Jižní Asie

Indie autenticky – drsná krása Ladákhu

AJ průvodce
16 dní
od 54 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa „Indického Tibetu“

  • majestátní památky Dillí

  • jezero Pangong s úžasnou scenérií

  • fascinující kultura horských etnik, buddhistické kláštery

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Indie – jedna z nejlidnatějších zemí světa, místo se starobylou kulturou, fantastickými památkami a úžasným jídlem. Zdobná nádhera honosných paláců a chrámů ostře kontrastuje s chudobou a špatnou hygienou. Indie návštěvníkovi nabízí obojího měrou vrchovatou, krásy i bídy. A možná i právě proto je tato země tak fascinující. Indie rozhodně patří mezi země, které i zkušenému návštěvníkovi otevřou oči a rozšíří obzory. Nejen proto by právě tato země neměla chybět na seznamu cílů žádného milovníka cestování. Indie vás zkrátka pohltí a budete ji buď milovat, nebo nesnášet…a mnohdy i obojí najednou.

Indie, to nejsou pouze lidnatá hektická města severu a pohodové tropy indického jihu. Země se může pochlubit i nádhernými horami, připomínajícími svým charakterem Tibet. A během této cesty navštívíte právě tento fascinující kout Indie. Drsná krása hor, nádherná jezera a buddhistické kláštery v tibetském stylu vás budou provázet po celou dobu návštěvy tohoto úžasného koutu světa.  Přestože většina výletů bude směřovat k některému z klášterů, okolo nichž se točí život místních komunit, hlavní roli bude hrát především nádherná horská krajina a nesmírně zajímaví místní obyvatelé, jež usilují o svou obživu v tomto drsném kraji. Tato cesta je určena spíše zkušenějším cestovatelům, kteří dokáží přimhouřit oko nad úrovní komfortu a nemají problém s výškami. Odměnou jim bude možnost navštívit jeden z nejkrásnějších regionů Indie. Krásy Ladákhu již čekají!

Dillí – Léh – údolí Nubra – Alčí – Pangong

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
1
Praha/Vídeň – Dillí

Odlet do Indie dle konkrétního letového řádu.

2
Dillí

Vítejte v Indii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně možnost poprvé ochutnat indickou kuchyni. Konkrétní program dle letového řádu – u večerních příletů odpočinek jak uvedeno, v případě ranního příletu poznávání Dillí a možnost zkrácení celkové délky cesty.

3
Dillí

Celodenní poznávání zajímavostí indické metropole – projížďka kolem prezidentského paláce a známé Brány Indie, návštěva zdobné Humájúnovy hrobky (UNESCO), nejvyšší minaret v Indii Kutub Mínár (UNESCO), zastávka u Rádž Ghátu (místo kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí) a mohutná Červená pevnost. Projížďka rikšami starým Dillí s jeho křivolakými úzkými uličkami k monumentální mešitě Džáma Masdžid. Zbytek dne volno a odpočinek po rušném dni, nabitém poznáváním.

4
Dillí – Léh

Přelet do Léhu, hlavního města regionu Ladákh. Město se nachází v nádherné horské krajině na pomezí mezi pohořími Karákóram a Himálaj, ve výšce cca 3500 m. Možnost návštěvy některé z četných gomp (buddhistických klášterů), tento den je ale určen především aklimatizaci a odpočinku.

5
Léh

Den věnovaný návštěvě buddhistických klášterů – někdejší rezidence královské rodiny Šéj, jeden z nejkrásnějších klášterů Ladákhu Tikse, největší a asi nejbohatší ze zdejších klášterů Hemiš.

6
Léh

Další den určený poznávání každodenního života místních, silně ovlivněného buddhismem – kláštery Fiang ze 16. století, Spituk s bohatými sbírkami historických předmětů, Stok s rozsáhlou knihovnou.

7
Léh – Khardung la – údolí Nubra

Přejezd fascinující horskou krajinou do údolí Nubra. Cestou průjezd průsmykem Khardung la – pravděpodobně nejznámějším indickým průsmykem, v minulosti dle údajů indické armády označován nejvyšším motorizovaným průsmykem světa (5353 m). Poté sjezd do údolí Nubra (v tibetštině Lumbra, doslova „údolí květin“), ležícího v minulosti na známé Hedvábné stezce – připomínkou je dodnes přítomnost velbloudů. Nocleh ve stylovém kempu, stany s vlastním příslušenstvím.

8
Údolí Nubra

Celodenní poznávání krás údolí – zajímavé kláštery, některé (Insa) dosažitelné během nepříliš náročného trekkingu, jež putování zpestří, návštěva vesnice Diskit poblíž kempu a prohlídka zdejšího trhu.

9
Údolí Nubra – Léh

Ranní výstup ke klášteru Diskit s panoramatickým výhledem napříč údolím, poté návrat – opět přes průsmyk Khardung la – do Léhu.

10
Léh – Basgo – Alčí

Přejezd do Alčí, cestou zastávka u kláštera Basgo, jednoho ze sídel vládnoucího rodu. Klášter je také známý díky tři roky trvajícímu obléhání tibetských a mongolských armád a nádhernými nástěnnými malbami. Pokračování do Alčí – návštěva místními obyvateli velmi oblíbeného kláštera. Ten na rozdíl od běžnějšího umístění na kopci leží v údolí, obklopen okrasnou zahradou.

11
Alčí

Výlet do nádherně umístěného kláštera Lamajuru, nejstaršího v Ladákhu. V případě zájmu ještě klášter Rizong, přezdívaný také „ráj meditace“ pro jeho velmi přísná pravidla disciplíny. Zbytek dne volno, odpočinek.

12
Alčí – jezero Pangong

Přejezd k jezeru Pangong, největšímu jezeru v Himálaji. Vodní plocha ležící ve výšce 4250 patří mezi nejznámější místa celé oblasti. Jezero ležící zčásti v Ladákhu a dílem v Číně (Tibetská autonomní oblast) skýtá nádherný pohled.

13
Jezero Pangong

Odpočinkový den, určený vychutnávání poklidné atmosféry horské krajiny u jezera.

14
Pangong – Léh

Návrat zpět do Léhu, ubytování. Večer návštěva Pagody míru, s nádherným výhledem na celé město.

15
Léh – Dillí

Přelet zpět do Dillí, ostrý kontrast rušného velkoměsta s dřívější poklidnou syrovou krásou hor. Možnost individuálního poznávání města, nákup posledních suvenýrů, skvělá indická kuchyně.

16
Dillí – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů (obvykle v ranních hodinách), přílet dle konkrétního letového řádu tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Dillí

4,5,6

Léh

7

Údolí Nubra

9

Léh

11

Alčí

13

Jezero Pangong

14

Léh

15

Dillí

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Dillí – Praha
Místní přelet
2x místní přelet na trase Dillí-Léh-Dillí
Ubytování
7x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením (Dillí, Léh)
Ubytování
2x nocleh v jednoduchém penzionu s vlastním sociálním zařízením (Alčí)
Ubytování
4x nocleh ve stylových stanech s vlastním sociálním zařízením (Nubra, Pangong)
Stravování
Stravování formou snídaní (Dillí)
Stravování
Stravování formou plné penze (Ladákh, celkem 11x snídaně, oběd a večeře)
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Pro skupiny větší než 02 osoby je cena nižší, vyžádejte si naši nabídku.
Indická víza
Cca 2000 Kč/os. (online)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 8990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Indická kuchyně I. – pokrmy hodné mahárádžů

Při cestování do Indie je otázka zdejšího stravování…a především možných následných problémů jednou z častých otázek...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×