Blízký východ

Izrael – Velký okruh s ČP

ČP průvodce
8 dní
42 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Izraele

  • fascinující mozaika kultur a náboženství

  • moderní Tel Aviv, starobylý Jeruzalém

  • mrtvé moře s jeho blahodárnými účinky

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Izrael – země přímo nabitá historií…židovskou, křesťanskou, ale i muslimskou. Všechny tyto kultury zde zanechaly své stopy a vytváří tak fascinující propletenec vztahů, událostí, historických křivd i unikátní atmosféry. Těžké, ale zároveň doslova nabité energií. Směsi moderního Izraele, spočívajícího ale na historických základech, které sahají až do starověku. Celé řady myšlenkových a kulturních směrů, tradic a zvyků. To vše a mnohem více je Izrael, země ležící na křižovatce kultur, ale i na spojnici historie a současnosti.

Během této poznáním nabité cesty uvidíte to nejhlavnější, co Izrael nabízí. Důkladně poznat tuto zemi by sice trvalo celý život, to ale neznamená, že „ty největší pecky“ není možné vzhledem k relativně malým vzdálenostem navštívit během nabitého týdne. Čeká vás starobylý Jeruzalém, moderní Tel Aviv, věhlasné Mrtvé moře, či krásy Galilejského jezera. Krásy Izraele již čekají!

Tel Aviv – Caesarea – Haifa – Nazaret – Galilejské jezero – Jeruzalém – Masada – Mrtvé moře – Betlém

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
1
Praha/Vídeň – Tel Aviv – Netanja

Odlet do Izraele dle konkrétního letového řádu. Přílet do Tel Avivu, po vyřízení nezbytných formalit přesun na hotel v přímořském městečku Netanja. Zbytek dne volno, dle času příletu pouze odpočinek, nebo možnost koupání.

Vzhledem k množství náboženských svátků a častým omezením provozu v důsledku rozličných uzávěr je třeba v Izraeli počítat s nutností relativně velké flexibility ohledně návštěvy jednotlivých míst, respektive konkrétních dní prohlídky. Vzdálenosti nejsou velké, a tak může docházet k prohození programu dle potřeb.

2
Netanja – Caesarea – Haifa – Nazaret

Den nabitý poznáváním – křivolaké uličky starobylého přístavního města Jaffa, výkladní skříň moderního Izraele Tel Avivu a jeho zajímavá zástavba – zejména architektura stylu bauhaus (UNESCO), pozůstatky antického města Caesarea, město Haifa s horou Karmel a chrámem víry bahá´í (UNESCO), zakončení dne návštěvou města Nazaret – významného místa křesťanství.

3
Nazaret – Galilea

Galilea a poznávání této zajímavé oblasti – Golanské výšiny s vesničkami drúzů, Galilejské jezero – fakultativně možnost projížďky lodí, návštěva kibucu – tyto zemědělské komunity tvoří zajímavou a důležitou součást moderních dějin Izraele.

4
Galilea

Další den v Galileji, významné zemědělské oblasti. Ochutnávka zdejších vín, Tabgha – místo Ježíšova zázraku nasycení zástupů, návštěva Jericha – údajně nejstaršího města světa.

5
Galilea – Jeruzalém – Betlém

Den věnovaný hlavním starobylým památkám fascinujícího Jeruzaléma – křivolaké uličky starého města (UNESCO), Zeď nářků, Via Dolorosa a Chrám Božího hrobu, hora Sijón s krásným pohledem na celý Jeruzalém, Getsemanská zahrada (podle bible místo, kde Jidáš zradil Ježíše), trh Machane Jehuda – největší otevřený trh v Izraeli…záplava chutí, zvuků a barev. Možnost nákupu koření, čajů a dalších dárků. Nocleh v Betlémě.

6
Betlém – Masada – Mrtvé moře – Betlém

Výlet na jih do Negevské pouště. Starověká pevnost Masada (UNESCO) – dodnes místo se zásadním historickým významem pro Izrael (vojenské jednotky zde skládají přísahu). Mrtvé moře – volný čas na koupání, a díky vysokému obsahu soli možnost vyzkoušet si plavat na hladině, či využít blahodárné účinky zdejšího bahna na pleť. Přejezd zpět do Betléma, nocleh.

7
Betlém – Jeruzalém – Betlém

Celodenní poznávání moderní tváře Jeruzaléma a jeho okolí – památník holocaustu Jad Vašem, budova izraelského parlamentu a další místa. Poté rodné místo Ježíše Betlém s Chrámem Narození Páně.

8
Betlém – Tel Aviv – Praha/Vídeň

Transfer na letiště a odlet zpět domů, přílet tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1

Tel Aviv

2

Haifa

2

Nazaret

3,4

Galilea

5,7

Jeruzalém

6

Mrtvé moře

6

Masada

7

Betlém

8

Tel Aviv

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tel Aviv – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Český průvodce
Služby zkušeného a příjemného česky/slovensky mluvícího průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (případně pouze česky mluvící místní průvodce)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Stravování
Stravování formou polopenze (bufet, bez nápojů)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 6990 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Vůně Orientu – Blízký východ

Blízký východ je místem, kde se odnepaměti setkávaly (a také střetávaly) kultury a náboženství, regionem se složitou minulostí a do...
ČÍST ČLÁNEK

Vládcové pouště – český a britský Lawrence z Arábie

Snad každý zná jméno Lawrence z Arábie – zejména díky stejnojmennému filmu, ačkoliv už zdaleka ne každý ví, o jakou historickou...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×