Blízký východ

Všechny chuti Turecka s ČP

CZ průvodce
15 dní
48 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa centrálního Turecka

  • dechberoucí krása skalní krajiny v Kappadokii a elegantní Pamukkale

  • nádhera Istanbulu, města rozkročeného mezi dvěma kontinenty

  • antické památky, starobylé mešity i moderní tvář země

  • veškeré vstupné a degustační polopenze již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Turecko – země blízká a zároveň vonící exotikou. Je to Evropa, nebo už Asie? Obojí! Nádherná země, rozkročená mezi dvěma světadíly a vlastně i mezi dvěma světy představuje unikátní prolnutí západu a východu. Kulturně, geograficky, kulinářsky, ale i historicky. Moderní tvář této fascinující země nastavují mrakodrapy Istanbulu, naopak tu tradiční pak turecký venkov s vesničkami, kde jako by se zastavil čas. Četné připomínky dlouhé a bohaté turecké historie nabízejí antické památky, hrobky světců nebo starobylé mešity a mocné hrady. Místa antických bájí, ale i bitev moderní doby. Turecko je zkrátka svět na pomezí, v tom nejlepším slova smyslu – během jedné cesty návštěvníkovi nabídne obrovské množství zážitků, chutí, vůní a dojmů. Úžasnou pestrost této země odráží také skvělá zdejší kuchyně, která v sobě spojuje prvky východu i Orientu – ostatně, gastronomie bude také jednou z cest, jak prozkoumat všechny aspekty místní kultury.

Vydejte se s námi do této nádherné země, za zdejší kulturou, historií, ale i gastronomií. Vyrazíme za památkami, na četné trhy vonící kořením, okusíme zdejší kuchyni exotickou jako země sama, a nevynecháme ani největší zdejší perly – životem kypící Istanbul, magickou krajinu Kappadokie, pohádkové Pamukkale, nebo příjemné středozemní pobřeží. Program bude nabitý poznáváním, ale bude samozřejmě i čas na odpočinek a vychutnávání místní atmosféry. Cestu zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude starat o Vaše pohodlí a hladký průběh cesty. Krásy Turecka již čekají!

Istanbul – Gallipoli – Efez – Pamukkale – Fethiye – Antalya – Konya – Kappadokie – Ankara

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
Pláže
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Istanbul

Odlet do Turecka dle konkrétního letového řádu. Přílet, ubytování. Po krátkém odpočinku uvítací večeře (v případě pozdního příletu bude zařazena další den).

V ceně programu je zahrnuto stravování formou degustační polopenze, která se zaměřuje na místní speciality. Přestože je naplánován jasný „gastro seznam“, který chceme dodržet, bude potřeba jisté tolerance a některé speciality mohou být nahrazeny jinými v závislosti na aktuálních možnostech.

2
Istanbul

První seznámení s Istanbulem (centrum města UNESCO), fascinujícím městem ležícím na pomezí dvou kontinentů – Evropy a Asie. Starobylé části města v oblasti tzv. Zlatého rohu – nádherná Modrá mešita, legendární Chrám Boží moudrosti Hagia Sofia, monumentální sultánský palác a další místa.

Specialita dne: pouliční jídlo, které tvoří každodenní součást životů místních – nabízí se voňavý turecký kebab, taštičky burek (tur. börek), „turecká pizza“ pide a další.

3
Istanbul

Další den v Istanbulu – Velký bazar a trh s kořením, které dává turecké kuchyni nezaměnitelnou chuť. Poté moderní části města – Galatská věž, finanční centrum, projížďka lodí po Bosporu.

Specialita dne: pokrmy osmanské kuchyně – pestrá směs vlivů z mnoha koutů někdejší Osmanské říše. Ochutnávka tureckých sladkostí – baklava, turecká zmrzlina a samozřejmě slavná turecká káva (připravuje se jinak, než český „turek“).

4
Istanbul – Canakkale

Začátek putování po Turecku, které nabídne i jiné pohledy, než kosmopolitní a moderní Istanbul. Přejezd po západním pobřeží do Canakkale, cestou návštěva Gallipoli – místa zdrcující porážky Britů během 1.světové války. Dle časových možností i zastávka ve městě Bursa (centrum města UNESCO), před dobytím Konstantinopole hlavního města Osmanské říše. Nocleh v Canakkale.

5
Canakkale – Kusadasi

Návštěva historického města Trója (UNESCO) známého z Homérových děl. Zastávka ve městě Izmir (dříve Smyrna), jednom z nejstarších středomořských měst, degustace místních vín (může být zařazeno i v Sirinci).

Specialita dne: egejská kuchyně, případně plody moře.

6
Kusadasi

Celodenní návštěva Efezu (UNESCO), jednoho z nejznámějších měst antiky, také místa významného pro křesťanskou historii. Prohlídka četných zdejších antických památek, mimo jiné pozůstatků chrámu bohyně Artemis. Poté ochutnávka zdejších vín (pokud nebylo zařazeno předchozí den).

7
Kusadasi – Pamukkale – Fethiye

Prohlídka „Bavlněného zámku“ – věhlasných travertinových teras u Pamukkale (UNESCO), jednoho z nejznámějších míst v Turecku. Poté pokračování do Fethiye, pobřežní oblasti s vyhlášenými plážemi.

8
Fethiye

Čas oddychnout si po nabitých předchozích dnech – volno s možností koupání, odpočinku a fakultativních výletů a aktivit. Večeře v hotelu.

9
Fethiye – Antalya

Pokračování do města Antalya – cestou zastávka u některé z mnoha zdejších antických památek (např. pravděpodobně Termessos). Odpoledne volno v Antalyi – možnost koupání, ale především procházek zdejším starým městem Kaleici s úžasnou atmosférou.

Specialita dne: mezze – výběr malých předkrmů, např. sýrů, oliv, hummusu a dalších pochutin. Ideální spolu s tureckým čajem, případně i k ochutnání zdejších alkoholických nápojů.

10
Fethiye – Konya

Čas vyrazit do vnitrozemí Turecka – čeká Vás Konya, známá i v Turecku jako náboženské centrum a významné místo súfijského řádu. Návštěva hlavních památek, představení tance dervišů (nemusí se konat každý den).

Specialita dne: seldžucká kuchyně – opět jiná chuť této fascinující země.

11
Konya – Kappadokie

Pokračování dále do unikátní oblasti Kappadokie (částečně UNESCO), cestou zastávka u vulkanického jezera Meke.

12
Kappadokie

Ráno fakultativně možnost letu balónem. Po snídani celodenní poznávání krás Kappadokie – úžasná krajina skal a bizarních útvarů, rozlehlá údolí a skalní obydlí místních.

Specialita dne: testi kebab – kappadocká varianta na kebab, maso připravované v hliněných hrnečcích.

13
Kappadokie – Ankara

Pokračování do hlavního města Turecka, neprávem poněkud opomíjeného. Prohlídka zdejších hlavních zajímavostí, především mauzolea Mustafy Kemala Atatürka, zakladatele moderního Turecka.

Specialita dne: plněné vinné listy dolma, „turecké karbanátky“ köfte a další.

14
Ankara – Istanbul

Dokončení okruhu Tureckem návratem do Istanbulu. Ubytování v centru, možnost posledních nákupů.

Specialita dne: rozlučková večeře, pravděpodobně výběr specialit poznaných během celé cesty.

15
Istanbul – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,2,3

Istanbul

4

Bursa

4

Canakkale

5,6

Kusadasi/Efez

7

Pamukkale

8

Fethiye

9

Antalya

10

Konya

11,12

Kappadokie

13

Ankara

14

Istanbul

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Istanbul – Praha
Ubytování
14x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Český průvodce
Služby zkušeného a příjemného česky/slovensky mluvícího průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Stravování
Stravování formou degustační polopenze (celkem 12x oběd a 2x večeře)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění v ceně (krytí i pro případ covid-19)
Voda v ceně
Voda během poznávací části programu (cca 2x láhev/osoba)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Pojištění storna zájezdu
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Fakultativní výlety a akce
Seznam možných aktivit na vyžádání
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cca 5.490 CZK

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu EUR.

Kvalitní cestovní pojištění v ceně. Doporučujeme si sjednat pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Informujte se u nás ohledně aktuálních opatření souvisejících s covid-19.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×