Ostrovy JV Asie

Bali pohodově

AJ průvodce
12 dní
od 42 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • vyrovnaná kombinace relaxace a poznávání

  • nejkrásnější historická a přírodní místa Ostrova bohů

  • poznávání místní kultury, přírody i kuchyně

  • odpočinek v plážových letoviscích na začátku i konci programu

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A snad každý z ostrovů má svou unikátní kulturu, přírodu a kuchyni. A i v takto rozmanitém koutu světa má málokterý ostrov tak vyhlášené jméno jako právě Bali, nazývané také Ostrov bohů. Na relativně malé rozloze nabízí vše, co si srdce cestovatele může přát – nádherné památky a kulturní tradice, tyrkysově zelená rýžová políčka, všudypřítomnou pestrou tropickou přírodu, výbornou kuchyni a možnost odpočinku u moře, které je vždy nedaleko. To vše v exotickém prostředí ale s velmi funkční infrastrukturou odpovídající západním standardům.

Během této cesty budete mít možnost poznávat krásy toho zajímavého ostrova ze všech stran, ale pohodovějším tempem, umožňujícím odpočinek a zároveň vychutnávání místní úžasné atmosféry. Vedle zdejších pláží poznáte samozřejmě také bohaté kulturní tradice ostrova, ochutnáte zdejší speciality a alespoň na okamžik zapomenete na hektické tempo běžného života. Neboť i „jam karet“, takzvaný gumový čas, který místní občas používají, odráží pohodový a neuspěchaný charakter Indonésie. Vzhledem k téměř celoročnímu přívětivému rovníkovému klimatu stačí sbalit jen to nejnutnější a vyrazit. Krásy Ostrova bohů již čekají!

Sanur – Ubud – Seminyak

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Pláže
Unesco
Památky
1
Praha/Vídeň – Denpasar

Odlet na Bali dle konkrétního letového řádu.

2
Denpasar – Sanur

Přílet na Bali, po vyřízení nezbytných formalit setkání s řidičem/průvodcem (dle velikosti skupiny) a přesun do hotelu v Sanuru, klidné plážové oblasti na jižním pobřeží ostrova. Odpočinek po dlouhé cestě.

3
Sanur

Půldenní výlet do hlavního města ostrova, Denpasaru a návštěva hlavních zajímavostí – památník Badžra Sandhi zobrazující významné události balijské historie. Žádná návštěva Asie by nebyla kompletní bez návštěvy trhů a tržišť, okolo kterých se točí život místních komunit – prohlídka tradičního trhu s širokou nabídkou zboží. Návrat na hotel a odpočinek. Na závěr dne večeře zaměřená na tradiční speciality, doprovázená tanečním představením (v ceně).

4
Sanur – Ubud

Snídaně v hotelu, poté přejezd do města Ubudu, kulturního srdce ostrova. Cestou návštěva starobylých chrámů Pura Gunung Kawi a malebných rýžových teras u vesnice Tegellalang. Pokračování do Ubudu, ubytování. Poté návštěva známého Opičího lesa, místa s příjemnou atmosférou bujné tropické přírody, obývaného hejny opic.

5
Ubud

Program v Ubudu a blízkém okolí – návštěva centra Ubudu s někdejším palácem královské rodiny. Poté výlet k „chrámu posvátného pramene“ Pura Tirtha Empul, jehož voda má očišťovat tělo i duši, vysvětlení očišťovacího obřadu (s možností osobní účasti). Návrat na hotel a volno v Ubudu, nabízejícím bohaté možnosti nákupů, návštěv restaurací či vyhlášených masáží.

6
Ubud

Výlet do východní, hornaté oblasti ostrova. Návštěva vesniček místních řemeslníků – stříbrotepců, řezbářů a kameníků. Poté rušný Giyanyar se zajímavým lokálním trhem překypujícím zbožím a známá soudní síň Kertha Gosa. Pokračování k chrámu Besakih, rozkládajícímu se na úpatí majestátní sopky Agung (viditelná při dobrém počasí) – nejposvátnějšímu chrámu na celém Bali. Návrat na hotel, cestou pohled na jezero Batur v unikátní sopečné oblasti stejnojmenného vulkánu a návštěva zahrad koření s vysvětlením jejich použití v balijské kuchyni.

7
Ubud

Poznávání centrální části ostrova – malebné rýžové terasy Jatiluwih (UNESCO), přímo vybízející k nenáročné procházce. Poté „jezerní chrám“ Pura Ulun Danu Bratan, častý námět fotografií z Bali. Poslední zastávkou budou majestátní vodopády Git Git (s možností koupání). Návrat do Ubud, odpočinek.

8
Ubud – Seminyak

Dopoledne volno určené nákupům posledních suvenýrů, či odpočinku, po odhlášení z hotelu pokračování na jih ostrova, do plážového letoviska Seminyak. Cestou zastávka u jednoho z nejkrásnějších balijských chrámů, královského chrámu Taman Ayun. Poznávací část programu krásně zakončí pohled na západ slunce u „chrámu na moři“, Pura Tanah Lot.

9-10
Seminyak

Odpočinek u moře, možnost dalších fakultativních výletů z nabídky hotelu, nebo jen lenošení s možností koupání a masáží.

11
Seminyak – Denpasar – odlet

Dopoledne poslední volno s možností koupání a odpočinku. Odpoledne odhlášení z hotelu a návštěva chrámu Uluwatu, nádherně umístěného na okraji útesu. Rozloučení s Ostrovem bohů zpestří pohled na tanec kecak, stejně unikátní, jako ostrov sám a rozlučková večeře (v ceně) před cestou na letiště. Odlet dle konkrétního letového řádu.

12
Praha/Vídeň

Přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Sanur

4,5,6,7

Ubud

6

Pura Besakih

6

Ubud

7

Git Git

7

Ubud

9-10

Seminyak

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Denpasar – Praha
Ubytování
9x nocleh v hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Stravování
2x oběd v místní restauraci, balijská kuchyně (bez nápojů)
Stravování
2x večeře zaměřená na místní speciality (bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 5490 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Bali – kultura Ostrova bohů

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×