Blízký východ

To nejlepší z Emirátů

AJ průvodce
7 dní
od 52 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější místa Spojených arabských emirátů

  • návštěva všech emirátů a prohlídka hlavních zajímavostí

  • pouštní safari již v základní ceně

  • let pohodlným přímým letem z Prahy

  • možnost změny standardu ubytování a prodloužení dle přání klienta

  • program spojující poznávání, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Když se řekne Spojené arabské emiráty, většině lidí se vybaví především město Dubaj. Málokteré místo na světě má takový zvuk a jméno, jako tato perla Blízkého východu. Výkladní skříň islámu, překypující bohatstvím, luxusem a také místo, kde je v kurzu mít vše „nej“ – nejvyšší, nejdražší, nejluxusnější. Navzdory svému věhlasu je ale Dubaj jen jedním z celkem sedmi území, které spolu vytvářejí Spojené arabské emiráty. A i ostatní emiráty mají rozhodně co nabídnout a všechny dohromady tvoří velmi zajímavou mozaiku rozličných měst, přírody a různého důrazu na tradice.

Během této krátké, ale zážitky nabité cesty uvidíte ta nejzajímavější místa Spojených arabských emirátů – opulentní krásu Dubaje a neméně luxusní Abú Dhabí, pouštní oázu Al Ajn, či hory severu. Vyrazíte do pouště a budete mít také čas sami pro sebe, abyste jej mohli strávit podle svého vlastního gusta. A kdo ví, možná Vás krása Blízkého východu oslní natolik, že příště se vypravíte na delší dobu, nebo na jiná místa, která tento fascinující region nabízí. Krásy Spojených arabských emirátů již čekají!

Destinace:

Dubaj – Abú Dhabí – Al Ajn – Umm al-Kuvajn – Rás al-Chajma – Fudžajra – Šardžá – Adžmán

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
1
Praha/Vídeň – Dubaj

Odlet do Dubaje dle konkrétního letového řádu. Přílet zpravidla v pozdních večerních hodinách téhož dne. Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na ubytování.

Vzhledem k délce cesty volíme pro přepravu do Dubaje přímý let, který je sice dražší, ale nabízí největší komfort a optimální využití času. V případě zájmu dokážeme zajistit lety s přestupem, případně let na letiště Šardždá (zpravidla levnější, než přímý let do Dubaje). Rozdíl v ceně bude samozřejmě odečten.

2
Dubaj

Zajímavosti Dubaje čekají! Celodenní poznávání největších lákadel Dubaje – uměle vytvořený zábavní ostrov Bluewater Island s obřím vyhlídkovým kolem Dubai Eye (po dokončení by mělo být největší na světě), největší člověkem vytvořený umělý ostrov Palm Džumeira – zdejší rezidence jsou synonymem opravdu luxusní adresy a majetkem mnoha celebrit, nedaleký trh Súk Madínat Džumeira, legendární „plachetnice“ a jeden ze symbolů Dubaje – luxusní hotel Burdž al-Arab. Závěr výletu u nejvyšší budovy světa – věže Burdž Chalífa (výška 828,9 m; v případě zájmu o návštěvu vyhlídek je lepší objednat vstupenky předem) s nedalekým nákupním centrem světa Dubai Mall, jedním z největších „nákupáků“ na světě. Možnost pozorovat představení vodních fontán (dle konkrétního času návštěvy). Návrat na hotel a odpočinek po náročném dni.

3
Dubaj – Abú Dhabí

Přejezd z Dubaje do sousedního emirátu Abú Dhabí (jméno znamenající doslova „otec gazely“ odkazuje na místní legendu o založení města). Návštěva hlavních zajímavostí – přes kilometr dlouhý luxusní hotel Emirates Palace Hotel, známý mimo jiné zde podávaným cappuccinem obsahujícími šupinky zlata, vládní palác Qasr al-Watan a neoficiální symbol Abú Dhabí – monumentální mešitě šejka Zayeda, jejíž stavba stála v přepočtu neuvěřitelných 13 miliard korun.

4
Abú Dhabí – Al Ajn – Dubaj

Výlet na východ do pouštění oázy Al Ajn, druhého největšího města v emirátu Abú Dhabí. Kdysi významné místo na poutích kupců je dnes známé hlavně díky místní univerzitě. Návštěva hlavních zajímavostí – zajímavá pevnost, velmi pěkné muzeum připomínající život vládnoucí rodiny, velbloudí trh a další místa. Po skončení prohlídky návrat do Dubaje, nocleh.

5
Dubaj – severní emiráty – Dubaj

Pokračování cesty návštěvou dalších emirátů, tentokrát států na severu a severovýchodě země. Nejméně lidnatý emirát tvořený městským státem Umm al-Kuvajn, Rás al-Chajma se starobylými archeologickými nálezy a také s nejvyšší horou SAE Džabal Bil Ajs, hornatá Fudžajra s nejstarší mešitou v Emirátech.

6
Dubaj – Šardžá – Adžmán – Dubaj

Dopoledne návštěva posledních zbývajících emirátů – na tradice důraz kladoucí Šardžá se zajímavými trhy a vyhlášeným islámským muzeem, nejmenší emirát Adžmán s krásně rekonstruovanou pevností. Návrat do Dubaje a odpolední výlet do pouště – projížďka džípy mezi dunami, pozorování západu slunce nad dunami a poté večeře (bufetová, barbecue speciality) podávaná v nedalekém táboře. Možnost zakouřit si vodní dýmku, ochutnat pravou arabskou kávu, nechat si ozdobit ruce hennou, nebo pozorovat břišní tanečnice. Ukončení programu a návrat na hotel.

V případě zájmu Vám rádi zajistíme prodloužení cesty dle Vašich požadavků, ceny na vyžádání.

7
Dubaj – Praha

Transfer na letiště v Dubaji a odlet zpět domů, přílet do ČR zpravidla v odpoledních hodinách téhož dne.

MAPA ZÁJEZDU

2

Dubaj

3,4

Abú Dhabí

4

Al Ajn

5

Dubaj

5

Fudžajra

5

Dubaj

6

Šardžá

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Dubaj – Praha
Ubytování
6x nocleh v hotelu standardu 4* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
1x večeře zaměřená na místní speciality (během výletu do pouště)
Místní anglicky mluvící průvodce
Na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Transfery
Veškeré transfery z/na letiště
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 6490 Kč/os.
Příplatek za ubytování v hotelu 5*
Cena na vyžádání

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Blízký východ je místem, kde se odnepaměti setkávaly (a také střetávaly) kultury a náboženství, regionem se složitou minulostí a do...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×