Jižní Asie

Velký okruh zimní Šrí Lankou s ČP

CZ průvodce
16 dní
64 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa Šrí Lanky

  • všudypřítomná krásná tropická příroda, malebné čajové plantáže

  • veškeré vstupné a výlety již v základní ceně

  • odpočinek na krásných plážích po poznávací části programu

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • malá skupina 6 – 14 osob, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Šrí Lanka – nádherný tropický ostrov, který se jako zelená perla leskne na samém konci jižní Asie, utopený v modři Indického oceánu. Ostrov bohaté kultury a historie, malebných čajových plantáží a krásných národních parků s množstvím exotických zvířat. Ostrov vonící kořením a všudypřítomnou tropickou přírodou a země, kde lahodné karí a silný černý čaj není nikdy daleko. A samozřejmě také ostrov s krásnými plážemi lemovanými palmami, které přímo vybízejí k sladkému nicnedělání a lenošení.

Vydejte se s námi za krásami zimní Šrí Lanky. Během této verze cesty navštívíte hlavní historická místa Šrí Lanky – velkolepou Lví skálu, krásně zachovalou pevnost v Galle, starobylou Polonnaruvu a také Kandy s proslulým Chrámem Buddhova zubu. Projdete se mezi zářivě zelenými čajovým plantážemi a vychutnáte si safari ve zdejších četných národních parcích, kde s trochou štěstí potkáte i slony. Po poznávací části programu si odpočinete na písčitých plážích, kterými je Šrí Lanka proslulá. Vaše cestování zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou dobu starat o Vaše pohodlí a hladký průběh cesty. Krásy Šrí Lanky již čekají!

Kolombo – Pinnevala – Dambulla – Sígirija – NP Minnérija – Polonnaruva – Kandy – Nuvara Elija – Ella – NP Udavalave – Galle

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Pláže
Unesco
Národní parky
Zvířata
1
Praha/Vídeň – Kolombo

Odlet na Šrí Lanku dle konkrétního letového řádu.

2
Kolombo – Negombo

Vítejte na Šrí Lance! Po vyřízení nezbytných formalit přesun do Negomba. Po krátkém odpočinku lehký program v tomto známém rybářském městě a v blízkém okolí – rybí trh, jedna z největších katolických katedrál na ostrově, někdejší holandský vodní kanál. Pro znavené cestou volno, vychutnávání atmosféry přímořského města a místní pláže (v případě dobrého počasí s možností koupání). Zbytek dne volno, zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3
Kolombo

Návštěva největšího šrílanského města. Kolombo sice není hlavním městem země, rozhodně je ale historickým, ekonomickým a kulturním centrem ostrova. Fascinující kombinace historických budov a moderního velkoměsta, četné chrámy snad všech zdejších náboženství – buddhistické a hinduistické chrámy, mešity i kostely. Životem kypící oblast v okolí trhu Pettah a neutuchající chaotický provoz. Procházka centrem města, v případě zájmu možnost ochutnávky pouličních specialit a některého z mnoha druhů tropického ovoce.

4
Negombo – Pinnevala – Dambulla

Přejezd do centrální části ostrova, cestou zastávka ve sloním sirotčinci v Pinnevale. Ten je domovem mnoha opuštěných sloních mláďat a procházka slonů a slůňat k nedaleké řece se stala vyhledávanou atrakcí Šrí Lanky. Pokračování do Dambully, nejkrásnějšího jeskynního chrámového komplexu ostrova (UNESCO) – sochy a nástěnné malby mnoha Buddhů odrážejí obrovský historický význam tohoto místa. Pokračování do hotelu, odpočinek.

5
Dambulla

Návštěva jednoho z nejikoničtějších míst ostrova, proslulé Lví skály (UNESCO) – mohutný skalní blok tyčící se z okolní rovinaté krajiny, proslulé nástěnné kresby či obří lví tlapy chránící přístup na samý vrchol. Výlet na šrílanský venkov, kde dalším dnešním cílem bude jedna z místních vesnic a poznávání každodenního života místních, oběd připravený ze zdejších surovin.

6
Dambulla

Návštěva někdejší historické metropole ostrova, Polonnaruvy (UNESCO). Prohlídka pozůstatků kdysi mocného města, krásně umístěného na břehu rozsáhlého jezera. Poté přejezd do NP Minnérija, známého častým výskytem slonů. Vedle těchto majestátních savců je park domovem i celé další řady zvířat – opic, ptactva a plazů. Safari v džípech, poté návrat na hotel a odpočinek.

7
Dambulla – Matale – Kandy

Přejezd do města Kandy, cestou zastávka u barvitého hinduistického chrámu v Matale a návštěva některé z četných zahrad s kořením. Vysvětlení významu jednotlivých druhů v místní kuchyni a medicíně. Poté pokračování do Kandy (UNESCO), posledního hlavního města nezávislého království před obsazením Šrí Lanky Brity. Dodnes velmi významné kulturní centrum ostrova, a především zásadní místo pro buddhismus na ostrově. Návštěva proslulého Chrámu Buddhova zubu, procházka živým centrem Kandy.

8
Kandy

Návštěva nejkrásnější botanické zahrady ostrova Peradeníja s bohatou sbírkou rostlin a stromů, zároveň také domov rozsáhlé kolonie kaloňů. Návrat do Kandy a ukázka přípravy šrílanské kuchyně – voňavé jako ostrov sám.

9
Kandy – Nuvara Elija

Pokračování do hornatého centra ostrova, známého produkcí čaje – cejlonský čaj tvoří doposud až polovinu světové produkce kvalitních černých čajů. Návštěva čajové továrny s možností ochutnávky zdejší produkce a procházka mezi malebnými plantážemi. Poté pokračování do města Nuvara Elija, v koloniálních dobách oblíbené rekreační oblasti Britů.

10
Nuvara Elija – Horton Plains – Ella

Ranní výlet do NP Horton Plains (UNESCO), unikátní oblasti ležící ve výšce 2100-2300 m n.m. Mezi zdejší typický biotop patří travnaté pláně a mlžné lesy – celá odlehlá krajina je velmi odlišná od zbytku ostrova, kypícího životem a tropickou přírodou. Nepříliš náročná procházka k útesu známého jako Konec světa (World´s End), v případě dobrého počasí s dechberoucím výhledem do údolí. Po skončení treku pokračování do městečka Ella, malebně položeného v hornaté krajině.

11
Ella – Udavalave

Ráno relax, nebo možnost aktivního odpočinku – zdolání tzv. malé Adamovy hory (1141 m n.m., výškový rozdíl z Elly cca 130 m), na rozdíl od známější varianty je výstup zde mnohem snazší. I tak se ale jedná o velmi pěknou procházku vesničkami a krajinou čajových plantáží. Poté přesun zpět do nížin, cestou zastávka u vodopádů Ravana a procházka k železničnímu mostu u města Demodara – ten je zejména při průjezdu vlaku oblíbeným námětem fotografií. Pokračování do Udavalave poblíž stejnojmenného národního parku, nocleh.

12
NP Udavalave – jižní pobřeží

Ranní safari džípy v jednom z nejlepších národních parků na ostrově, NP Udavalave. Ten je domovem slonů, mnoha druhů ptactva a dalších zvířat. Poté pokračování do hotelu u pláže v některém z příjemných plážových letovisek jihu, konkrétní lokalita bude upřesněna dle dostupnosti hotelů.

13-14
Jižní pobřeží

Dvoudenní odpočinek na písčitých plážích ostrova, kterými je Šrí Lanka pověstná – možnost koupání, vodních sportů, masáží, případně dalších výletů po okolí (fakultativně, nabídka na recepci hotelu).

15
Jižní pobřeží – Galle – Kolombo – odlet

Ráno poslední možnost koupání, poté odhlášení z hotelu a přesun do Kolomba. Cestou návštěva Galle (UNESCO), krásně zachovalého pevnostního města na jižním pobřeží. Procházka uličkami s mnoha historickými místy a zrekonstruovanými kupeckými domy – mnohé z nich přestavěné v příjemné kavárny a restaurace, vychutnávání zdejší úžasné atmosféry. Pokračování dále na sever, zastávka v jedné z želvích líhní lemujících pobřeží ostrova a u památníku vlny tsunami, která zpustošila roku 2004 velká části Asie, včetně Šrí Lanky. Dojezd na letiště ve večerních hodinách a odlet dle konkrétního letového řádu.

16
Kolombo – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů (obvykle v ranních hodinách), přílet dle konkrétního letového řádu tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Kolombo

5,6

Dambulla

8

Kandy

10

Ella

12

NP Udavalave

13-13

Jižní pobřeží

15

Galle

15

Kolombo

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Kolombo – Praha
Ubytování
13x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Večeře
3x večeře (bez nápojů) v plážové části cesty
Český průvodce
Služby zkušeného a příjemného česky/slovensky mluvícího průvodce během celého zájezdu
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění v ceně
Pojištění CK proti úpadku
Šrílanská víza
Cca 35 USD/os. (online)
Povinné pojištění
12 USD/os. (vládní nařízení, spjaté s covid-19)
Připojištění pro případ storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cca 7490 Kč/os.
Stravování formou polopenze (9x večeře)
Cca 3490 Kč/os.

cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

kvalitní cestovní pojištění v ceně, doporučujeme si sjednat pojištění storna zájezdu.

zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

 

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×