Ostrovy JV Asie

Filipíny letem světem

AJ průvodce
10 dní
od 54 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • příjemná kombinace poznávání a relaxace

  • starobylé uličky koloniální Manily

  • nenápadný, ale velmi aktivní vulkán Taal

  • výlet za historií, nebo za přírodou dle vlastního výběru

  • odpočinek na pláži po poznávací části cesty

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Filipíny – souostroví sestávající z více než sedmi tisíc ostrovů a ostrůvků, ležící na samém okraji jihovýchodní Asie…dále už je jen Tichý oceán. Souostroví s krásnou přírodou, okouzlujícími plážemi a svébytnou křesťanskou kulturou a architekturou, svým charakterem připomínající spíše jižní Ameriku. Dlouhá staletí španělské kolonizace zanechala na Filipínách výrazné stopy. Co se ale nezměnilo, je přátelská povaha místních, silné vazby na rodinu a pro Evropana možná i poněkud neuspěchané životní tempo. Filipíny rozhodně stojí za návštěvu, delší či kratší dle možností konkrétního návštěvníka.

Koncept našich zájezdů „letem světem“ nabízí cestovatelům s omezeným časem možnost poznání alespoň ochutnávky krás, která daná země nabízí. A také zajištění nejnutnějších služeb k pohodlné cestě, zároveň však dostatek času poznávat danou zemi svým tempem, podle svých zájmů a trošku si vydechnout před návratem do každodenní uspěchané reality. A přesně taková je tato krátká, ale na zážitky pestrá cesta – budete mít možnost poznávat zajímavosti hlavního města Manily a jejího blízkého okolí a poté si odpočinout na písčitých plážích ostrova Mindoro. A kdo ví, třeba příště budete mít více času na poznávání tohoto pohodového souostroví. Krásy Filipín již čekají!

Manila – Taal – Corregidor/Pagsanjan – Puerto Galera

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
Pláže
1
Praha/Vídeň – Manila

Odlet na Filipíny dle konkrétního letového řádu.

2
Manila

Vítejte na Filipínách! Přílet do Manily, po vyřízení nezbytných formalit setkání s řidičem/průvodcem (dle velikosti skupiny) a přesun do hotelu v centru města. Zbytek dne volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, nebo možnost vyrazit do nočních ulic Manily s živou barovou scénou.

3
Manila

Celodenní poznávání hlavních zajímavostí Manily – starobylé koloniální uličky čtvrti Intramuros sv. Augustina (nejstarší dochovaný kostel na Filipínách, UNESCO), pevnost Santiago – někdejší nejsilnější opěrný bod Španělů v Orientu, lehce bizarní čínský hřbitov s obrovskými…a plně vybavenými hrobkami. Návrat na hotel, případně individuální poznávání Manily dle vlastních zájmu (za doporučení průvodce).

4
Manila – Taal – Manila

Výlet k vulkánu Taal – nepříliš nápadné, ale ve skutečnosti velmi aktivní sopce. Přejezd přes jezero (doporučujeme sbalit si náhradní oblečení) a nepříliš náročný výšlap na okraj kráteru. Poté oběd v místní restauraci a návrat do Manily.

5
Manila – Corregidor/Pagsanjan – Manila

Výlet dle vlastního výběru (nutno upřesnit předem) – za historií na ostrov Corregidor, nebo za přírodou k vodopádům Pagsanjan.

a/ Corregidor a historie 2. světové války – výlet trajektem přes Manilskou zátoku na ostrov Corregidor, významný opěrný bod Američanů na Filipínách před útokem Japonců. Pád dobře opevněného ostrova známého také jako „Gibraltar východu“ předznamenal obsazení celých Filipín. Zajímavý náhled do pohnuté historie místa.

b/ úžasná tropická příroda u vodopádů Pagsanjan, již sama cesta je cíl – proti proudu na lodích, mnohdy tlačenými samotnými veslaři. Zároveň se jedná o známou filmovou lokaci – režisér Coppola zde natáčel známý film Apokalypsa.

6
Manila – Mindoro

Rozloučení s Manilou a přejezd po zemi a poté trajektem na ostrov Mindoro. Ubytování v hotelu u pláže, odpočinek u moře.

7-8
Mindoro

Dva plné dny lenošení na plážích s možností koupání, vodních sportů, nebo individuálního poznávání ostrova.

9
Mindoro – Manila – odlet

Návrat zpět na ostrov Luzon, přejezd na letiště a odlet dle konkrétního letového řádu.

10
Praha/Vídeň

Přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Manila

4

Taal

4

Manila

7-8

Mindoro

9

Manila

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Manila – Praha
Ubytování
7x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
2x oběd během výletů
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 7490 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×