Blízký východ

To nejlepší z Jordánska s ČP

ČP průvodce
9 dní
51 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Jordánska

  • strhující krása pouště ve Vádí Rum

  • legendární perla Jordánska – skalní město Petra

  • odpočinek u Mrtvého moře, koupání v Rudém moři

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • komfortní poznávání ve skupině 6 – 12 osob

POPIS ZÁJEZDU

Blízký východ – fascinující region pyšnící se řadou významných historických míst spjatých s mocnými říšemi, jež zde vznikaly a opět zanikaly již od starověku. Křižovatka kultur a kolébka významných světových náboženství – judaismu, křesťanství i islámu. Právě tudy také procházely kupecké stezky mířící z Orientu do Evropy. Tady prostě historie dýchá na každém kroku. Region drsné krásy, kde zeleň nečetných oáz, sadů a zahrad představuje oázu svěží přírody v jinak suché pouštní a polopouštní krajině. Výsledný celek představuje pestrou mozaiku exotických chutí, všudypřítomné vůně koření i zvuků ruchu každodenního života. Blízký východ návštěvníka prostě uchvátí…

V samém srdci Blízkého východu leží Jordánsko jako ostrůvek stability v jinak neklidném regionu. Země velmi pohodová a přátelská od prvního okamžiku, známá pověstnou pohostinností svých obyvatel. Vydejte se s námi do této nádherné země, za pouštěmi a někdejšími mocnými křižáckými hrady, k legendárnímu Mrtvému moři nebo na četné trhy vonící kořením. Nevynecháte samozřejmě ani jordánské perly – starobylé skalní město Petra a drsnou krásu pouští v oblasti Vádí Rum. Poznáte také přátelské hrdé Jordánce a budete mít možnost ochutnat zdejší kuchyni, exotickou a zajímavou, jako je tato nádherná země sama. Cestu zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude starat o Vaše pohodlí a hladký průběh cesty. Krásy Jordánska již čekají!

Ammán – Džeraš – Adžlún – Mrtvé moře – Vádí Rum – Petra – Aqaba

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Pláže
Unesco
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Ammán

Odlet do Jordánska dle konkrétního letového řádu. Přílet tentýž den, nebo 2. den v ranních hodinách, ubytování.

2
Ammán

Výlet do okolí hlavního města – dnes typická arabská krajina s mešitami, ve starověku ale východní výspa antických říší. Pozůstatky někdejšího mocného města Džeraš známého také jako „Pompeje východu“, četné připomínky slavné antické minulosti. Návštěva pevnosti v Adžlúnu, shlížející na údolí Jordánu – právě odsud podnikal mocný vojevůdce Saladin své stále úspěšnější výpady proti křižákům do Svaté země. Dle zájmu možnost poznávat každodenní život Jordánska – výrobna mýdla, pekárna lahodných sušenek, kreslíř arabské kaligrafie a další. Poté návrat do Ammánu a odpočinek, případně možnost poznávat neutichající ruch velkoměsta.

3
Ammán – Madaba – hora Nebo – Mrtvé moře

Prohlídka hlavních zajímavostí Ammánu, jednoho z nejkrásnějších měst Blízkého východu, malebně rozloženého na několika pahorcích – četné antické památky, majestátní mešity, živé trhy plné koření, sladkostí a dalších lahůdek. Možnost vyzkoušet si své schopnosti smlouvat…místní obchodníky však překoná málokdo. Poté přejezd do městečka Madaba s nádhernými antickými mozaikami a návštěva hory Nebo – místo odkud měl Mojžíš vidět Zaslíbenou zemi bez možnosti do ní vstoupit. Pokračování k Mrtvému moři, nocleh.

4
Mrtvé moře

Volný den určený odpočinku a koupání v tomto unikátním moři, známém svou extrémní slaností. Pro aktivní povahy možnost fakultativních výletů a treků v oblasti údolí Vádí Mudžíb, nazývaném „Grand Canyon Jordánska“.

5
Mrtvé moře – Petra

Po snídani pokračování do města Petra (UNESCO), označovaného jako jeden ze sedmi divů světa. Celodenní poznávání této nádherné oblasti, za soumraku fakultativně přesun na jeden z okolních kopců a možnost pozorovat západ slunce nad drsnou krajinou v okolí města.

6
Petra – Vádí Rum

Přesun do oblasti Vádí Rum (UNESCO). Nádherná pouštní oblast hraničící se Saúdskou Arábií se stala místem natáčení mnoha filmů a svou drsnou krásou fascinuje dodnes. Projížďka džípy zdejší úžasnou pouští, poté nocleh ve stylovém kempu ve stylu beduínského tábora, možnost nočního pozorování hvězd v místě s minimálním světelným smogem.

Zážitkový nocleh ve stylových stanech s komfortem (postel, koupelna) přímo v poušti a přírodě, nádherná autentická atmosféra beduínského tábora.

7
Vádí Rum – Aqaba

Pokračování do města Aqaba a volný den u Rudého moře. Možnost koupání, vodních sportů, aktivit v poušti, případně návštěva místního trhu vyhlášeného nabídkou oříšků a koření, které mohou být pěkným stylovým dárkem z návštěvy Jordánska.

8
Aqaba – Ammán

Přejezd zpět do Ammánu, po příjezdu volno v centru města – možnost posledních procházek jordánskou metropolí a nákupů posledních dárků na místních barvitých trzích. Poté rozlučková večeře, zaměřená na místní speciality a vynikající kávu.

9
Ammán – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů dle konkrétního letového řádu (obvykle v brzkých ranních hodinách), konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,2

Ammán

2

Džeraš

3

Madaba a Mrtvé moře

4

Mrtvé moře

5

Petra

6

Vádí Rum

7

Aqaba

8

Ammán

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Ammán – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování – glamping
1x zážitkový nocleh ve stylových stanech se vším pohodlím (Vádí Rum)
Stravování
Stravování formou snídaně
Stravování
1x rozlučková večeře zaměřená na jordánské speciality (bez nápojů)
Služby českého průvodce
Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty mohou být různí průvodci)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Jordánská víza
Víza již v ceně
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění, zahrnující krytí pro případ covid-19
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Připojištění storna (i proti covidu)
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4690 Kč/os.
Stravování nad rámec snídaní
Doplatek na polopenzi (večeře) – cena na vyžádání

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Informujte se ohledně možných covid požadavků (testů).

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Blízký východ je místem, kde se odnepaměti setkávaly (a také střetávaly) kultury a náboženství, regionem se složitou minulostí a do...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Vládcové pouště – český a britský Lawrence z Arábie

Snad každý zná jméno Lawrence z Arábie – zejména díky stejnojmennému filmu, ačkoliv už zdaleka ne každý ví, o jakou historickou...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
Ing. Karel Topič
průvodce
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem.

Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela, syn Eliáš a dcera Keira.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
angličtina, základy němčiny, španělštiny, ruštiny

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Austrálie, Zéland, Latinská Amerika, dále pak perličky naší nabídky po celém světě

Oblíben země a proč?
Těžko vybírat, jako cestovatel mám rád celou Jižní Ameriku, ale srdcovka je Austrálie.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×