak jsou zcela jistě Maledivy jedním z horkých kandidátů na tento titul. Řada ostrovů, ostrůvků a atolů, které jako řada perel svítí z tyrkysové modři okolního Indického oceánu je jedním z prvních pohledů z letadla, které se návštěvníkovi při příletu naskytnou. A setkání s realitou exotických ostrovů pak není o nic horší.

Himálajské země

Himálajské země

Nepál, Bhútán a regiony Sikkim, Ladákh a Tibet. Země horských velikánů, prastarých božstev, strhující krásy hor a úžasně rozmanité přírody. Starobylé chrámy, životem kypící město Káthmandú a nespočet etnik, která tento fascinující region obývají – kosmopolitní Nepálci, zbožní Tibeťané, bojovní Gurkhové a řada dalších hrdých obyvatel hor. Malebná rýžová políčka, chladná krása majestátních hor, ale i bujné pralesy tropického jihu Nepálu. Země vklíněné pod vrcholy horských masivů, ale také mezi dvě velké sousední asijské kultury – čínskou a indickou. Nepál je mezi cestovateli pojmem sám o sobě, ať už se vydávají zdolat nejvyšší horu světa, nebo poznávat další krásné kouty této země. Bhútán, jež namísto hrubého domácího produktu měří hrubé domácí štěstí. Indické regiony Ladákh a Sikkim, neprávem stojící mimo zájem cestovatelů, zaměřujících se na „větší“ země. A samozřejmě Tibet, jež svou samostatnost ztratil již před lety, pořád ale nabízející fascinující zážitky při poznávání jeho unikátní kultury. Střecha světa, jak bývá tomuto překrásnému koutu světa někdy přezdíváno, si vás prostě získá.

Vietnam a Indočína

Vietnam a Indočína

Vietnam, Laos a Kambodža, země vzájemně blízké a přitom tak rozdílné. V dobách Francouzské Indočíny se říkalo, že Vietnamec rýži sází, Kambodžan ho při tom pozoruje a Laosan vleže poslouchá, jak rýže roste. Nejde o projev lenosti, ale obecného přístupu k životu. Vietnam – země těžce zkoušená během četných válek, jež zde zanechaly nesmazatelné stopy…na krajině i na duších lidí, je dodnes hektickým srdcem regionu. A také země s velmi bohatou historií, fascinující kulturou, nádhernou přírodou a skvělou kuchyní. Vedle Vietnamu vypadá Laos jak místo, kde jako by se zastavil čas. Tak jako řeka Mekong pomalu proudí napříč celou zemí, tak i Laosané se přizpůsobili neuspěchanému rytmu přírody a pokud se návštěvník tomuto rytmu dokáže přizpůsobit, rozhodně si Laos užije. A pak je tu Kambodža – země těžce zkoušená během své bohaté historie, především hrůzovládou Rudých Khmerů. Země se z této doby vzpamatovává dodnes. Přesto se některé věci nemění – laskavá povaha Khmerů, krása jejich země a četné památky, připomínající někdejší velikost této země.

Thajsko a Barma

Thajsko a Barma

Thajsko – země krásných památek, barvitých buddhistických chrámů, pestré tropické přírody, úžasného jídla a malebných pláží. Stálice na seznamu cestovatelů již po celé dekády, a to zcela zaslouženě. Země úsměvů, jak bývá Thajsku také přezdíváno, nabízí velice příjemný zážitek pro každého – na své si přijdou milovníci kultury, jídla, přírody, pláží…a to obvykle během jediné cesty. Navíc Thajci rozhodně umějí cestu zpříjemnit – ať již všudypřítomnými úsměvy, nebo výbornou úrovní služeb, jež vyhoví i skromnějšímu rozpočtu. Vedle oblíbeného Thajska je Myanmar, či dříve Barma, dosud relativně málo navštěvované místo Asie. Země po dlouhá léta vojenskou juntou odříznutá od zbytku světa opět pomalu otvírá svou náruč návštěvníkům, toužícím spatřit krásy této unikátní země. A že je toho celá řada, co Barmu odlišuje – ačkoliv patří mezi nejchudší země světa, místní zdobí chrámy a sochy Buddhů zlatem, jedná se také o jedno z mála míst světa, kde čaj můžete nejen pít, ale i jíst. A nejen ženy, ale i muži zde chodí v sukních…Barma je prostě světem sama pro sebe, což věděl i Rudyard Kipling, když ji popsal jako „zemi jako žádná jiná“.

Ostrovy JV Asie

Ostrovy JV Asie

Přátelská Malajsie, hypermoderní Singapur, úžasně rozmanitá Indonésie a pohodové Filipíny. Pokud by region ostrovní JV Asie mělo charakterizovat jedno slovo, pak by to jistě byla „pestrost“. Malajsie, křižovatka kultur, je nesmírně zajímavá země na pomezí pevninské a ostrovní JV Asie. Vedle unikátního mixu kultur nabízí také krásnou tropickou přírodu, fantastické jídlo a příjemné pláže. Singapur, městský stát si získal jméno, které dalece překonává jeho geografickou velikost. Jedná se o velmi bohatou destinaci, která láká především moderní architekturou a atrakcemi světové úrovně. Indonésie – největší souostroví světa, země svými ostrovy a ostrůvky kopírující rovník přes tři časová pásma. Kulturní a vytříbená Jáva, proslavený ostrov Bali, pohřební tradice Toradžů na Sulawesi, unikátní mix přírody a kultury na Sumatře, nebo třeba komodští draci na stejnojmenném ostrově…to vše a mnohem více je Indonésie. Filipíny – jediná křesťanská země regionu, je souostroví milých místních obyvatel a stovek malebných pláží. Vedle chaotické Manily je možno navštívit hory Luzonu s rýžovými terasami, unikátní Čokoládové hory na Boholu, četné vulkány, případně si najít pláž dle vlastního gusta.

Dálný východ

Dálný východ

Čína, Japonsko, Korea a Tchaj-wan. Země z tohoto vzdáleného kouta světa se řadí mezi nejexotičtější destinace světa. Starobylá Čína s její Velkou zdí, terakotovou armádou, moderními velkoměsty, či celou řadou velmi pestrých regionů a lokálních památek a kultur. Japonsko – to jméno přímo voní Orientem. A že tato fascinující země má co nabídnout! Hypermoderní města a infrastruktura se zde prolíná se starobylými zvyky a tradicemi, úroveň služeb je zde na špičkové úrovni a už jen sama kuchyně by stála za samostatnou návštěvu. A vedle těchto dvou neznámějších zemí regionu je třeba nezapomínat na lehce (a zcela neprávem) opomíjenou Koreu a Tchaj-wan, které také určitě stojí za návštěvu. Každá z obou zemí představuje poněkud netradiční cestovatelský cíl, který se ale návštěvníkům odmění řadou zážitků a nádherných míst. Jakkoliv se nejedná o levné destinace, návštěvník obvykle nelituje jediného jenu, jüanu, wonu, či tchajwanského dolaru, který na cestování v tomto koutu světa vynaloží.

Okruhy Asie

Okruhy Asie

Přejete si kombinovat více zemí najednou? Pak je tato sekce pro Vás. Samozřejmě Vám vytvoříme jakoukoliv dovolenou na míru, zde však najdete osvědčené a nádherné programy napříč celou Asií. Ať už hledáte poznání kultury, přírody, památek nebo dobrodružství nebo prostě od každého kousek, tak jste tady správně.

Proč viva travel

Jsme specializovaná cestovní kancelář, která se orientuje na exotické destinace na míru. Cestovní kancelář provozujeme od roku 2009, kdy jsem využil vlastních zkušeností s dlouholetým životem v Austrálii.
Osobní zkušenosti z destinací
Rodinný přístup
Vše na míru
Specialista na Asii
12 let na trhu
Malé skupiny (max 12 osob)
Prezentace CK v Baťově vile

10 let VIVA travel

Naše nabídka z celého světa

VIP/EXKLUZIV DOVOLENÁ

Všechny VIP zájezdy

objednejte si tištěný katalog

Rádi vám zašleme tištěný katalog poštou
chci zaslat katalog

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×