Blízký východ

Dubaj a Abú Dhabí letem světem

AJ průvodce
6 dní
od 34 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější místa Dubaje a Abú Dhabí

  • pouštní safari již v základní ceně

  • let pohodlným přímým letem z Prahy

  • možnost změny standardu ubytování a prodloužení dle přání klienta

  • program spojující poznávání, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Dubaj – málokteré místo na světě má takový zvuk a jméno, jako tato perla Blízkého východu. Ačkoliv je jen jedním z celkem sedmi území, které spolu vytvářejí Spojené arabské emiráty, jedná se o emirát zdaleka nejznámější. Výkladní skříň islámu, překypující bohatstvím, luxusem a také místo, kde je v kurzu mít vše „nej“ – nejvyšší, nejdražší, nejluxusnější. Za touto trošku megalomanskou tváří se ale stále skrývá skromnější Dubaj, město tak jak vypadalo před příchodem turistů. Město, kde je pořád možné přejet téměř zdarma přívozem z jednoho břehu staré Dubaje na druhý tradičním vodním taxíkem, dát si velmi levný čaj a kebab a jen tak pozorovat každodenní život. A pak je tu Abú Dhabí – hodnotově tradičnější, ale neméně luxusní a zajímavý sousední emirát. I zde je mnoho co k vidění – ať už se jedná o monumentální Velkou mešitu, či méně okázalá místa.

Během této krátké cesty uvidíte ta nejzajímavější místa Dubaje a Abú Dhabí, vyrazíte do pouště a budete mít také čas sami pro sebe, abyste jej mohli strávit podle svého vlastního gusta. A kdo ví, možná Vás krása Blízkého východu oslní natolik, že příště se vypravíte na delší dobu, nebo na jiná místa, která tento fascinující region nabízí. Krásy Dubaje a Abú Dhabí již čekají!

Destinace:

Dubaj – Abú Dhabí

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
1
Praha/Vídeň – Dubaj

Odlet do Dubaje dle konkrétního letového řádu. Přílet zpravidla v pozdních večerních hodinách téhož dne. Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na ubytování.

Vzhledem k délce cesty volíme pro přepravu do Dubaje přímý let, který je sice dražší, ale nabízí největší komfort a optimální využití času. V případě zájmu dokážeme zajistit lety s přestupem, případně let na letiště Šardždá (zpravidla levnější, než přímý let do Dubaje). Rozdíl v ceně bude samozřejmě odečten.

2
Dubaj

Zajímavosti Dubaje čekají! Celodenní poznávání největších lákadel Dubaje – uměle vytvořený zábavní ostrov Bluewater Island s obřím vyhlídkovým kolem Dubai Eye (po dokončení by mělo být největší na světě), největší člověkem vytvořený umělý ostrov Palm Džumeira – zdejší rezidence jsou synonymem opravdu luxusní adresy a majetkem mnoha celebrit, nedaleký trh Súk Madínat Džumeira, legendární „plachetnice“ a jeden ze symbolů Dubaje – luxusní hotel Burdž al-Arab. Závěr výletu u nejvyšší budovy světa – věže Burdž Chalífa (výška 828,9 m; v případě zájmu o návštěvu vyhlídek je lepší objednat vstupenky předem) s nedalekým nákupním centrem světa Dubai Mall, jedním z největších „nákupáků“ na světě. Možnost pozorovat představení vodních fontán (dle konkrétního času návštěvy). Návrat na hotel a odpočinek po náročném dni.

3
Dubaj

Volný den, který můžete strávit dle vlastního gusta – výletem za dalšími nákupy, na pláž, do staré Dubaje (atmosférická čtvrť Deira) se zajímavými muzei a také trhy se zlatem a kořením. S plánováním výletů pomohou informační materiály od naší CK, případně rád poradí personál hotelu.

4
Dubaj – Abú Dhabí

Přejezd z Dubaje do sousedního emirátu Abú Dhabí (jméno znamenající doslova „otec gazely“ odkazuje na místní legendu o založení města). Návštěva hlavních zajímavostí – přes kilometr dlouhý luxusní hotel Emirates Palace Hotel, známý mimo jiné zde podávaným cappuccinem obsahujícími šupinky zlata, vládní palác Qasr al-Watan a neoficiální symbol Abú Dhabí – monumentální mešitě šejka Zayeda, jejíž stavba stála v přepočtu neuvěřitelných 13 miliard korun.

5
Abú Dhabí

Dopoledne volno určené odpočinku, nákupům, nebo individuálnímu poznávání dalších míst Abú Dhabí. Odpolední výlet do pouště – projížďka džípy mezi dunami, pozorování západu slunce nad dunami a poté večeře (bufetová, barbecue speciality) podávaná v nedalekém táboře. Možnost zakouřit si vodní dýmku, ochutnat pravou arabskou kávu, nechat si ozdobit ruce hennou, nebo pozorovat břišní tanečnice. Ukončení programu a návrat na hotel.

V případě zájmu Vám rádi zajistíme prodloužení cesty dle Vašich požadavků, ceny na vyžádání.

6
Dubaj – Praha

Transfer na letiště v Dubaji a odlet zpět domů, přílet do ČR zpravidla v odpoledních hodinách téhož dne.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Dubaj

4,5

Abú Dhabí

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Dubaj – Praha
Ubytování
5x nocleh v hotelu standardu 4* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
1x večeře zaměřená na místní speciality (během výletu do pouště)
Místní anglicky mluvící průvodce
Na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Transfery
Veškeré transfery z/na letiště
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4890 Kč/os.
Příplatek za ubytování v hotelu 5*
cca 2690 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

 

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Blízký východ je místem, kde se odnepaměti setkávaly (a také střetávaly) kultury a náboženství, regionem se složitou minulostí a do...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×