Thajsko a Barma

Thajsko – Velká cesta

AJ průvodce
16 dní
od 70 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Thajska

  • životem kypící Bangkok, poklidná krása Čiang Maj

  • projížďka po nechvalně proslulé Železnici smrti

  • úžasná thajská kuchyně, živoucí trhy plné zboží

  • odpočinek na thajském jihu po poznávací části cesty

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Thajsko – nádherná země krásných památek, barvitých buddhistických chrámů, pestré tropické přírody, úžasného jídla a malebných pláží. Stálice na seznamu cestovatelů již po celé dekády, a to zcela zaslouženě. Země úsměvů, jak bývá Thajsku také přezdíváno, nabízí velice příjemný zážitek pro každého – na své si přijdou milovníci kultury, jídla, přírody, pláží…a to obvykle během jediné cesty. Navíc Thajci rozhodně umějí cestu zpříjemnit – ať již všudypřítomnými úsměvy, nebo výbornou úrovní služeb, jež vyhoví i skromnějšímu rozpočtu. To ale jistě neznamená, že zde neutratíte mnohem více, než jste původně plánovali – lákadel je na každém kroku nepřeberné množství. A návštěvníci vyhledávající luxus si také přijdou na své – v Thajsku je možné se nechat hýčkat, aniž by to zruinovalo rodinný rozpočet.

Během této cesty vedoucí Thajskem od severu k jihu budete mít možnost poznat a ochutnat pestrost, kterou tato nádherná země nabízí. Během zážitky nabité cesty navštívíte centrální Thajsko – ekonomické, politické i kulturní srdce země, vyrazíte na thajský sever fungující dodnes v poklidnějším tempu a poté si vydechnete na písčitých plážích jižního Thajska. Budete tak mít možnost poznat to nejlepší z přírody, historie i kultury této nádherné asijské země. Krásy Thajska již čekají!

Destinace:

Bangkok – Kančanaburi – Ayutthaya – NP Khao Yai – Sukothaj – Čiang Maj – Phuket

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Národní parky
Unesco
Zvířata
Pláže
1
Praha/Vídeň – Bangkok

Odlet do Thajska dle konkrétního letového řádu.

2
Bangkok

Vítejte ve Thajsku! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a přesun do hotelu. Ubytování a krátký odpočinek. Večer plavba po řece Čao-Praja (Chao Phraya) s večeří a představením thajských tanců. Pozorování rozsvěcejícího se Bangkoku z pohodlí paluby lodi. Poté návrat do hotelu a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě. Pro neznavené možnost vyrazit do životem pulzujících ulic Bangkoku.

3
Bangkok

Celodenní poznávání hlavních zajímavostí thajské metropole – monumentální královský palác, chrám Wat Pho s obří sochou ležícího Buddhy, projížďka lodí po vodních kanálech a možnost pozorovat rušný život u řeky, majestátní chrám Wat Arun s pestrou mozaikovou výzdobou, rušná čínská čtvrť s prodejci nejrůznějšího zboží.

Večer fakultativně návštěva okázalého představení Siam Niramit – velkolepá show zahrnuje desítky účinkujících, a dokonce i slony.

4
Bangkok – Kančanaburi

Přejezd do Kančanaburi, městečka ležícího u legendárního mostu přes řeku Kwai. Cestou návštěva plovoucích trhů s prodejci nabízejícími nejrůznější zboží přímo ze svých lodiček a také unikátního „železničního trhu“, kde prodejci mají své stánky rozloženy přímo na vlakových kolejích. Po příjezdu do Kančanaburi návštěva hlavních míst spjatých s událostmi 2. světové války – zajímavé muzeum, válečný hřbitov, krátká zastávka i u mostu samotného.

5
Kančanaburi

Výlet k vodopádům Erawan – jedněm z nejznámějších v Thajsku. Nepříliš náročná procházka podél kaskádovitých vodopádů (dle vlastních možností a fyzické kondice, vrchní stupně jsou již obtížněji dostupné). Projížďka vlakem po nechvalně proslulé Železnici smrti – stavba trati spojující Thajsko s Barmou si v náročném terénu a za nelidských podmínek vyžádala velké množství obětí z řad válečných zajatců.

6
Kančanaburi – Ayutthaya – NP Khao Yai

Přejezd do města Ayutthaya (UNESCO), někdejšího centra stejnojmenné mocné říše, návštěva hlavních památek připomínajících slavnou minulost tohoto místa a říše samotné. Poté pokračování do NP Khao Yai, nejstaršího národního parku v Thajsku. Fakultativně noční procházka džunglí.

7
NP Khao Yai

Den určený poznávání zdejší krásné tropické přírody – nepříliš náročné procházky džunglí, s trochou štěstí s pozorováním zvěře. Mezi nejznámější místní obyvatele patří sloni, giboni a zoborožci. Zastávka u vodopádu, známého z filmu Pláž.

8
NP Khao Yai – Lopburi – Sukothaj

Pokračování dále na sever. Zastávka ve městě Lopburi s chrámem v khmerském stylu, známé především zdejšími hejny „chrámových“ opic. Pokračování do Sukothaje (UNESCO), prvního hlavního města Siamu a považovaného za kolébku thajské kultury. Návštěva historického parku s pozůstatky kdysi mocných staveb.

9
Sukothaj – Lampang – Čiang Maj

Přejezd do města Čiang Maj, přirozeného centra severního Thajska. Cestou zastávka v záchranné stanici slonů v Lampangu a setkání s těmito mohutnými savci, dnes ohrožovanými úbytkem přirozeného prostředí. Po příjezdu do Čiang Maje ubytování, krátký odpočinek a večer návštěva zdejšího známého nočního trhu – pestrá nabídka zboží, možnost ochutnání místních specialit, jimiž je trh proslulý.

10
Čiang Maj

Celodenní poznávání Čiang Maje a jeho blízkého okolí – četné buddhistické chrámy, botanická zahrada královny Sirikit, návštěva dílen místních řemeslníků (výrobců slunečníků, v případě zájmu i dalších), hora Doi Suthep s nádherným chrámem na vrcholu, za dobrého počasí také s krásnými výhledy.

11
Čiang Mai – Čiang Raj – Čiang Maj

Výlet do města Čiang Raj, centra tzv. Zlatého trojúhelníku, známého přítomností četných etnických menšin, ale také obchodem s opiem. Návštěva vesnice etnika Karenů – „dlouhokrkých žen“, věhlasný Bílý chrám (Wat Rong Khun) s bohatou výzdobou, Muzeum opia.

12
Čiang Maj – Phuket

Přelet na ostrov Phuket, největší ostrov Thajska. Vyhlášená plážová destinace v Andamanském moři je známá krásnými plážemi, pestrou nabídkou možností zábavy a poznávání. Ubytování v hotelu u pláže, relax.

13-14
Phuket

Volno na Phuketu. Možnost koupání, vodních sportů, masáží a individuálních výletů (zajišťované přímo na recepci, případně u místních CK).

15
Phuket – odlet

Volno do času transferu na letiště (v případě zájmu možnost za příplatek zajistit pokoje až do času odjezdu), odlet dle daného letového řádu.

Obvykle se jedná o odlet přímo z Phuketu, v případě nedostupnosti letů z Bangkoku, v tomto případě je v ceně i místní přelet Phuket – Bangkok.

16
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Bangkok

5

Kančanaburi

6

Ayutthaya

7

NP Khao Yai

8

Sukothaj

10,11

Čiang Maj

13-14

Phuket

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Bangkok/Phuket – Praha
Místní přelet
1x místní přelet Čiang Maj – Phuket
Místní přelet
V případě zpátečního letu z Bangkoku navíc 1x přelet Phuket – Bangkok
Ubytování
13x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
1x večeře zaměřená na místní speciality
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Pro skupiny větší než 02 osoby je cena výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 7490 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Pod pohledem Buddhy – pevninská JV Asie

Jihovýchodní Asie nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Přestože tvoří jeden celek se vzájemně provázanými...
ČÍST ČLÁNEK

Thajsko – kuchyně Země úsměvů

Thajsku bývá přezdíváno také Země úsměvů…a právem. Všudypřítomné úsměvy a elegantní pozdrav v podobě sepjatých rukou vás bude...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×