Dálný východ

To nejlepší z Japonska s ČP

ČP průvodce
16 dní
118 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa Japonska

  • životem kypící Tokio, tradiční Kjóto, moderní Ósaka

  • cestování legendárními šinkanseny

  • lahodná japonská kuchyně

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním

  • cesta v malé skupině již od 07 osob

POPIS ZÁJEZDU

Japonsko je ve všech ohledech fascinující a unikátní země. Místo spojující hrdé tradice a bohatou historii s neméně zajímavou současností. Hypermoderní budovy a skvělou infrastrukturu střídají starobylé svatyně a významné chrámy a dopravu legendárními šinkanseny stále živé tradice a zvyky. Kapitolou samou pro sebe je pak zdejší kuchyně – lahodné suši a sašimi, vydatný rámen, vynikající čaje a neméně dobrá japonská whisky. Přidejte pověstnou japonskou zdvořilost, skvělou bezpečnost a bezchybné služby a recept na skvělou dovolenou je hotový.

Během této zážitky nabité cesty navštívíme životem pulzující Tokio, starobylé svatyně v Nikkó a známou sochu Buddhy ve městě Kamakura, vydáme se do olympijského Nagana či do svatyně v Ise. Projdeme se uličkami Kjóto, vyrazíme do Ósaky s ulicemi jako vystřiženými ze sci-fi filmů a nevynecháme ani Hirošimu, během druhé světové války zničenou atomovou bombou. Zde všude budeme poznávat vše, co Japonsko nabízí a vychutnávat si úžasnou atmosféru této zajímavé země. To vše za přítomnosti českého průvodce, který se bude starat o hladký průběh celé cesty. Krásy Japonska již čekají!

Tokio – Nikkó – Kamakura – Nagano – Kanazawa – Kjóto – Hirošima – Ósaka

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
1
Praha/Vídeň – Tokio

Odlet do Japonska dle konkrétního letového řádu.

2
Tokio

Vítejte v Japonsku! Tento den přiletíme do Tokia (obvykle v odpoledních hodinách) a po vyřízení nezbytných formalit se přesuneme do hotelu, kde budeme ubytovaní další čtyři noci. V případě dřívějšího příletu se ještě půjdeme projít k císařskému paláci nebo do parku Ueno.

Pořadí návštěv následujících dní se může měnit, zejména v souvislosti s počasím a případnými svátky (platí pro Tokio a Kjóto). Samotný program se nemění, jedná se pouze o změnu pořadí jednotlivých dní.

3
Tokio (výlet Nikkó)

Celodenní výlet pohodlným přímým expresem do města Nikkó v prefektuře Točigi. Těšit se můžete na zdobné svatyně a chrámy Nikkó (UNESCO). Prohlédneme si velkolepou svatyni a hrobku šóguna Iejasu Tokugawa, Tóšógú, nově renovovaný chrám Rinnódži a svatyně Futarasan a Taijúin, hrobku Iejasuova vnuka Iemicu. Návrat do Tokia, příjemný den v historickém Nikko uprostřed přírody a ve stínu majestátních cedrů zakončíme při dobrém počasí pohledy na Tokio z nejvyšší věže světa Sky Tree.

4
Tokio (výlet Kamakura)

Druhý celodenní výlet z Tokia nás zavede na jih do historického přímořského města Kamakura, centra zenového buddhismu s pyšnou tradicí japonských řemesel. Pestrá ulička Komači-dóri lemovaná bezpočtem obchodů a restaurací nás nejdříve zavede ke svatyni Hačimangú. Dále přejedeme místním vláčkem do Hase a prohlédneme si jedinečný chrám Hasedera s nádhernou zahradou a výhledem na moře. Vrcholem dnešního dne bude poté velký bronzový buddha Daibucu, majestátně se tyčící na pozadí sytě zelených kopců.

5
Tokio

Tento den zůstaneme v Tokiu a vydáme se poznávat jeho různorodé tváře. Začneme v živé a barevné čtvrti Asakusa s největším tokijským chrámem Sensódži a slavnou branou Kaminarimon. Z Asakusa se přeplavíme lodí po řece Sumida do císařských zahrad Hamarikjú, projdeme se vzdušnou moderní čtvrtí Šiodome a automatickou nadzemní dráhou Jurikamome přejedeme přes elegantní most Rainbow Bridge do Tokijské zátoky. Po osvěžující procházce na pobřeží s pláží a krásnými výhledy na Tokio uzavřeme den v proslulé čtvrti Ginza, plné výborných restaurací a obchodů prestižních značek.

6
Tokio – Nagano

Naše první cesta rychlovlakem šinkansen povede z Tokia do olympijského města Nagano. Vzdušné a přátelské Nagano, ležící na úpatí majestátních hor nás okouzlí svou historickou atmosférou chrámového města. Hlavní třída nás dovede kolem památníku olympijských hrám k velkolepému chrámu Zenkódži. Z Nagana se podíváme expresem do města Macumoto, kde nás v historické čtvrti Nakamači čeká jeden z nevýznamnějších japonských hradů – celý v černé barvě je někdy přezdíván Vraní hrad. Nocleh v Naganu.

7
Nagano – Kanazawa

Tradiční a hrdé město Kanazawa na pobřeží Japonského moře je cílem naší druhé cesty šinkansenem. Během příjemné procházky v historické čtvrti Nagamači se podíváme se do domu samurajské rodiny a navštívíme dílnu na barvení hedvábí pro věhlasná japonská kimona.

8
Kanazawa (výlet Širakawa-go)

Malebné historické vesnice Ogimači a Suganuma, které navštívíme dnes, leží uprostřed nádherné přírody v údolí řeky Šógawa. Střechy historických farmářských domů připomínají ruce sepnuté k modlitbě a odtud pochází i jméno této tradiční architektury, gaššó-zukuri (doslova „ruce v modlitbě“). Návrat do Kanazawy, nocleh.

9
Kanazawa – Nagoja

Kanazawa se pyšní také jednou z nejstarší a nejkrásnějších japonských krajinových zahrad, které navštívíme tento den. Rozlehlé zahrady Kenrokuen skrývají řadu velkolepých výhledů i intimních romantických zákoutí, a součástí prohlídky je i návštěva původně dochované elegantní vily Sendžókaku významného a bohatého klanu Maeda. Odpoledne potom přejdeme do historické čtvrti Higašičaja jejíž malebné historické jádro je právem jednou z nejfotografovanějších památek v Japonsku. Nahlédneme zde do každodenního života slavných společnic gejša v domě jedné z nich, Šima, a budeme mít možnost nakoupit krásné a kvalitní suvenýry v obchodech s místními tradičními řemesly. Večer pokračování přímým expresem do moderního velkoměsta Nagoja, kde budeme mít zajištěn nocleh.

10
Nagoja – Ise – Kjóto

Svatyně Ise, zasvěcená bohyni slunce Amaterasu je považována za nejposvátnější místo Japonska a její hlavní budova je v rámci šintoistických tradic každých dvacet let nově postavena, aby byla zachovaná její čistota. Mimořádně duchovní místo, jehož atmosféra nám zůstane dlouho v paměti. Součástí tohoto dne je i příjemně strávený čas v historické přístupové ulici ke svatyni, Kawasaki Kaiwai, lemované nečtenými obchody a restauracemi. Po večerní procházce mezi mrakodrapy v centru města Nagoja nás čeká cesta šinkansenem do Kjóta.

11
Kjóto

Kjóto bylo tisíc let hlavním městem Japonska a jeho bohatá historie na nás bude dýchat prakticky na každém kroku. Z více než 2,000 chrámů a svatyň, které se v Kjótu nacházejí, navštívíme ty nejzajímavější: barevnou a architektonicky mimořádně zajímavou svatyni v kopci, Kijomizudera, tichý a klidný zenový chrám Nanzendži, skromně krásný Stříbrný pavilon Ginkakudži s nádhernou zenovou zahradou, a přeneseně i doslova zlatý hřeb dne v Kjótu, Zlatý pavilon Kinkakudži. Večer pro neznavené možnost vydat se na procházku nočním Kjótem, od nádherně osvětlené svatyně Jasaka, přes historický Gion po rušnou zábavní čtvrť Pontočó.

12
Kjóto (výlet Ósaka)

Dnes vyrazíme na výlet vlakem z historického Kjóta do nedaleké moderní a pulzující Ósaky, metropoli jídla a zábavy. Den začneme vyhlídkou na město z klenotu moderní architektury Umeda Sky Building, přejedeme k ohromujícímu ósackému hradu, užijeme si japonské retro atmosféry ve čtvrti Šinsekai a projedeme se ulicí plnou obchodů s elektronikou, videohrami, komiksy manga a filmy anime, Denden Town. Zastavíme se na nákupy v uličce Dógujasudži, kde se prodává vše pro japonskou kuchyni: od nožů, přes misky a nádobí, až po vítací kočičky maneki neko. Den zakončíme procházkou mezi miliony neonů v arkádách ulicích Dótonbori a kolem mostu Ebisubaši. Poté návrat zpět do Kjóto, nocleh.

13
Kjóto (výlet Hirošima)

Rychlý, pohodlný šinkansen nás doveze několik set kilometrů na západ do města Hirošima, jehož pohnutou historii zná asi každý. Dnešní Hirošima je však přátelským a otevřeným velkoměstem, které si jistě získá naše srdce. Samozřejmě, že nemůžeme vynechat Park míru a působivé Muzeum atomové bomby, ale navštívíme i překrásný posvátný ostrov Mijadžima se svatyní Icukušima a její proslulou „plovoucí“ branou torii.

14
Kjóto (výlet Himedži, Ósaka)

Naše další cesta rychlovlakem šinkansen směřuje do města Himedži. Městu dominuje stejnojmenný velkolepý a elegantní hrad, kterému je pro jeho zářivě bílou barvu přezdíváno Bíla volavka.  Z Himedži se ještě jednou vrátíme do Ósaky, tentokrát do ósackého přístavu, který je domovem jedinečného akvária a obřího ruského kola s výhledy na Ósaku a na záliv.

15
Kjóto – odlet

Program posledního dne se bude řídit letovým řádem (odlet z Tokia nebo Ósaky dle konkrétních letenek). V případě dostatku času ještě výlet do prvního japonského hlavního města Nara, v případě dřívějších odletů volno v Kjóto – čas na poslední nákupy, vychutnávání si zdejší atmoféry, možnost fakultativních aktivit zaměřených na japonskou kulturu (např. čajový obřad, obléknutí kimona atp.). Poté přesun na letiště a odlet zpět do Evropy.

16
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,5

Tokio

3

Nikkó

4

Kamakura

6

Nagano

7,8

Kanazawa

9

Nagoja

10,11

Kjóto

12

Ósaka

13

Hirošima

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tokio/Tokio n. Ósaka – Praha
Ubytování
13x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Český průvodce
Zkušený a příjemný česky/slovensky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci
Místní anglicky mluvící průvodci (kde je vyžadováno místními zákony)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní autobusová doprava dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní vlaková doprava dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Přeprava zavazadel
Služba přepravy zavazadel (kde vyžaduje program)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 16.490 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu JPY.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 07 účastníků.

Náročnost zájezdu: střední (program zahrnuje delší pěší přesuny – bez zavazadel, zejména ve městech)

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Až na kraj světa – Dálný východ

Region východní Asie, někdy také označovaný jako Dálný východ, nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Mezi...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×