Blízký východ

To nejlepší z Izraele

AJ průvodce
8 dní
od 39 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Izraele

  • fascinující mozaika kultur a náboženství

  • moderní Tel Aviv, starobylý Jeruzalém

  • mrtvé moře s jeho blahodárnými účinky

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Izrael – země přímo nabitá historií…židovskou, křesťanskou, ale i muslimskou. Všechny tyto kultury zde zanechaly své stopy a vytváří tak fascinující propletenec vztahů, událostí, historických křivd i unikátní atmosféry. Těžké, ale zároveň doslova nabité energií. Směsi moderního Izraele, spočívajícího ale na historických základech, které sahají až do starověku. Celé řady myšlenkových a kulturních směrů, tradic a zvyků. To vše a mnohem více je Izrael, země ležící na křižovatce kultur, ale i na spojnici historie a současnosti.

Během této poznáním nabité cesty uvidíte to nejhlavnější, co Izrael nabízí. Důkladně poznat tuto zemi by sice trvalo celý život, to ale neznamená, že „ty největší pecky“ není možné vzhledem k relativně malým vzdálenostem navštívit během nabitého týdne. Čeká vás starobylý Jeruzalém, moderní Tel Aviv, věhlasné Mrtvé moře, či krásy Galilejského jezera. Krásy Izraele již čekají!

Tel Aviv – Galilejské jezero – Nazaret – Jeruzalém – Masada – Mrtvé moře

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
1
Praha/Vídeň – Tel Aviv

(NEDĚLE)

Odlet do Izraele dle konkrétního letového řádu. Přílet do Tel Avivu, po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a přesun na hotel. Zbytek dne volno, případně možnost vyrazit do ulic Tel Avivu.

Tento program se realizuje v režimu (SIC = seat in coach, garantovaných odjezdů s anglicky mluvícím průvodcem, kdy se připojujete ke skupině klientů z celého světa). Programy s českým průvodcem naleznete u zájezdu Izrael – velký okruh.

2
Tel Aviv – Jeruzalém

(PONDĚLÍ)

Ráno setkání se zbytkem skupiny a výlet na jih. Beer Ševa (UNESCO) – neoficiální centrum Negevské pouště, místo smíru mezi Abrahámem a Pelištejci. Starověká pevnost Masada (UNESCO) – dodnes místo se zásadním historickým významem pro Izrael (vojenské jednotky zde skládají přísahu). Mrtvé moře – volný čas na koupání, a díky vysokému obsahu soli možnost vyzkoušet si plavat na hladině, či využít blahodárné účinky zdejšího bahna na pleť. Přejezd do Jeruzaléma, nocleh.

3
Jeruzalém

(ÚTERÝ)

Celodenní poznávání Jeruzaléma a jeho okolí – Svatyně knihy se známými Svitky od Mrtvého moře, památník holocaustu Jad Vašem, malebná vesnice Ejn Kerem (údajné rodiště Jana Křtitele), rodné místo Ježíše Betlém s Chrámem Narození Páně. Nocleh v Jeruzalémě.

4
Jeruzalém

(STŘEDA)

Den věnovaný hlavním památkám tohoto fascinujícího města – křivolaké uličky starého města (UNESCO), Zeď nářků, Via Dolorosa a Chrám Božího hrobu, hora Sijón s krásným pohledem na celý Jeruzalém, Getsemanská zahrada (podle bible místo, kde Jidáš zradil Ježíše), trh Machane Jehuda – největší otevřený trh v Izraeli…záplava chutí, zvuků a barev. Možnost nákupu koření, čajů a dalších dárků.

5
Jeruzalém – Galilea

(ČTVRTEK)

Rozloučení se s Jeruzalémem a pokračování na sever do Galileje, hornaté oblasti na severu Izraele. Bejt Še´an – jedno z nejstarších měst v Izraeli, pozůstatky antických památek. Nazaret – město významné pro křesťany, Bazilika zvěstování (kde se Marie měla dozvědět, že porodí Ježíše). Safed – centrum kabaly (židovská mystika). Jednodušší nocleh v kibucu – tyto zemědělské komunity tvoří zajímavou a důležitou součást moderních dějin Izraele.

6
Galilea

(PÁTEK)

Další den poznávání této zajímavé oblasti – Golanské výšiny s vesničkami drúzů, ochutnávka zdejších vín, Galilejské jezero a Tabgha (místo Ježíšova zázraku nasycení zástupů), starobylá Tiberias, fakultativně možnost projížďky po jezeře. Návrat do kibucu, odpočinek.

7
Galilea – Tel Aviv

(SOBOTA)

Návštěva starobylého pevnostního města Akko (UNESCO), Haifa s horou Karmel a chrámem víry bahá´í (UNESCO), antická Caesarea, pokračování do Tel Avivu – výkladní skříň moderního Izraele. Večer volno, možnost individuálního poznávání města, nákupu posledních dárků a suvenýrů, či návštěva zdejší pestré barové scény.

V případě zájmu je možno tento program prodloužit návštěvou jordánské Petry, případě pokračováním do Egypta. Vyžádejte si naši nabídku.

8
Tel Aviv – Praha/Vídeň

(NEDĚLE)

Transfer na letiště a odlet zpět domů, přílet tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Tel Aviv

2,3,4

Jeruzalém

5

Galilea

6

Nazaret

7

Haifa

7

Tel Aviv

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tel Aviv – Praha
Ubytování
5x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
2x nocleh v jednodušším ubytování v kibucu
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 10690 Kč/os.
Ubytování vyššího standardu než uvedeného
Cena na vyžádání - dle požadované úrovně hotelu
Stravování nad rámec snídaní
Doplatek na polopenzi (večeře) – cena na vyžádání, dle úrovně ubytování

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Blízký východ je místem, kde se odnepaměti setkávaly (a také střetávaly) kultury a náboženství, regionem se složitou minulostí a do...
ČÍST ČLÁNEK

Vládcové pouště – český a britský Lawrence z Arábie

Snad každý zná jméno Lawrence z Arábie – zejména díky stejnojmennému filmu, ačkoliv už zdaleka ne každý ví, o jakou historickou...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×