Ostrovy JV Asie

Bali autenticky – kultura Ostrova bohů s ČP

ČP průvodce
14 dní
69 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • vyrovnaná kombinace relaxace a poznávání

  • kultura Bali poznávaná do hloubky

  • nejkrásnější historická a přírodní místa Ostrova bohů

  • poznávání místní kultury, přírody i kuchyně

  • odpočinek v plážových letoviscích na začátku i konci programu

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

  • cesta v malé skupince, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A snad každý z ostrovů má svou unikátní kulturu, přírodu a kuchyni. A i v takto rozmanitém koutu světa má málokterý ostrov tak vyhlášené jméno jako právě Bali, nazývané také Ostrov bohů. Na relativně malé rozloze nabízí vše, co si srdce cestovatele může přát – nádherné památky a kulturní tradice, tyrkysově zelená rýžová políčka, všudypřítomnou pestrou tropickou přírodu, výbornou kuchyni a možnost odpočinku u moře, které je vždy nedaleko. To vše v exotickém prostředí ale s velmi funkční infrastrukturou odpovídající západním standardům.

Během této cesty budete mít možnost poznávat krásy a kulturu toho zajímavého ostrova ze všech stran, do hloubky. Během lekce vaření, nebo při přípravě každodenních obětin bohům a duchům. S českým průvodcem, který se bude starat o Vaše pohodlí a poskytne Vám vhled do místní kultury a každodenního života. A vedle zdejších bohatých kulturních tradic ale nevynecháte ani zdejší pláže a alespoň na okamžik zapomenete na hektické tempo běžného života. Vydejte se s námi poznávat krásy Ostrova bohů. Krásy Bali již čekají!

Sanur – Ubud – Seminyak

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Pláže
Unesco
Památky
1
Praha/Vídeň – Denpasar

Odlet na Bali dle konkrétního letového řádu.

2
Denpasar – Sanur

Přílet na Bali, po vyřízení nezbytných formalit přesun do hotelu v Sanuru, klidné plážové oblasti na jižním pobřeží ostrova. Odpočinek po dlouhé cestě.

3
Sanur

Půldenní výlet do hlavního města ostrova, Denpasaru a návštěva hlavních zajímavostí – památník Badžra Sandhi zobrazující významné události balijské historie. Žádná návštěva Asie by nebyla kompletní bez návštěvy trhů a tržišť, okolo kterých se točí život místních komunit – prohlídka tradičního trhu s širokou nabídkou zboží. Návrat na hotel a odpočinek. Na závěr dne večeře zaměřená na tradiční speciality, doprovázená tanečním představením (v ceně).

4
Sanur – Ubud

Snídaně v hotelu, poté přejezd do města Ubudu, kulturního srdce ostrova. Cestou návštěva starobylých chrámů Pura Gunung Kawi a malebných rýžových teras u vesnice Tegellalang. Pokračování do Ubudu, ubytování. Poté návštěva známého Opičího lesa, místa s příjemnou atmosférou bujné tropické přírody, obývaného hejny opic.

5
Ubud

Program v Ubudu a blízkém okolí – návštěva centra Ubudu s někdejším palácem královské rodiny. Poté výlet k „chrámu posvátného pramene“ Pura Tirtha Empul, jehož voda má očišťovat tělo i duši, vysvětlení očišťovacího obřadu (s možností osobní účasti). Návrat na hotel a volno v Ubudu, nabízejícím bohaté možnosti nákupů, návštěv restaurací či vyhlášených masáží.

6
Ubud

Poznávání bohatství balijské kultury prostřednictvím každodenních činností místních – tento den skrze zdejší lahodnou kuchyni a přípravu obětin bohům a dobrým duchům. Ranní účast na kurzu vaření balijské kuchyně – návštěva trhu a nákup surovin a koření s vysvětlením jejich funkce a chuti v místních pokrmech. Příprava kompletního obědového menu pod dozorem zkušeného kuchařského mistra – není třeba se bát, jedná se o lekce vaření zábavnou formou (a tedy žádnou „otročinu“). Po vlastnoručně připraveném obědě vysvětlení – a vyzkoušení – přípravy košíčků canang sari, které je možné vidět napříč celým ostrovem. Drobné obětiny s rýží a květinou mají napomáhat rovnováze mezi lidmi a božskými bytostmi Bali.

7
Ubud

Výlet do východní, hornaté oblasti ostrova. Návštěva vesniček místních řemeslníků – stříbrotepců, řezbářů a kameníků. Poté rušný Giyanyar se zajímavým lokálním trhem překypujícím zbožím a známá soudní síň Kertha Gosa. Pokračování k chrámu Besakih, rozkládajícímu se na úpatí majestátní sopky Agung (viditelná při dobrém počasí) – nejposvátnějšímu chrámu na celém Bali. Návrat na hotel, cestou pohled na jezero Batur v unikátní sopečné oblasti stejnojmenného vulkánu a návštěva zahrad koření s vysvětlením jejich použití v balijské kuchyni.

8
Ubud

Cyklovýlet mezi vesničkami poblíž Ubudu – ze sedla bicyklu je možnost vidět mnohem více, než zpoza oken automobilu či autobusu. Každodenní život na balijském venkově, rýžová políčka, nenáročná projížďka vhodná pro každého s běžnou fyzickou kondicí. Oběd v místní restauraci, návrat do Ubudu a odpočinek, případně fakultativně možnost zrelaxovat své tělo u lekce jógy.

9
Ubud

Poznávání centrální části ostrova – malebné rýžové terasy Jatiluwih (UNESCO), přímo vybízející k nenáročné procházce. Poté „jezerní chrám“ Pura Ulun Danu Bratan, častý námět fotografií z Bali. Poslední zastávkou budou majestátní vodopády Git Git (s možností koupání). Návrat do Ubud, odpočinek.

10
Ubud – Seminyak

Dopoledne volno určené nákupům posledních suvenýrů, či odpočinku, po odhlášení z hotelu pokračování na jih ostrova, do plážového letoviska Seminyak. Cestou zastávka u jednoho z nejkrásnějších balijských chrámů, královského chrámu Taman Ayun. Poznávací část programu krásně zakončí pohled na západ slunce u „chrámu na moři“, Pura Tanah Lot.

11-12
Seminyak

Odpočinek u moře, možnost dalších fakultativních výletů z nabídky hotelu, nebo jen lenošení s možností koupání a masáží.

13
Seminyak – Denpasar – odlet

Dopoledne poslední volno s možností koupání a odpočinku. Odpoledne odhlášení z hotelu a návštěva chrámu Uluwatu, nádherně umístěného na okraji útesu. Rozloučení s Ostrovem bohů zpestří pohled na tanec kecak, stejně unikátní, jako ostrov sám. Odlet dle konkrétního letového řádu.

14
Praha/Vídeň

Přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Sanur

4,5,6,7,8,9,10

Ubud

7

Pura Besakih

7

Ubud

9

Git Git

9

Ubud

11-12

Seminyak

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Denpasar – Praha
Ubytování
11x nocleh v hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Stravování
1x oběd během lekce vaření, balijská kuchyně (bez nápojů)
Stravování
1x večeře zaměřená na místní speciality (bez nápojů)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 9.990 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD/IDR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Bali – kultura Ostrova bohů

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Adriana Kábová Ph.D.
průvodce
Mgr. Adriana Kábová Ph.D.

Adriana má cestování ráda už od dětství,  přelomovou se pro ni však stala první dvouměsíční výprava do Indonésie před patnácti lety. Do této země se zamilovala, a proto se ihned po návratu začala učit indonéský jazyk. V době studií se sem vracela na terénní výzkumy a univerzitní stáže. Přestože navštívila i jiné asijské země, po příletu do Indonésie se jí prý vždy zvláštně zalesknou oči, což dokládá, že se tato země stala a zůstává jejím nepřekonatelným druhým domovem.

Adriana vystudovala etnologii, získala doktorát z antropologie a nepřestává ji fascinovat šíře možných způsobů života na této planetě. Ta je ostatně charakteristická i pro Indonésii, ohromně rozmanitou zemi rozprostírající se na více než sedmnácti tisících ostrovech. Tu Vám Adriana ráda představí. Ukáže Vám ji i z pohledu místních lidí, které na společné cestě s ní budete potkávat.

V České republice Adriana působí v neziskovém sektoru a většinu volného času věnuje svým blízkým. A pokud není v Čechách, najdete ji patrně na Madagaskaru, kde žije část její rodiny. Ve chvílích odpočinku nepohrdne kombinací dobré kávy a zajímavé knihy.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×