Ostrovy JV Asie

To nejlepší z Malajsie a Indonésie

AJ průvodce
16 dní
od 80 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Malajsie a Indonésie

  • nesmírná kulturní pestrost obou zemí

  • malebné čajové plantáže v Cameron Highlands

  • úžasné památky Penangu, elegantní Jáva, propracované chrámy Bali

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Malajsie a Indonésie – dvě nádherné země sdílející podobné dějiny až do doby kolonialismu, kdy se jejich osudy rozdělily. Na jedné straně někdejší britská kolonie Malajsie s množstvím různých etnik a kultur – Malajců, Indů, Číňanů i domorodých etnik, jež se snaží být všichni rovnoprávnými občany Malajsie a poddanými svých vládců, většinou sultánů z tradičních rodů. Na druhé straně dříve holandská Indonésie – neméně pestrá, ale úplně jiným způsobem, a zdejší řada etnik se cítí být Indonésany, hrdými na svou těžce vybojovanou svobodu a republikánské rovnostářské státní zřízení. Obě země pak krásné přírodou, kulturou a laskavou povahou místních obyvatel. Země tolerantní, přátelské a přímo vybízející k návštěvě. Co je oběma zemím také společné, je láska k dobrému jídlu, které svou rozmanitostí odráží pestrost tohoto fascinujícího regionu – kuchyně vonící kořením, místními pestrými surovinami a spojující v sobě chuti mnoha kultur, které zdejší země obývají a sdílejí. To vše pak spolu vytváří krásný kontrast moderní a tradiční Asie, který rozhodně stojí za to zažít.

Tato zážitky nabitá cesta vás nejdříve zavede do Malajsie, země tradiční i moderní zároveň – do moderního srdce země Kuala Lumpuru, na malebné čajové plantáže, nebo to úžasně zachovalého centra Penangu, „perly Orientu“. Poté Vás čeká nádherný ostrov Jáva s nádhernými památky, řadou sopek a bohatou kulturou. Cestu zakončíte na Ostrově bohů, Bali, s jeho krásně zdobenými chrámy a mnoha projevy zdejší unikátní kultury. Krásy Malajsie a Indonésie již čekají!

Kuala Lumpur – Cameron Highlands – Penang – Yogjakarta – NP Bromo – Bali

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Zvířata
Unesco
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Kuala Lumpur

Odlet do Malajsie dle konkrétního letového řádu.

2
Kuala Lumpur

Vítejte v Malajsii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním průvodcem/řidičem (dle velikosti skupiny) a pokračování do centra Kuala Lumpuru, hlavního města Malajsie. Večer u majestátních Petronas Twin Towers – věže vysoké 452 m jsou symbolem moderní Malajsie a také ukázkou špičkové architektury, už jen pohled na ně je dechberoucí. Návštěva vyhlídkových plošin (v ceně). Zbytek dne volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3
Kuala Lumpur

Den nabitý poznáváním hlavních míst Kuala Lumpuru – životem kypící čínská čtvrť, soutok řek Klang a Gombak (místo, kde Kuala Lumpur vznikla), Náměstí nezávislosti a další místa. Odpoledne výlet do Kuala Selangkoru se stejnojmenným národním parkem a první setkání s pestrou malajsijskou přírodou. Ačkoliv zdejší mangrovníkové mokřady nepůsobí na první pohled příliš vábně, jedná se o unikátní ekosystém kypící životem. Večer jeden ze zázraků zdejší přírody – projížďka po řece a pozorování stovek světlušek, které osvětlují zdejší keře a stromy a vytvářejí tak nezapomenutelný zážitek. Návrat do Kuala Lumpuru ve večerních hodinách, odpočinek.

4
Kuala Lumpur – Cameron Highlands

Ranní návštěva hinduistických jeskyní Batu s monumentální zlacenou sochou Murugana a hejny opic, poté přejezd do chladnějších poloh Cameron Highlands – zemědělské a odpočinkové oblasti oblíbené Brity během jejich přítomnosti. Příjezd, přesun na hotel a po krátkém odpočinku návštěva zdejších malebných čajových plantáží a neznámější čajové továrny BOH. Večeře zaměřená na místní specialitu – tzv. „steamboat“.

5
Cameron Highlands – Penang

Přejezd na ostrov Penang, cestou návštěva jeskyní Gua Tempurung a zastávka v sultánském městě Kuala Kangsar s krásnou mešitou Ubudíja. Pokračování dále na Penang, do města Georgetown (UNESCO). To, stejně jako zbytek ostrova, představuje „ryzí“ Malajsii – zemi, kde se vždy setkávaly různé kultury a vytvářely unikátní, čistě malajsijský celek. Transfer na hotel a odpočinek, případně procházka centrem – fascinující pouliční ruch, krásně zrekonstruované kupecké domy, skvělá zdejší kuchyně a úžasná atmosféra.

6
Penang

Poznávání hlavních zajímavostí Georgetownu – zdobné klanové domy, největší buddhistický chrám v JV Asii – mohutný Kek Lok Si, nádherná vila Cheong Fatt Tze a další místa. Po poznávací části dne program dle vlastních preferencí, nabízí se návštěva dalších míst, případně odpočinek na pláži s možností koupání.

7
Penang – Yogjakarta

Ranní transfer na letiště a přelet (s mezipřistáním v Kuala Lumpuru) do Indonésie, na ostrov Jáva.  Přílet do Yogjakarty, někdejšího kulturního srdce Indonésie. Transfer na hotel a odpočinek, případně možnost vyrazit do nočních ulic tohoto přátelského města, fakultativně návštěva představení wayang kulit (tradičního stínového divadla).

8
Yogjakarta

Prohlídka kratonu (sultánského paláce) – sídlo místního vládce a také připomínka kulturního významu sultánů pro místní obyvatele. Odpoledne návštěva monumentálního hinduistického chrámu Prambanan z 9. století (UNESCO). Zbytek dne volno, případně fakultativně ochutnávka sultánské kuchyně (rezervace za pomoci průvodce).

9
Yogjakarta

Brzké ráno u majestátního buddhistického chrámu Borobudur (UNESCO), symbolický obraz kosmu vetknutý do kamene. Poté návštěva dílen s možností pozorovat šikovnost místních řemeslníků při výrobě batik. Odpočinek, odpoledne návštěva nejznámější místní nákupní třídy Malioboro. Zbytek dne volno, individuálního poznávání města a jeho příjemných kavárniček a restaurací, večer fakultativně návštěva představení rámájana s večeří.

10
Yogjakarta – Tawangmangu

Přejezd krajinou střední Jávy dále na východ – do oblasti Tawangmangu. Návštěva čajových plantáží, mauzolea někdejšího prezidenta Indonésie Suharta, „erotické“ chrámy candi sukuh – předislámské stavby připomínají mayské památky.

11
Tawangmangu – Bromo

Přejezdový den, pokračování přes město Surabaya, známé z české písně – zde návštěva nejznámější indonéské tabákové továrny Saemporna a koloniálního hotelu Majapahit, lehký oběd ve stylovém prostředí této starobylé budovy. Poté dále do oblasti NP Bromo – Semeru, úžasné krajiny sopek a tzv. písečných moří (lávový písek v okolí sopek). Nocleh poblíž NP Bromo.

12
Bromo – Ubud

Velmi brzké vstávání, odměněné v případě dobrého počasí dechberoucím výhledem na východ slunce nad vulkány NP Bromo – Semeru. Poznávání zdejší nádherné syrové krajiny, nepříliš náročný výšlap přímo ke kráteru (možné pouze v případě nízké aktivity). Návrat do hotelu, snídaně a po krátkém odpočinku pokračování zpět do města Surabaya, odsud přelet na ostrov Bali, pokračování do Ubudu, kulturního srdce ostrova.

13
Ubud

Dopoledne návštěva Opičího lesa s lehce tajemnou atmosférou a hejny opic, prohlídka centra Ubudu s někdejším královským palácem a zajímavým trhem, nepříliš náročná procházka mezi rýžovými políčky. Poté volno s možností návštěv ubudských čestných galerií a obchůdků, ochutnávka vynikající balijské kuchyně, příležitost relaxovat a vychutnat si masáže pod rukama zdejších šikovných masážních mistrů. Večer fakultativně návštěva představení balijského tance, jedné z mnoha zdejších věhlasných kulturních tradic.

14
Ubud

Výlet do východní části ostrova – návštěva Gianyaru, města známého krásnou soudní síní, poté pokračování dále nejposvátnějšímu balijskému chrámu Besakih, rozkládajícímu se na úpatí majestátní sopky Agung. Cestou zpět do Ubudu pohled na jezero Batur v unikátní sopečné oblasti stejnojmenného vulkánu, návštěva zahrad koření s vysvětlením jejich použití, „chrám posvátného pramene“, Pura Tirtha Empul, jehož voda má očišťovat tělo i duši, vysvětlení očišťovacího obřadu (v případě zájmu s možností osobní účasti).

15
Ubud – Denpasar – odlet

Dopoledne volno určené posledním nákupům a možnost užít si Ubudu dle vlastního gusta. Poté odhlášení z hotelu a pokračování na jih ostrova, do Denpasaru. Cestou zastávka u jednoho z nejkrásnějších balijských chrámů, královského chrámu Taman Ayun. Cestu po tomto nádherném koutu světa stylově zakončí pohled na západ slunce u „chrámu na moři“, Pura Tanah Lot. Transfer na letiště a odlet domů, obvykle v pozdních večerních hodinách.

V případě zájmu možnost prodloužení cesty o odpočinkovou část na jižním pobřeží.

16
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Kuala Lumpur

4

Cameron Highlands

5,6

Penang

8,9

Yogjakarta

11

NP Bromo

13,14,15

Ubud

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Kuala Lumpur/Denpasar – Praha
Místní přelet
2x místní přelet na trase Penang – Yogjakarta a Surabaya – Denpasar
Ubytování
12x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
1x nocleh v jednodušším penzionu s vlastním sociálním zařízením a se snídaní (NP Bromo)
Stravování
2x oběd a 2x večeře zaměřená na místní speciality (bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu (zčásti sdílená, veřejná doprava)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupinu větší než 02 osoby je výrazně levnější, vyžádejte si naši nabídku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 7990 Kč/os.

Během tohoto programu někdy využíváme z logistických důvodů vedle soukromé dopravy, určené pouze skupině, částečně také dopravu běžnou, sdílenou (nemusí být takto vždy). Jedná se o:

přejezd pohodlným linkovým autobusem na trasách Kuala Lumpur-Cameron Highlands a Cameron Highlands-Penang

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Bali – kultura Ostrova bohů

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A...
ČÍST ČLÁNEK

Penang – perla Orientu

Během svých cest coby průvodce, ale i v průběhu svých soukromých cest jsem projel relativně velký kus světa. Postupně většina mých...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×