Blízký východ

Perly Blízkého východu s ČP

ČP průvodce
15 dní
88 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Blízkého východu

  • největší perly Egypta, Jordánska a Izraele v jedné cestě

  • majestátní pyramidy a památky Údolí králů

  • strhující krása pouště ve Vádí Rum

  • legendární perla Jordánska – skalní město Petra

  • největší zajímavosti Jeruzaléma

  • možnost koupání ve třech mořích – Mrtvé, Rudé a Středozemní moře

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • komfortní poznávání ve skupině 7 – 14 osob

POPIS ZÁJEZDU

Blízký východ – fascinující region pyšnící se řadou významných historických míst spjatých s mocnými říšemi, křižovatka kultur a kolébka významných světových náboženství – judaismu, křesťanství i islámu. Tady prostě historie dýchá na každém kroku. Region drsné krásy, kde zeleň nečetných oáz, sadů a zahrad představuje oázu svěží přírody v jinak suché pouštní a polopouštní krajině. Výsledný celek představuje pestrou mozaiku exotických chutí, všudypřítomné vůně koření i zvuků ruchu každodenního života.

Poznání tohoto nádherného koutu světa by mohlo trvat celý život…to ale neznamená, že nelze navštívit ty nejkrásnější místa během jedné, zážitky nabité cesty. A právě o tom bude naše putování – čekají Vás ta nejkrásnější místa Blízkého východu, opravdové perly Egypta, Jordánska a Izraele. Vydáte se za krásou Údolí králů, pohltí Vás majestátní nádhera pyramid, ale i rušné ulice Káhiry. V Jordánsku se můžete těšit na opravdové klenoty – legendární skalní město Petra, ale i dechberoucí drsnou krásu pouště Vádí Rum. V Izraeli pak na návštěvu Jeruzaléma, města které doslova dýchá historií. Tato cesta ale nebude pouze o památkách – bude čas i na odpočinek, u laskavých vod Rudého a Středozemního moře a také na hladině moře Mrtvého. A nevynecháte samozřejmě ani zdejší skvělou kuchyni, exotickou jako tento krásný kout světa sám. Blízký východ návštěvníka prostě pohltí a uchvátí…krásy Egypta, Jordánska a Izraele již čekají!

Hurghada – Údolí králů – Káhira – Ammán – Petra – Vádí Rum – Mrtvé moře – Jeruzalém – Tel Aviv

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Pláže
Unesco
Památky
Města
Národní parky
1
Praha – Hurghada

Odlet do Egypta dle konkrétního letového řádu, zpravidla v brzkých ranních hodinách. Přílet do Hurghady, odpočinkový den u Rudého moře s možností koupání.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem ke komplikované bezpečnostní a náboženské situaci na Blízkém východě (řada svátků a časté uzávěry komunikací) je třeba počítat s možností změn programu. Jakkoliv se snažíme itinerář maximálně zachovat, prosíme o pochopení v tomto směru. Týká se zejména (ale nejen) izraelské části cesty.

2
Hurghada – Luxor

Přejezd do oblasti Karnaku a Luxoru (UNESCO), někdy označovaných jako „největší muzeum světa pod otevřeným nebem“. Památky na východním břehu Údolí králů.

3
Luxor – Káhira

Ráno fakultativně možnost letu balónem. Během dne dokončení prohlídky Údolí králů během návštěvy západního břehu, za zmínku stojí především chrám královny Hatšepsut. Přejezd večerním spacím vlakem do Káhiry (nocleh a večeře ve vlaku).

 

Fakultativně ranní let balónem nad Luxorem – pohled na ranní památky bývá dechberoucí.

4
Káhira

Ranní příjezd do Káhiry a výlet k pyramidám – věhlasné pyramidy v Gíze (UNESCO), řazené mezi Sedm divů světa, Velká sfinga fascinující návštěvníky od nepaměti. Stupňovité pyramidy v Sakkáře. Zbytek dne volno a odpočinek, nebo možnost užít si čas podle svého gusta.

5
Káhira – Ammán

Poznávání zajímavostí Káhiry – muslimské a křesťanské památky v centru města, živé súky (trhy) překypující zbožím. V odpoledních či večerních hodinách přelet do Ammánu.

6
Ammán – Madaba – hora Nebo – Petra

Přejezd do městečka Madaba s nádhernými antickými mozaikami a návštěva hory Nebo – místo odkud měl Mojžíš vidět Zaslíbenou zemi bez možnosti do ní vstoupit. Křižácký hrad Kerak, jedna z opor rytířů na Blízkém východě. Pokračování do Vádí Músá v blízkosti města Petra, nocleh.

7
Petra

Město Petra (UNESCO), označované jako jeden ze starověkých sedmi divů světa. Celodenní poznávání této nádherné oblasti, za soumraku fakultativně přesun na jeden z okolních kopců a možnost pozorovat západ slunce nad drsnou krajinou v okolí města.

Fakultativně večerní návštěva – noční nasvícení skalního města přináší jedinečný zážitek.

8
Petra – Vádí Rum

Přesun do oblasti Vádí Rum (UNESCO). Nádherná pouštní oblast hraničící se Saúdskou Arábií se stala místem natáčení mnoha filmů a svou drsnou krásou fascinuje dodnes. Projížďka džípy zdejší úžasnou pouští, poté nocleh ve stylovém kempu ve stylu beduínského tábora, možnost nočního pozorování hvězd v místě s minimálním světelným smogem.

Zážitkový nocleh ve stylových stanech s komfortem (postel, koupelna) přímo v poušti a přírodě, nádherná atmosféra beduínského tábora.

9
Vádí Rum – Mrtvé moře

Přesun k Mrtvému moři, možnost koupání ve vodě známé svou extrémní slaností, odpočinek.

10
Mrtvé moře – Ammán

Přejezd zpět do oblasti Ammánu a výlet v okolí hlavního města – dnes typická arabská krajina s mešitami, ve starověku ale východní výspa antických říší. Pozůstatky někdejšího mocného města Džeraš známého také jako „Pompeje východu“, četné připomínky slavné antické minulosti. Návštěva pevnosti v Adžlúnu, shlížející na údolí Jordánu – právě odsud podnikal mocný vojevůdce Saladin své stále úspěšnější výpady proti křižákům do Svaté země. Prohlídka hlavních zajímavostí Ammánu, jednoho z nejkrásnějších měst Blízkého východu, malebně rozloženého na několika pahorcích – četné antické památky, majestátní mešity, živé trhy plné koření, sladkostí a dalších lahůdek. Možnost vyzkoušet si své schopnosti smlouvat…místní obchodníky však překoná málokdo.

11
Ammán – Betlém

Překročení hranic do Izraele a pokračování k pevnosti Masada (UNESCO) – místo s nádhernou polohou na strmé hoře, velmi významné pro historii Izraele. Pokračování do Betléma, místa narození Ježíše Krista.

Vzhledem k nepředvídatelné situaci a velmi různé době čekání na hranicích může být návštěva Masady vynechána.

12
Betlém – Jeruzalém

Den věnovaný hlavním starobylým památkám fascinujícího Jeruzaléma – křivolaké uličky starého města (UNESCO), Zeď nářků, Via Dolorosa a Chrám Božího hrobu, hora Sijón s krásným pohledem na celý Jeruzalém, Getsemanská zahrada (podle bible místo, kde Jidáš zradil Ježíše), trh Machane Jehuda – největší otevřený trh v Izraeli…záplava chutí, zvuků a barev. Možnost nákupu koření, čajů a dalších dárků.

13
Jeruzalém

Poznávání moderní tváře Jeruzaléma a jeho okolí – památník holocaustu Jad Vašem, budova izraelského parlamentu a další místa. Zbytek dne volno, možnost vychutnávat si úžasnou atmosféru tohoto jedinečného místa.

14
Jeruzalém – Tel Aviv

Přejezd do Tel Avivu, který v protikladu ke starobylému Jeruzalému představuje moderní srdce země. Pohled na památky ve stylu bauhaus (UNESCO), zakončí poznávací část cesty. Zbytek dne volno, možnost koupání ve Středozemním moři, oddych po poznávací části cesty nabité zážitky.

15
Tel Aviv – Praha

Volno do času přesunu na letiště. Odlet zpět domů dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1

Hurghada

2,3

Luxor

4,5

Káhira

5

Ammán

6

Madaba

6,7

Petra

8

Vádí Rum

9

Mrtvé moře

9

Ammán

10

Džeraš

10

Ammán

12,13

Jeruzalém

14

Tel Aviv

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha–Hurghada/Tel Aviv–Praha
Místní přelet
Přelet na trase Káhira–Ammán
Ubytování
12x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování – glamping
1x zážitkový nocleh ve stylových stanech se vším pohodlím (Vádí Rum)
Ubytování – vlak
1x nocleh ve vlaku (Luxor-Káhira)
Stravování
Stravování formou snídaně
Stravování
2x večeře zaměřená na místní speciality (bez nápojů)
Služby českého průvodce
Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty mohou být různí průvodci)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Jordánská víza
Víza již v ceně
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění, zahrnující krytí pro případ covid-19
Připojištění storna (i proti covidu)
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 9.990 Kč/os.
Stravování nad rámec snídaní
Doplatek na polopenzi (večeře) – cena na vyžádání

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 06 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Informujte se ohledně možných covid požadavků (testů).

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem ke komplikované bezpečnostní a náboženské situaci na Blízkém východě (řada svátků a časté uzávěry komunikací) je třeba počítat s možností změn programu. Jakkoliv se snažíme itinerář maximálně zachovat, prosíme o pochopení v tomto směru. Týká se zejména (ale nejen) izraelské části cesty.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Blízký východ je místem, kde se odnepaměti setkávaly (a také střetávaly) kultury a náboženství, regionem se složitou minulostí a do...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Vládcové pouště – český a britský Lawrence z Arábie

Snad každý zná jméno Lawrence z Arábie – zejména díky stejnojmennému filmu, ačkoliv už zdaleka ne každý ví, o jakou historickou...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
Jordánsko - Šimkovi

Hodnocení klientů zájezdu To nejlepší z Jordánska s českým průvodcem, přímo po skončení zájezdu.

Jordánsko - Jarda M.

Hodnocení klientů zájezdu To nejlepší z Jordánska s českým průvodcem, přímo po skončení zájezdu.

Jordánsko - Vráťa P.

Hodnocení klientů zájezdu To nejlepší z Jordánska s českým průvodcem, přímo po skončení zájezdu.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×