Blízký východ

To nejlepší z Jordánska s ČP

ČP průvodce
9 dní
49 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Jordánska

  • strhující krása pouště ve Vádí Rum

  • legendární perla Jordánska – skalní město Petra

  • odpočinek u Mrtvého moře, koupání v Rudém moři

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • malá privátní skupinka 6 – 12 osob

  • glamping – zážitkový nocleh ve stylových stanech beduínského tábora v poušti

  • 4* hotely

POPIS ZÁJEZDU

Blízký východ – fascinující region pyšnící se řadou významných historických míst, křižovatka kultur a kolébka významných světových náboženství – judaismu, křesťanství i islámu. Právě tudy procházely kupecké stezky mířící z exotického Orientu do Evropy. Tady prostě historie dýchá na každém kroku. Výsledkem je nesmírně pestrý a rozmanitý region se spletí složitých vztahů a vazeb, oblast drsné krásy, kde zeleň nečetných oáz, sadů a zahrad představuje závan svěží přírody v jinak suché pouštní a polopouštní krajině. Blízký východ nabízí pestrou mozaiku exotických chutí, všudypřítomné vůně koření, starobylých zvyků i ruchu každodenního života, a návštěvníka prostě uchvátí!

V samém srdci regionu leží Jordánsko, ostrůvek stability v jinak neklidném regionu. Země velmi pohodová a přátelská od prvního okamžiku. Vydejte se s námi za krásou pouští a  kdysi mocnými křižáckými hrady, k legendárnímu Mrtvému moři, nebo na četné trhy vonící kořením. Nevynecháte samozřejmě ani jordánské věhlasné perly – starobylé skalní město Petra a drsnou krásu pouští v oblasti Vádí Rum. A také poznat Jordánce samotné s jejich pověstnou pohostinností, nebo ochutnat zdejší kuchyni, exotickou a zajímavou, jako je tato země sama. Cestu zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude starat o Vaše pohodlí a hladký průběh cesty. Krásy Jordánska již čekají!

Ammán – Džeraš – Adžlún – Mrtvé moře – Vádí Rum – Petra – Aqaba

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Pláže
Národní parky
Unesco
1
Praha/Vídeň – Ammán

Odlet do Jordánska dle konkrétního letového řádu. Přílet, ubytování.

2
Ammán

Výlet do okolí hlavního města – dnes typická arabská krajina s mešitami, ve starověku ale východní výspa antických říší. Pozůstatky někdejšího mocného města Džeraš známého také jako „Pompeje východu“, četné připomínky slavné antické minulosti. Návštěva pevnosti v Adžlúnu, shlížející na údolí Jordánu – právě odsud podnikal mocný vojevůdce Saladin své stále úspěšnější výpady proti křižákům do Svaté země. Dle zájmu možnost poznávat každodenní život Jordánska – výrobna mýdla, pekárna lahodných sušenek, kreslíř arabské kaligrafie, nebo oběd s místními přímo v jejich domě. Poté návrat do Ammánu a odpočinek, případně možnost poznávat neutichající ruch velkoměsta.

3
Ammán – Madaba – hora Nebo – Mrtvé moře

Prohlídka hlavních zajímavostí Ammánu, jednoho z nejkrásnějších měst Blízkého východu, malebně rozloženého na několika pahorcích – četné antické památky, majestátní mešity, živé trhy plné koření, sladkostí a dalších lahůdek. Možnost vyzkoušet si své schopnosti smlouvat…místní obchodníky však překoná málokdo. Poté přejezd do městečka Madaba s nádhernými antickými mozaikami a návštěva hory Nebo – místo odkud měl Mojžíš vidět Zaslíbenou zemi bez možnosti do ní vstoupit. Pokračování k Mrtvému moři, nocleh.

4
Mrtvé moře

Volný den určený odpočinku a koupání v tomto unikátním moři, známém svou extrémní slaností. Pro aktivní povahy možnost fakultativních výletů a treků v oblasti údolí Vádí Mudžíb, nazývaném „Grand Canyon Jordánska“.

5
Mrtvé moře – Vádí Rum

Dopoledne volno, poté přesun po Královské cestě – jedné z nejstarších cest v Jordánsku, do oblasti Vádí Rum (UNESCO). Nádherná pouštní oblast hraničící se Saúdskou Arábií se stala místem natáčení mnoha filmů a svou drsnou krásou fascinuje dodnes. Nocleh ve stylovém kempu ve stylu beduínského tábora, možnost nočního pozorování hvězd v místě s minimálním světelným smogem.

Zážitkový nocleh ve stylových stanech s komfortem (postel, koupelna) přímo v poušti a přírodě, nádherná autentická atmosféra beduínského tábora.

6
Vádí Rum – Petra – Aqaba

Po snídani pokračování do města Petra (UNESCO), označovaného jako jeden ze sedmi divů světa. Celodenní poznávání této nádherné oblasti, za soumraku přesun na jeden z okolních kopců a možnost pozorovat západ slunce nad drsnou krajinou v okolí města. Poté přesun do Aqaby, nocleh.

7
Aqaba

Volný den u Rudého moře, možnost koupání, vodních sportů, aktivit v poušti, případně návštěva místního trhu vyhlášeného nabídkou oříšků a koření, které mohou být pěkným stylovým dárkem z návštěvy Jordánska.

8
Aqaba – Ammán

Dopoledne volno, v odpoledních hodinách přejezd zpět do Ammánu, možnost posledních procházek jordánskou metropolí, či rozlučkové večeře zaměřené na místní speciality a vynikající kávu.

9
Ammán – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,2

Ammán

2

Džeraš

3

Madaba a Mrtvé moře

4

Mrtvé moře

5

Vádí Rum

6

Petra

7

Aqaba

8

Ammán

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Ammán – Praha
Ubytování - 4* hotel
7x nocleh v hotelu standardu 4* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování - glamping
1x zážitkový nocleh ve stylových stanech se vším pohodlím (Vádí Rum)
Stravování
Stravování formou polopenze (bez nápojů)
Služby českého průvodce
Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Jordánská víza
Víza již v ceně
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Cestovní pojištění
Včetně pojištění na covid.
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Pojištění storna (i proti covidu)
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 10990 Kč/os.
Ubytování vyššího standardu než uvedeného
Cena na vyžádání - dle požadované úrovně hotelu
Stravování nad rámec snídaní
Doplatek na polopenzi (večeře) – cena na vyžádání, dle úrovně ubytování

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Informujte se ohledně možných covid požadavků (testů).

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Pokud bychom se zaměřili na jednotlivé země, pak platí víceméně následující:   Maroko Západní výspa muslimského světa....
ČÍST ČLÁNEK
Ing. Karel Topič
průvodce
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem.

Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela, syn Eliáš a dcera Keira.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
angličtina, základy němčiny, španělštiny, ruštiny

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Austrálie, Zéland, Latinská Amerika, dále pak perličky naší nabídky po celém světě

Oblíben země a proč?
Těžko vybírat, jako cestovatel mám rád celou Jižní Ameriku, ale srdcovka je Austrálie.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×