Kavkaz

Gruzie – Velký okruh

AJ průvodce
12 dní
od 40 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Gruzie

  • strhující krása hor v Mestii a v oblasti Kazbegu

  • okouzlující Tbilisi spojující v sobě historii i současnost Gruzie

  • legendární pohostinnost Gruzínů, fantastické víno a gastronomie

  • vinná degustace v ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Gruzie – země ležící jako skrytá perla na úpatí Kavkazu. Země nesmírně pestrá, pohostinná a přímo pulzující neutuchající energií. Charakter krajiny se velmi liší v okouzlující metropoli Tbilisi, pod chladnou krásou horských velikánů, ve vinařských oblastech a na příjemném pobřeží Černého moře. Co se ale nemění je charakter místních – Gruzíni jsou hrdý, možná trochu horkokrevný a svérázný národ, ale rozhodně si získají srdce každého příchozího. U mnoha zemí se chválí pohostinnost místních, ta gruzínská je ale vpravdě legendární. Gruzíni si sice urputně střeží svou nezávislost, tolikrát během historie této nádherné země ohrožovanou, několikrát ztracenou a teprve nedávno opět znova získanou, co se však týká přátel a hostů, tam je ale jejich přístup přesně opačný. S hrdostí vítají návštěvníky z celého světa a s otevřenou náručí hostí jako členy vlastní rodiny.

Stará gruzínská legenda praví, že když Bůh tvořil zemi, nechal si ten nejhezčí kousek jen pro sebe – není příliš těžké uhodnout o který kousek se jedná. Vydejte se s námi poznat tuto nádhernou zemi, její kulturu, gastronomii a Gruzíny samotné. A také zjistit, zda legenda nelhala. Krásy Gruzie již čekají!

Tbilisi – Signagi – Kazbeg – Gori – Kutaisi – Mestia – Batumi – Mccheta

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
Pláže
1
Praha/Vídeň – Tbilisi

Odlet do Gruzie dle konkrétního letového řádu. Přílet do Tbilisi zpravidla 2. den cesty ráno.

2
Tbilisi

Vítejte v Gruzii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem/průvodcem přejezd do centra města (v případě velmi brzkých příletů nejdříve snídaně) a celodenní poznávání gruzínské metropole, spojující v sobě starobylou minulost a moderní tvář dnešní Gruzie, stejně tak asijské i evropské vlivy. Město půvabně rozprostřené na pahorcích po obou březích řeky Mtkvari má rozhodně co nabídnout – starobylé centrum s četnými kostely, pevnost Narikala s nádhernými výhledy, pohlednou moderní zástavbu, velkorysé bulváry a náměstí. Ubytování a zbytek dne volno, pro neznavené s možností procházek centrem s úžasnou atmosférou, nebo první ochutnávky místní vyhlášené kuchyně.

3
Tbilisi – Signagi – Tbilisi

Výlet do Kachetie, vyhlášené vinařské oblasti Gruzie. Návštěva kláštera v Bodbe s hrobem patronky Gruzie, sv. Niny, jež měla přinést do Gruzie křesťanství. Městečko Signagi, malebné položené nad úrodným údolím, při dobrém počasí s výhledem na masiv Kavkazu. Poté degustace věhlasných gruzínských vín – unikátní místní vína typu kvevri, jež nemusí chutnat každému, ale také možnost ochutnat i nám chuťově bližší odrůdy. Zároveň příležitost poznat gruzínskou pohostinnost, jež je legendární. Návrat do Tbilisi, odpočinek.

4
Tbilisi – Džvari – Ananuri – Kazbegi

Pokračování na sever do hor. Cestou návštěva kostela Džvari, pro mnohé Gruzíny nejsvětějšího v zemi – právě zde měl první z gruzínských králů ve 4. století přijmou křesťanství. Kostel umístěný na kopci nad pozdější metropolí Mcchetou nabízí také nádherné výhledy do okolí. Poté pokračování ke starobylé pevnosti Ananuri (UNESCO), ale především po „staré vojenské cestě“ spojující Gruzii s Ruskem do oblasti pod horou Kazbeg (2396 m), cestou nádherná horská krajina. Příjezd do Kazbegi v odpoledních hodinách, zakončení dne návštěvou kostela Gergeti – stavba tyčící se v podhůří hory Kazbeg nabízí jeden z nejznámějších výjevů v celé Gruzii a je častým námětem fotografií.

5
Kazbegi – Gori – Kutaisi

Přejezd zpět do nížin a návštěva města Gori, rodiště Stalina. Prohlídka Stalinova muzea, zejména pro návštěvníky z postkomunistických zemí vpravdě bizarní zážitek připomínající doby již minulé. Pokračování do Uplisciche, skalního města s historií delší než 3000 let. Poté přejezd dále do Kutaisi. Nocleh v Kutaisi, spojovaném s legendou o Kolchidě a zlatém rounu.

6
Kutaisi – Mestia

Pokračování do hor, cestou zastávka v krásné Prométheově jeskyni. Dojezd do městečka Mestia v odpoledních až večerních hodinách. Nocleh v centru unikátní oblasti Svanetie (UNESCO), typické středověkými obrannými věžemi koškebi a dodnes živé tradice krevní msty. Svanové jsou svérázní i na gruzínské poměry.

7
Mestia – Ušghuli – Mestia

Celodenní výlet terénními auty do Ušghuli, údajně nejvýše položené (a trvale osídlené) vesnice v Evropě. Nádherná odlehlá oblast, kam již sama cesta je cíl. V případě dobrého počasí pohled na majestátní vrchol hory Šchara (5201 m) s ledovcem na jejím úpatí.

8
Mestia – Zugdidi – Batumi

Návrat do nížin a pokračování do příjemné subtropické oblasti pobřeží Černého moře. Cestou zastávka v Zugdidi, centru oblasti Megrélie. Dojezd do Batumi, oblíbeného přímořského letoviska, jemuž se vzhledem k mohutné moderní výstavbě posledních let někdy přezdívá „Dubaj Gruzie“.

9
Batumi

Volnější den – prohlídka krásného centra Batumi s budovami ve stylu art deco, jež se krčí pod moderní zástavbou. Výlet do velice příjemné botanické zahrady, krásně umístěné na břehu moře. Večer fakultativně možnost výjezdu lanovkou nad Batumi a pozorování rozsvěcejících se světel města pod sebou.

10
Batumi – Kutaisi

Přejezd do Kutaisi, cestou návštěva jednoho z kaňonů poblíž tohoto města – vodopády u Martvili, nebo visutá lávka nad kaňonem Okace. Obě místa poskytují úžasný zážitek, konkrétní místo dle zájmu a počasí. Před příjezdem do Kutaisi prohlídka kláštera Gelati (UNESCO), ve středověku náboženského a intelektuálního centra Gruzie. Klášter je také místem posledního odpočinku jednoho z největších gruzínských králů, Davida Budovatele. Nocleh v Kutaisi.

11
Kutaisi – Mccheta – Tbilisi

Ranní návštěva životem kypícího trhu v Kutaisi – pestrá nabídka místních produktů, koření, čajů a také místo s úžasnou atmosférou. Poté přejezd do města Mccheta (UNESCO), někdejší metropole Gruzie a dodnes jejího duchovního centra. Návštěva katedrály Sveticchoveli se zásadním významem pro dějiny Gruzie (někdejší místo korunovace gruzínských králů), podle legendy zde má být uloženo Ježíšovo roucho. Poté pokračování do Tbilisi a volné odpoledne, V případě zájmu možnost návštěvy termálních lázní (průvodce pomůže s rezervací), čas na poslední nákupy.

12
Tbilisi – Praha/Vídeň

Odlet domů, obvykle v brzkých ranních hodinách. Přílet tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Tbilisi

3

Signagi

3

Tbilisi

4

Kazbegi

5

Gori

6

Kutaisi

7

Mestia

9

Batumi

10

Kutaisi

11

Mccheta

11

Tbilisi

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tbilisi – Praha
Ubytování
11x nocleh v hotelu standardu 2-3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky nebo rusky mluvící řidič/průvodce a řidič (u menších skupin pouze řidič, u větších řidič a průvodce)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Degustace
Degustace místních vín dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupiny větší, než 02 osoby je nižší, vyžádejte si naši nabídku
Vstupné
Maximálně 50 USD/os. (bližší informace na vyžádání).
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Skryté perly – země Kavkazu

Přestože jsou z našeho pohledu oproti zbytku Asie země Kavkazu prakticky za dveřmi, nejedná se rozhodně o region, do kterého by proudily...
ČÍST ČLÁNEK

Kolébka vína

Gruzie patří mezi oblasti s nejdelší tradicí vinařství na zemi – víno je součástí místního života cca již 8.000 let a je proto...
ČÍST ČLÁNEK

Nejznámější rodák Gruzie

Země Kavkazu se mohou pyšnit celou řadou myslitelů, básníků, vědců, ale i vojevůdců a náboženských autorit. Kdo je však...
ČÍST ČLÁNEK

Půvaby gruzínské gastronomie

Nejen památkami živ je cestovatel a po dlouhém dni naplněném poznáváním je samozřejmě potřeba také nasytit hladový žaludek. A...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×