Blízký východ

Írán – Velká cesta

AJ průvodce
14 dní
od 49 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa Íránu

  • životem pulzující Teherán, starobylý Šíráz a Isfahán

  • monumentální Persepolis

  • krása pouště Lút

  • program spojující poznávání, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Írán – starobylá Persie s nádhernými památkami, bohatou kulturou a hrdými obyvateli? Nebo „země osy zla“, zpátečnická země ohrožující bezpečnost svých sousedů? Možná trochu obojího, žádný obraz ale není černobílý. Během této cesty si uděláte obrázek sami – mozaika vjemů bude jistě pestrá, jako tato fascinující orientální země sama. Nádherné památky, trhy vonící kořením, nebo také „ochutnávka“ krásy místních pouští. Životem pulzující Teherán, ale i majestátní krása starých měst, zdobné paláce a mešity, okolo kterých se točí život místních komunit. A samozřejmě také hektický provoz, relativně složité vyřizování víz a všudypřítomná byrokracie a nařízení. I to vše k Íránu patří, ale rozhodně by nemělo zkazit radost z poznávání této krásné země.

Během této zážitky nabité cesty uvidíte ta nejzajímavější místa Íránu, budete mít možnost si sami udělat představu o této tiskem často zmiňované zemi. Navštívíte Teherán, Isfahán i Šíráz a vydáte se – alespoň na krátko – do pouště Lút. A kdo ví, možná Vás krása Blízkého východu oslní natolik, že příště se vypravíte na jiná místa, která tento fascinující region nabízí. Krásy Íránu již čekají!

Teherán – Isfahán – Šíráz – Kermán – Persepolis – Jazd – Kášán

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
1
Praha/Vídeň – Teherán

Odlet do Íránu dle konkrétního letového řádu. Přílet zpravidla v pozdních večerních hodinách téhož dne, případně v brzkých ranních hodinách dne následujícího. Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na ubytování.

2
Teherán

Celodenní poznávání zajímavostí íránské metropole – nádherně zdobený palác Golestán (UNESCO), Národní muzeum s bohatými sbírkami, velký bazar, věž Bordž-e mílád, další místa dle časových možností a zájmů skupiny.

Vzhledem k množství svátků, ale také celkovému charakteru země je potřeba v Íránu počítat s nutností občasných změn a flexibility co se programu týká. A také určité míry tolerance. Místní průvodci se vždy maximálně snaží program dodržet, není to ale vždy úplně možné.

3
Teherán – Isfahán

Přejezd do Isfahánu, kdysi hrdě nazývaného „půlka světa“ a půldenní návštěva hlavních zajímavostí – monumentální náměstí Nakš-e džahán (UNESCO) s palácem Ali Qapu, možnost pěšího poznávání centra města, pozorování každodenního života místních.

4
Isfahán

Další den věnovaný krásám Isfahánu – arménská katedrála Vank, mešita šejcha Loftolláha a Páteční mešita (UNESCO), palác Čehel Sotún, známý most 33 oblouků, starobylý bazar a další a další místa.

5
Isfahán – Šíráz

Pokračování do Šírázu, města opěvovaného perskými básníky. Ubytování a po krátkém odpočinku poznávání města – starobylá městská brána, zdobné zahrady…

6
Šíráz

Celodenní poznávání Šírázu – hrobka perského básníka Háfeze, mešita Násir al Mulk („Růžová mešita“) s krásnými mozaikami, procházka nádhernými perskými zahradami Eram (UNESCO). Pohodový den s dostatkem času vychutnat si krásy města.

7
Šíráz – Persepolis – Kermán

Přejezd do Kermánu na okraje pouště Lút. Cestou zastávka v Persepoli (UNESCO), možná nejvýznamnější íránské památce vůbec. Poznávaní Persepole pohodovým tempem, poté pokračování do Kermánu, zbytek dne volno.

8
Kermán

Poznávání Kermánu – města ležícího na okraji pouště Lút a jeho okolí. Mohutná citadela Arge Bám (UNESCO) – největší stavba z nepálené hlíny na světě, hrobka šáha Nematolláha Valího, nádherné Princovy zahrady, výlet do pouště Lút.

9
Kermán – Jazd

Přejezd do Jazdu, starobylé město ležící na okraji pouště.

10
Jazd

Den určený poznávání hlavních památek Jazdu (UNESCO) – typické bagdíry (větrací šachty), zoroastriánský chrám Áteškade, „věže mlčení“ a další místa.

11
Jazd – Kášán

Pokračování do města Kášánu a jeho zajímavosti – bohatě zdobené domy obchodníků, perské zahrady Fín (UNESCO), pozůstatky pravěkého osídlení města.

12
Kášán

Výlet do malebné vesnice Abyjane, jedné z nejstarších v Íránu. Typické červené fasády domů, zajímavá okolní krajina.

13
Kášán – Teherán

Přejezd zpět do Teheránu, volno v centru města určené nákupu dárků, vychutnávání atmosféry a možnost naposledy si užít perské kuchyně. Transfer na letiště a odlet domů (obvykle v brzkých ranních hodinách dalšího dne).

V případě zájmu pouze odpočinek a zajištění hotelu do času odletu (za příplatek).

14
Teherán – Praha/Vídeň

Odlet domů (obvykle v brzkých ranních hodinách), přílet v rámci téhož dne, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Teherán

4

Isfahán

6

Šíráz

7

Persepolis

8

Kermán

10

Jazd

11

Kášán

11

Abyjane

13

Teherán

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Teherán – Praha
Ubytování
12x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce (jeden během celé cesty), u menších skupin je průvodce zároveň řidičem
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupiny větší, než 02 osoby je nižší, vyžádejte si naši nabídku
Íránské vízum
cca 80 EUR/os.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4690 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Blízký východ je místem, kde se odnepaměti setkávaly (a také střetávaly) kultury a náboženství, regionem se složitou minulostí a do...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×