Dálný východ

To nejlepší z Japonska

Individuální
17 dní
od 119 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa Japonska

  • životem kypící Tokio, tradiční Kjóto, moderní Ósaka

  • cestování legendárními šinkanseny

  • lahodná japonská kuchyně

  • podrobný itinerář k dané cestě

  • program nabitý poznáváním

  • možnost prodloužení či zkrácení dle Vašich představ

POPIS ZÁJEZDU

Japonsko je ve všech ohledech fascinující a unikátní země. Místo spojující hrdé tradice a bohatou historii s neméně zajímavou současností. Hypermoderní budovy a skvělou infrastrukturu střídají starobylé svatyně a významné chrámy a dopravu legendárními šinkanseny stále živé tradice a zvyky. Kapitolou samou pro sebe je pak zdejší kuchyně – lahodné suši a sašimi, vydatný rámen, vynikající čaje a neméně dobrá japonská whisky. Přidejte pověstnou japonskou zdvořilost, skvělou bezpečnost a bezchybné služby a recept na skvělou dovolenou je hotový.

Během této zážitky nabité cesty navštívíme životem pulzující Tokio, starobylé svatyně v Nikkó a známou sochu Buddhy ve městě Kamakura, projdeme se uličkami Kjóto, vyrazíme do Ósaky s ulicemi jako vystřiženými ze sci-fi filmů a nevynecháme ani Hirošimu, během druhé světové války zničenou atomovou bombou. Zde všude budeme poznávat vše, co Japonsko nabízí a vychutnávat si úžasnou atmosféru této zajímavé země. Cestu lze samozřejmě upravit dle Vašich představ. Krásy Japonska již čekají!

Tokio – Nikkó – Kamakura – Kanazawa – Kjóto – Hirošima – Ósaka

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
1
Praha/Vídeň – Tokio

Odlet do Japonska dle konkrétního letového řádu.

2
Tokio

Vítejte v Japonsku! Tento den přilétáte do Tokia (obvykle v odpoledních hodinách) a po vyřízení nezbytných formalit se přesunete do hotelu, kde budeme ubytovaní dalších šest nocí. V případě dřívějšího příletu je možné se ještě projít např. k císařskému paláci nebo do parku Ueno.

Pořadí návštěv následujících dní se může měnit, zejména v souvislosti s počasím a případnými svátky (platí pro Tokio a Kjóto). Samotný program se nemění, jedná se pouze o změnu pořadí jednotlivých dní.

3
Tokio (výlet Kamakura)

Výlet vlakem s průvodcem do starého hlavního města Kamakura (velký Buddha pod otevřeným nebem Daibutsu, nádherný chrám Hasedera a šintoistická svatyně Hačimandžingů). Půlden na ostrůvku Enošima s pláží, malebným chrámem a historickou uličkou s obchody a restauracemi. Večer podle sil a zájmu západní a východní Šindžuku – kontrast dechberoucích mrakodrapů na západě (Tokijská radnice, Sumitomo Building, NS Building) a chaosu největší zábavní čtvrti na světě Kabukičó na východě.

4
Tokio

Tento den Vás čeká Tokio s průvodcem –  slavná čtvrť obchodů a bank Ginza, zázrak moderní architektury Tokijské kongresové centrum. Dále Asakusa, atmosférický chrám Sensódži, brána Kaminarimon) a procházka ulicí Kappabaši. Výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjů, přejezd vlakem do Tokijské zátoky přes most Rainbow Bridge, Odaiba. Večer v případě zájmu možnost rezervovat večeři ve stylové tempura restauraci.

5
Tokio

Tento den si užijete podle svého gusta. Nabízí se řada fakultativních aktivit zaměřených na japonskou kulturu (příprava suši, lekce kreslení manga), návštěva tokijského DisneyLandu, nebo jen samostatné poznávání Tokia a jeho zákoutí.

Případně lze také naplánovat výlet vlakem, lodí a lanovkou do národního parku Fudži-Hakone, známého krásnými pohledy na posvátnou horu Fuji z jezera, příležitost k odpočinku od ruchu velkoměsta.

6
Tokio (výlet Nikkó)

Výlet vlakem do Nikkó (UNESCO), jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku, hrobky největších z šógunů Tokugawa v prastarých cedrových lesích, chrám Rinnódži, svatyně Tóšógů a další památky.

7
Tokio (výlet Jokohama)

Celodenní výlet do města Jokohama. Čínská čtvrť se slavným chrámem Kanteibjo a vynikajícími čínskými specialitami na každém kroku v úzkých pestrých uličkách. Minatomirai 21 (Přístav Budoucnost 21) a ohromující panorama s nejvyšší budovou v Japonsku Landmark Tower (296 m) na kterou vás vyveze super rychlý výtah, výstaviště Pacifico Yokohama, příjemná procházka u moře parkem Harbour View, obrovské ruské kolo Cosmo Clock 21 a další.

8
Tokio – Kanazawa

Odjezd z Tokia do Kanazawy na pobřeží Japonského moře (na cestě si poprvé vychutnáte pohodlí a přesnost japonského rychlovlaku šinkansen), odpoledne návštěva tradiční dílny na barvení hedvábí (možnost nakoupit krásné dárky) v samurajské čtvrti Nagamači, prohlídka vily bohaté samurajské rodiny.

9
Kanazawa – Kjóto

Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města Kanazawa, včetně jedné z nejkrásnějších a nejstarších japonských zahrad Kenrokuen (v areálu se nachází i historická vila významné osoby tehdy vládnoucího klanu Maeda). Původní domy gejš v Higašijama (zde je možné prohlédnout si původně dochovaný dům gejši i s nábytkem a předměty denní potřeby) a rekonstruovaný hrad s historickou branou Išikawa. Večer odjezd přímým expresem do Kjóta.

10
Kjóto

Tento den se můžete těšit na nejkrásnější památky kulturní perly Japonska, císařského města Kjóto s průvodcem – chrám Kjómizudera, Ginkakudži (stříbrný pavilon), Kinkakudži (Zlatý pavilon), chrám Nanzendži, večer noční Kjóto, Gion a zábavní čtvrť Pontóčó.

11
Kjóto

Výlet vlakem s průvodcem  do tradičního centra japonského buddhismu Nara, zlatý Buddha v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Daitokudži, park plný krotkých (až drzých) srn. Překrásná zenová zahrada Isuien, zastávka v Udži a prohlídka chrámu Fénixe (Bjódóin) známý z 10-ti jenové mince, místo proslavené též pěstováním vynikajícího čaje.

12
Kjóto

Tento den si užijete podle svého gusta. Nabízí se řada fakultativních aktivit zaměřených na japonskou kulturu (čajový obřad, návštěva zbrojířské dílny s možností vyzkoušet si samurajské brnění a další), nebo jen samostatné poznávání Kjóta a vychutnávání si jeho úžasné atmosféry.

Případně lze také naplánovat výlet super expresem šinkansen do města Himedži, návštěva největšího a nejkrásnějšího původně dochovaného japonského hradu.

13
Kjóto – Hirošima

Dopoledne symbol moci šógunů Tokugawa v císařském hlavním městě, hrad na rovině, Nidžó. Poté přejezd šinkansenem do města Hirošima – Muzeum atomové bomby, park míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu, symbol hirošimské atomové zkázy Genbaku Dómu.  Možnost noclehu v tradičním rjókanu na ostrově Mijadžima (na vyžádání).

14
Hirošima – Mijadžima – Ósaka

Výlet na ostrov s proslulou „plovoucí“ branou torii – lanovkou na horu Misen, kde už 1200 let hoří posvátný oheň zapálený mnichem Kúkaiem, krásné výhledy na vnitřní moře Seto. Večer přejezd šinkansenem do třetího největšího japonského města Ósaka.

Tento den je možno celý nebo částečně strávit na pláži přímo na ostrově, rozhodnutí je možné udělat přímo na místě podle nálady a počasí. 

15
Ósaka

Prohlídka tohoto pestrého velkoměsta – div moderní architektury Umeda Sky Bulding se střešní observatoří pod otevřeným nebem, ósacký hrad, retro čtvrť Šinsekai, ulice video her, manga a anime Denden Town, čtvrť jídla a zábavy Namba s arkádami Dótombori a film Blade Runner připomínajícími pohledy z mostů Ebisu-baši. Večer možnost zajistit rezervaci ve vynikající teppan restauraci a ochutnat slavné japonské hovězí wagjú.

16
Ósaka – odlet

Čas na poslední fakultativní aktivity (např. příprava krabiček bentó), nebo na poklidný den v Ósace. Můžete navštívit ósacký přístav a/nebo nádherné Ósacké akvárium, obří ruské kolo, obchody a zábava. Večer odlet z letiště Kansai, případně přejezd šinkansenem na odlet z Tokia. V případě odletu z Ósaky, cesta na letiště pronajatou dopravou, Tokio šinkansenem.

Volitelný program: itinerář lze podle přání zkrátit nebo prodloužit, například o cestu do Matsumoto, Nagano a podobně. Nebo naopak prodloužit o 2 a více nocí na tropickém ostrově Okinawa, v zimě o lyžovaní v Nagano nebo v Sapporo.

17
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2-6

Tokio

2

Kamakura

5

Nikkó

7,8

Kanazawa

8-11

Kjóto

12

Hirošima

13-15

Ósaka

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tokio/Tokio n. Ósaka – Praha
Ubytování
14x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Pozemní doprava
Veškerá pozemní autobusová doprava dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní vlaková doprava dle programu
Přeprava zavazadel
Služba přepravy zavazadel (kde vyžaduje program)
Informační materiály
Podrobné informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Vstupné
Platí se na místě (jedná se drobné částky)
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cena na vyžádání dle konkrétních hotelů
Ubytování vyššího standardu
Hotely kategorie 4/5*
Místní průvodci
Doporučujeme v Tokiu a Kjótu

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu JPY.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Program je realizován jako individuální (vše zajištěno, podrobný manuál). Do programu je možno zařadit dny s místním průvodcem (obvykle 1-2 dny v Tokiu a 1-2 dny v Kjótu). V případě zájmu lze průvodce doobjednat i na další dny.

Volitelný program: itinerář lze podle přání zkrátit nebo prodloužit, například o cestu do Matsumoto, Nagano a podobně. Nebo naopak prodloužit o 2 a více nocí na tropickém ostrově Okinawa, v zimě o lyžovaní v Nagano nebo v Sapporo.

Náročnost zájezdu: střední (program zahrnuje delší pěší přesuny – bez zavazadel, zejména ve městech)

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Až na kraj světa – Dálný východ

Region východní Asie, někdy také označovaný jako Dálný východ, nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Mezi...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×