Kavkaz

Arménie – Velký okruh

AJ průvodce
9 dní
od 36 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Arménie

  • strhující krása jezera Sevan

  • starobylé kostely a kláštery

  • legendární pohostinnost Arménů, fantastické víno a gastronomie

  • vinná degustace a ochutnávka koňaku v ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Arménie – země historicky těžce zkoušená válkami, zemětřeseními, ale vlastně i svými vztahy s okolními zeměmi. Charakter krajiny se hodně liší – syrová drsná krása arménských hor a vedle nich rozlehlé úrodné nížiny Arménie, starobylé kostely a kláštery, často umístěné na úžasných místech. Co se ale nemění je charakter místních – pohostinní a přátelští Arméni vidí návštěvníky téměř jako vzdálené příbuzné. Zároveň jsou velmi hrdí na svou zemi, navzdory jejím mnohým nedostatkům a s láskou vyprávějí o jejích krásách. A co se také nemění je i úžasná arménská kuchyně – křupavý voňavý chléb, čerstvě upečené šašliky i pokrmy vonící kořením, připravované z nejčerstvějších surovin. Ideálně zapíjené výborným místním vínem a koňakem, s Armény, kteří vítají návštěvníky z celého světa s otevřenou náručí hostí jako členy vlastní rodiny.

Během této cesty uvidíte vše hlavní, čím se Arménie může pochlubit – kosmopolitní Jerevan, starobylé kláštery a kostely, či malebné jezero Sevan. Budete mít možnost okusit zdejší vína a koňak, nakoupit si koření na místních trzích, nebo vychutnat krásu zdejších hor. Krásy Arménie již čekají!

Jerevan – Ečmiadzin – Garni – Chor Virap – Tatev – jezero Sevan – Dilidžan

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
1
Praha/Vídeň – Jerevan

Odlet do Arménie dle konkrétního letového řádu. Přílet do Jerevanu zpravidla 2. den cesty ráno.

2
Jerevan

Vítejte v Arménii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním průvodcem a transfer na hotel v centru. Zbytek dne volno, případně možnost individuálního poznávání města a ochutnávání místní kuchyně.

V případě zájmu lze po krátkém odpočinku rovnou pokračovat v programu (jinak den 3) a zkrátit celou cestu o jeden den, případně přidat další program v rámci stejné délky. Vyžádejte si konkrétní nabídku.

3
Jerevan

Prohlídka hlavních zajímavostí arménské metropole – Náměstí republiky, budova opery, známý Kaskádový komplex a další historická místa. Návštěva místního trhu, okolo kterého se točí život místní komunity – prodejci zeleniny a ovoce, koření a dalšího zboží. Možnost ochutnat vynikající arménský chléb lavaš.

Prohlídka továrny na výrobu koberců a ochutnávka zdejší brandy (u nás známá spíše jako koňak) během návštěvy nejznámější továrny vyrábějící tento nápoj, světoznámý již v době komunismu. Prohlídka továrny a ochutnávka zdejších produktů, historie některých sudů sahá až do 19. století.

4
Jerevan – Ečmiadzin – Jerevan

Výlet ke katedrále Ečmiadzin (UNESCO), duchovnímu centru celé Arménie a sídlu arménské církve, jedna z nejstarších dosud fungujících křesťanských staveb vůbec. Cestou zpět do Jerevanu zastávka u pozůstatků katedrály Zvarnots ze 7. století (UNESCO). Zbytek dne volno, odpočinek.

Fakultativně večeře doprovázená folklórním představením, zaměřená na místní speciality – arménská kuchyně je vyhlášená.

5
Jerevan – Garni – Geghard – Jerevan

Návštěva chrámu Garni – jediná antická budova na území Arménie a v prostoru někdejšího SSSR. Poté monumentální klášterní komplex Geghard (UNESCO), architektonická perla umístěná v nádherné krajině.

Fakultativně návštěva vesnického domu a oběd s místní rodinou. Možnost poznat každodenní život Arménů, pozorovat výrobu chleba lavaš, ochutnávka autentické domácí kuchyně.

6
Jerevan – Chor Virap – vinařství Areni – Goris

Přejezd k západním hranicím s Arménie. Vedle krásného kláštera Chor Virap odsud bývá vidět hora Ararat, symbol Arménie – toužebný a nedostupný sen všech Arménů. Po 1. světové válce se stal součástí Turecka, s nímž má Arménie velmi špatné vztahy. Pokračování do oblasti Areni, někdejšího centra vinařství v Arménii, ochutnávka místních vín. Nocleh ve městě Goris.

7
Goris – Tatev – průsmyk Selim – jezero Sevan

Pokračování ke klášteru Tatev, jednomu z nejznámějších míst v celé Arménii. Návštěva Tatevu malebně umístěného v krásné okolní krajině – za pomoci Křídel Tatevu, nejdelší lanovky dané konstrukce na světě. Přejezd k jezeru Sevan, cestou návštěva karavanséraje v průsmyku Selim – připomínka starobylých kupeckých stezek z Orientu, procházejících zdejší krajinou.

8
Jezero Sevan – Dilidžan – Jerevan

Malebné horské jezero Sevan, druhé největší alpinské jezero na světě a největší jezero v oblasti Kavkazu. Pokračování do Dilidžanu, horské oblasti přezdívané „arménské Švýcarsko“. Nádherná horská krajina, do níž je jako perlička zasazen klášterní Haghartsin.

Fakultativně možnost návštěvy vesnice ruských křesťanů a poznávání jejich každodenního života, ideálně u šálku čaje ze samovaru.

Návrat do Jerevanu, odpočinek, případně možnost vyrazit do ulic Jerevanu – na nákup posledních dárků, či ještě si vychutnat zdejší skvělou kuchyni.

9
Jerevan – Praha/Vídeň

Odlet domů, obvykle v brzkých ranních hodinách. Přílet tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Jerevan

4

Ečmiadzin

4

Jerevan

5

Geghard

5

Jerevan

6

Goris

7

Tatev

7

Jezero Sevan

8

Dilidžan

8

Jerevan

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha –Jerevan – Praha
Ubytování
9x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící řidič/průvodce a řidič (u menších skupin pouze řidič, u větších řidič a průvodce)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Degustace
Degustace místních vín a koňaku dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupiny větší, než 02 osoby je nižší, vyžádejte si naši nabídku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cca 3990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Skryté perly – země Kavkazu

Přestože jsou z našeho pohledu oproti zbytku Asie země Kavkazu prakticky za dveřmi, nejedná se rozhodně o region, do kterého by proudily...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×