Blízký východ

To nejlepší z Ománu a Dubaje

AJ průvodce
11 dní
od 68 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější přírodní a historická místa Ománu a Dubaje

  • pouštní safari již v základní ceně

  • možnost změny standardu ubytování a prodloužení dle přání klienta

  • fascinující rozdíl mezi tradičním Ománem a moderní Dubají

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Omán a Dubaj, dvě pouštní perly, každá nabízející velmi odlišný pohled na tento zajímavý kout světa. Omán nastavuje návštěvníkovi tu tradiční tvář Arábie –starobylé trhy vonící kadidlem a kořením, volání muezzina, odlehlé vesničky a málo navštěvované hory a atmosféru místa, kde se zastavil čas. Oproti tomu Dubaj je výkladní skříní islámského světa – emirát překypující bohatstvím, luxusem a také místo, kde je v kurzu mít vše „nej“ – nejvyšší, nejdražší, nejluxusnější. I za touto trošku megalomanskou tváří se ale stále skrývá skromnější Dubaj, město tak jak vypadalo před příchodem turistů. Staré město, krčící se ve stínu nové Dubaje s hypermoderními stavbami a vším luxusem. A vedle zajímavostí města samotného jsou vždy nedaleko příjemné pláže ke koupání a pouště přímo vyzývající k výletům. Je to právě mix starého a nového, města a pláží, pouště a trhů, které činí Dubaj tolik atraktivním cílem k návštěvě. Dvě tváře arabského světa – tradiční i moderní.

Během této zážitky nabité cesty uvidíte ta nejzajímavější místa Ománu a Dubaje, vyrazíte do pouště, užijete si krásu místních hor a budete mít také čas sami pro sebe, abyste jej mohli strávit podle svého vlastního gusta. Krásy Ománu a Dubaje již čekají!

Destinace:

Maskat – vádí Šáb – Súr – Wahibská poušť – Nazvá – Dubaj

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
1
Praha/Vídeň – Maskat

Odlet do Ománu dle konkrétního letového řádu. Přílet zpravidla v ranních hodinách následujícího dne.

2
Maskat

Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na ubytování. Odpočinek po cestě, nebo možnost individuálního poznávání zajímavostí hlavního města, první ochutnávky místní kuchyně, nebo pravé arabské kávy.

3
Maskat

Půldenní poznávání hlavních zajímavostí ománské metropole – nádherná mešita sultána Kábuse (zajímavostí je perský koberec na který se vejde až 20000 věřících), budova královské opery, muzeum s bohatou sbírkou připomínající ománskou historii, nejznámější súk (trh) Mutrah a možnost vyzkoušet své schopnosti smlouvání. Návrat na hotel a zbytek dne odpočinek.

4
Maskat – vádí Šáb – Súr

Pokračování v poznávání krás Ománu – zajímavá rybářská vesnice Quraját, vádí Šáb s typickou zelení v jinak vyprahlé krajině (v případě zájmu s možností cca 2h procházky), vesnice Súr známá výrobou tradičních lodí dhau, Rás al-Džinz – oblast známá přítomností mořských želv kladoucích zde vejce…s trochou štěstí i možnost spatřit tato majestátní zvířata.

5
Súr – vádí Bání Chálid – Wahibská poušť

Návštěva oblasti vádí Bání Chálid, nejznámějšího údolí celé oblasti – podzemní řeka zde vyvěrá na povrch a vytváří jezírka, umožňuje růst vegetaci…zelená oáza v pouštní krajině. Poté pokračování do Wahibské pouště s malebnými dunami, mnohdy až 100 m vysokými a projížďka džípy v této krásné pouštní oblasti. Návštěva domu beduínů a možnost dozvědět se něco o jejich životě v poušti, vychutnat kávu a později pozorovat západ slunce nad dunami. Nocleh v kempu v poušti.

6
Wahibská poušť – Nazvá – Maskat

Přejezd zpět do obydlenějších oblastí a návštěva města Nazvá, jednoho z nejstarších v Ománu. Pěkný trh, zajímavá pevnost nad městem. Pokračování dramatickou krajinou pohoří Džebel Achdar („zelené hory“) – zatímco nižší polohy jsou pouštní, vyšší místa mají dostatek srážek a umožňují pěstování ovoce. Návrat do Maskatu, odpočinek.

7
Maskat – Dubaj

Transfer na letiště a odlet do Dubaje dle konkrétního letového řádu. Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na ubytování.

8
Dubaj

Zajímavosti Dubaje čekají! Celodenní poznávání největších lákadel Dubaje – uměle vytvořený zábavní ostrov Bluewater Island s obřím vyhlídkovým kolem Dubai Eye (po dokončení by mělo být největší na světě), největší člověkem vytvořený umělý ostrov Palm Džumeira – zdejší rezidence jsou synonymem opravdu luxusní adresy a majetkem mnoha celebrit, nedaleký trh Súk Madínat Džumeira, legendární „plachetnice“ a jeden ze symbolů Dubaje – luxusní hotel Burdž al-Arab. Závěr výletu u nejvyšší budovy světa – věže Burdž Chalífa (výška 828,9 m; v případě zájmu o návštěvu vyhlídek je lepší objednat vstupenky předem) s nedalekým nákupním centrem světa Dubai Mall, jedním z největších „nákupáků“ na světě. Možnost pozorovat představení vodních fontán (dle konkrétního času návštěvy). Návrat na hotel a odpočinek po náročném dni.

9
Dubaj

Dopoledne volno určené odpočinku, nákupům, nebo individuálnímu poznávání dalších míst Dubaje. Odpolední výlet do pouště – projížďka džípy mezi dunami, pozorování západu slunce nad dunami a poté večeře (bufetová, barbecue speciality) podávaná v nedalekém táboře. Možnost zakouřit si vodní dýmku, ochutnat pravou arabskou kávu, nechat si ozdobit ruce hennou, nebo pozorovat břišní tanečnice. Ukončení programu a návrat na hotel.

10
Dubaj

Volný den, který můžete strávit dle vlastního gusta – výletem za dalšími nákupy, na pláž, do staré Dubaje (atmosférická čtvrť Deira) se zajímavými muzei a také trhy se zlatem a kořením. S plánováním výletů pomohou informační materiály od naší CK, případně rád poradí personál hotelu.

11
Dubaj – Praha/Vídeň

Transfer na letiště a odlet zpět domů, přílet do ČR zpravidla v odpoledních hodinách téhož dne.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Maskat

4

Vádí Šáb

5

Wahibská poušť

6

Nazvá

7

Maskat

8,9,10

Dubaj

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Maskat/Dubaj – Praha
Místní přelet
1x místní přelet na trase Maskat – Dubaj
Ubytování
10x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
1x nocleh v pouštním kempu
Stravování
Stravování formou plné penze během poznávací části v Ománu (celkem 4x oběd a 5x večeře, bez nápojů)
Stravování
1x večeře během pouštního safari v Dubaji (bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Na různých místech různí (= více průvodců během cesty)
Transfery
Veškeré transfery z/na letiště
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Výrazně nižší cena u skupiny větších než 2 osoby, vyžádejte si naši nabídku.
Ománská víza
5 OMR (online)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 6490 Kč/os.
Vyšší standard ubytování, než uvedený
Cena na vyžádání

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

 

Výrazně nižší cena u skupiny větších než 2 osoby, vyžádejte si naši nabídku.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Blízký východ je místem, kde se odnepaměti setkávaly (a také střetávaly) kultury a náboženství, regionem se složitou minulostí a do...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×