Ostrovy JV Asie

Indonésie – Velká cesta s ČP

ČP průvodce
18 dní
78 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejkrásnější historická, přírodní i kulturní místa Indonésie

  • unikátní kultura Toradžů, kultivovaná Jáva, propracované obřady Bali

  • nádherná oblast sopek Bromo, kráter Ijen s těžaři síry

  • monumentální chrámy Borobudur a Prambanan

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

  • cesta v malé skupině, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A snad každý z ostrovů má svou unikátní kulturu, přírodu a kuchyni. Divoká Sumatra s četnými národními parky a kulturami někdejších lovců lebek, kultivovaná a civilizovaná Jáva již dlouho představující kulturní a ekonomické srdce země, Sulawesi s unikátní kulturou Toradžů obětujících desítky zvířat během propracovaných pohřebních obřadů, příjemné Bali označované jako Ostrov bohů, nebo Papua s kulturami žijícími dodnes prakticky v době kamenné. A výčet by mohl dlouho pokračovat. Indonésie má zkrátka co nabídnout každé cestovatelské chuti a pokud by ji mělo jedno slovo charakterizovat, pak by to bylo slovo „pestrost“.

Během této cesty budete mít možnost navštívit nejzajímavější místa centrální části země. Nádherný ostrov Jáva – hektickou Jakartu, či sultánská města a sopky střední Jávy. Úžasnou kulturu Toradžů na Sulawesi, dodnes udržující své bohaté pohřební tradice v neméně úžasné hornaté krajině. Ostrov bohů Bali s jeho pestrými tanečními formami, zdobnými chrámy, ale i příjemnými plážemi. A tady všude vás bude provázet příjemná povaha přátelských Indonésanů a výborná zdejší kuchyně, na každém ostrově trochu jiná. A také všudypřítomná krásná tropická příroda, pestrá jako tato fascinující země sama. Cestu Vám zpříjemní přítomnost průvodce, který se bude starat o Vaše pohodlí a bezpečí, a také nabídne vhled do místní bohaté kultury. Krásy Indonésie již čekají!

Jakarta – Makassar – Tana Toraja – Yogjakarta – Bromo – Ijen – Bali

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Jakarta

Odlet do Indonésie dle konkrétního letového řádu.

2
Jakarta

Vítejte v Indonésii! Přílet do Jakarty, po vyřízení nezbytných formalit setkání s řidičem/řidičem a průvodcem (dle velikosti skupiny) a přesun do hotelu. Zbytek dne volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně možnost poprvé ochutnat indonéskou kuchyni.

V některých případech následuje celodenní poznávání Jakarty a večerní přelet do Makassaru tentýž den, záleží na letovém řádu.

3
Jakarta – Makassar

Celodenní poznávání indonéské metropole – známý památník Monas připomínající těžký boj Indonésie za nezávislost, mešita Istiqlal (největší v jihovýchodní Asii), starý přístav Sunda Kelapa. Odpoledne přesun na letiště a přelet na ostrov Sulawesi. Nocleh v Makassaru.

4
Makassar – Rantepao

Přejezdový den (a možnost konečně dospat únavu z cesty). Přesun zajímavou krajinou ostrova Sulawesi z pobřežních nížin do hornaté oblasti Tana Toraja, známé svou unikátní kulturou honosných pohřbů.

5
Rantepao

Celodenní poznávání krásné zemědělské krajiny regionu Tana Toraja a kultury Toradžů – formálně křesťanů, známých ale propracovanými pohřebními obřady, při nichž se obětují zvířata. Zdobné domy (tongkonan) připomínající buvolí rohy, malebná rýžová políčka, dechberoucí výhledy na zdejší krajinu. Krátké přejezdy a především pěší poznávání zdejší nádherné vesnické krajiny a přírody.

6
Rantepao – Makassar

Druhý den v oblasti – figurky tau tau symbolizující zemřelé, zajímavé zavěšené rakve a skalní hroby. Bohaté řezbářské tradice, šikovnost místních tkalců. Poté přejezd zpět do Makassaru.

7
Makassar – Yogjakarta

Ranní poznávání zajímavostí tohoto významného přístavního města – pevnost Fort Rotterdam, návštěva místních trhů (zemědělský a rybí trh) s bohatou nabídkou zboží, starý přístav Paotere s loděmi typu pinasi. Poté přejezd na letiště a přelet do Yogjakarty na střední Jávě. Transfer na hotel a odpočinek, případně možnost vyrazit do nočních ulic tohoto přátelského města.

8
Yogjakarta

Prohlídka kratonu (sultánského paláce) – sídlo místního vládce a také připomínka kulturního významu sultánů pro místní obyvatele. Odpoledne návštěva monumentálního hinduistického chrámu Prambanan z 9. století (UNESCO). Zbytek dne volno, případně fakultativně možnost návštěvy představení stínového divadla wayang kulit, nebo ochutnávka sultánské kuchyně (rezervace za pomoci průvodce).

9
Yogjakarta

Ráno u majestátního buddhistického chrámu Borobudur (UNESCO), symbolický obraz kosmu vetknutý do kamene. Poté pokračování do místní vesnice a možnost pozorovat šikovnost místních řemeslníků, zejména stříbrotepců. Zbytek dne volno, individuálního poznávání města a jeho příjemných kavárniček a restaurací, večer fakultativně návštěva představení rámajána s večeří.

10
Yogjakarta – Bromo

Přejezdový den, brzký start do nového dne a pokračování krajinou střední Jávy do oblasti NP Bromo – Semeru, úžasné krajiny sopek a tzv. písečných moří (lávový písek v okolí sopek). Nocleh poblíž NP Bromo.

11
Bromo – Bondowoso

Velmi brzké vstávání, odměněné v případě dobrého počasí dechberoucím výhledem na východ slunce nad vulkány NP Bromo – Semeru. Poznávání zdejší nádherné syrové krajiny, nepříliš náročný výšlap přímo ke kráteru (možné pouze v případě nízké aktivity). Návrat do hotelu, snídaně a po krátkém odpočinku pokračování na východní Jávu, do města Bondowoso, nocleh.

12
Kawah Ijen

Další den s brzkým vstáváním – dnes se můžete těšit na nádhernou krajinu kráteru Kawah Ijen, známého manuální těžbou síry. Výstup ke kráteru a (při troše štěstí a dobrého počasí) pohled na zářivě modré vody vulkanického jezera. Cestou zpět do Bondowoso možnost zastávky v termálních pramenech a odpočinek v teplé vodě…vítané zpestření po předchozím výstupu.

13
Bondowoso – Ubud

Snídaně, poté přejezd k trajektu na Bali a pokračování do Ubudu, kulturního srdce ostrova. Zbytek dne volno, odpočinek s možností nákupů ve zdejších četných obchůdcích, výborná balijská kuchyně, masáže…

14
Ubud

Dopoledne volno s možností odpočinku, či individuální návštěvy Opičího lesa. Odpolední program – prohlídka centra Ubudu s někdejším královským palácem a zajímavým trhem. Poté výlet k „chrámu posvátného pramene“, Pura Tirtha Empul, jehož voda má očišťovat tělo i duši, vysvětlení očišťovacího obřadu (s možností osobní účasti). Večer fakultativně návštěva představení balijského tance, jedné z mnoha zdejších věhlasných kulturních tradic.

15
Ubud

Výlet do Gianyaru – města známého krásnou soudní síní, poté dále nejposvátnějšímu balijskému chrámu Besakih, rozkládajícímu se na úpatí majestátní sopky Agung. Cestou zpět do Ubudu pohled na jezero Batur v unikátní sopečné oblasti stejnojmenného vulkánu, návštěva zahrad koření s vysvětlením jejich použití.

16
Ubud

Poznávání centrální části ostrova – „jezerní chrám“ Pura Ulun Danu Bratan, vzhledem k jeho malebnosti častý námět fotografií z Bali. Přejezd k majestátním vodopádům Git Git (s možností koupání), úžasné rýžové terasy Jatiluwih (UNESCO), přímo vybízející k nenáročné procházce. Návrat do Ubudu, odpočinek.

17
Ubud – Denpasar – odlet

Volno na poslední nákupy a poté přejezd na jih ostrova. Zastávka u jednoho z nejkrásnějších balijských chrámů, královského chrámu Taman Ayun. Poznávací část programu krásně zakončí pohled na západ slunce u „chrámu na moři“, Pura Tanah Lot. Odlet domů ve večerních hodinách.

Pro zájemce možnost individuálního prodloužení u moře, vyžádejte si naši nabídku.

18
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Jakarta

3

Makassar

5

Rantepao

6

Makassar

8,9

Yogjakarta

10

Bromo

11

Bondowoso

12

Ijen

12

Bondowoso

13

Banyuwangi

13,14,15,16

Ubud

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Jakarta/Denpasar – Praha
Místní přelet
2x místní přelet na trase Jakarta-Makassar-Yogjakarta
Ubytování
13x nocleh v hotelech a penzionech se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Ubytování
1x nocleh ve spacím autobuse (pohodlný bus, trasa Rantepao–Makassar)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní průvodci (kde jsou vyžadováni místními zákony)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 10.490 Kč/os. (dle konkrétních hotelů)

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD/IDR.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Bali – kultura Ostrova bohů

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×