Ostrovy JV Asie

Indonésie – Velká cesta

AJ průvodce
21 dní
od 78 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejkrásnější historická, přírodní i kulturní místa Indonésie

  • unikátní kultura Toradžů, kultivovaná Jáva, propracované obřady Bali

  • nádherná oblast sopek Bromo, kráter Ijen s těžaři síry

  • monumentální chrámy Borobudur a Prambanan

  • odpočinek na pláži po poznávací části programu

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

POPIS ZÁJEZDU

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A snad každý z ostrovů má svou unikátní kulturu, přírodu a kuchyni. Divoká Sumatra s četnými národními parky a kulturami někdejších lovců lebek, kultivovaná a civilizovaná Jáva již dlouho představující kulturní a ekonomické srdce země, Sulawesi s unikátní kulturou Toradžů obětujících desítky zvířat během propracovaných pohřebních obřadů, příjemné Bali označované jako Ostrov bohů, nebo Papua s kulturami žijícími dodnes prakticky v době kamenné. A výčet by mohl dlouho pokračovat. Indonésie má zkrátka co nabídnout každé cestovatelské chuti a pokud by ji mělo jedno slovo charakterizovat, pak by to bylo slovo „pestrost“.

Během této cesty budete mít možnost navštívit nejzajímavější místa centrální části země. Nádherný ostrov Jáva – hektickou Jakartu, či sultánská města a sopky střední Jávy. Úžasnou kulturu Toradžů na Sulawesi, dodnes udržující své bohaté pohřební tradice v neméně úžasné hornaté krajině. Ostrov bohů Bali s jeho pestrými tanečními formami, zdobnými chrámy, ale i příjemnými plážemi. A tady všude vás bude provázet příjemná povaha přátelských Indonésanů a výborná zdejší kuchyně, na každém ostrově trochu jiná. A také všudypřítomná krásná tropická příroda, pestrá jako tato fascinující země sama. Krásy Indonésie již čekají!

Jakarta – Makassar – Tana Toraja – Yogjakarta – Bromo – Ijen – Bali

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
Národní parky
Pláže
1
Praha/Vídeň – Jakarta

Odlet do Indonésie dle konkrétního letového řádu.

2
Jakarta

Vítejte v Indonésii! Přílet do Jakarty, po vyřízení nezbytných formalit setkání s řidičem/řidičem a průvodcem (dle velikosti skupiny) a přesun do hotelu. Zbytek dne volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně možnost poprvé ochutnat indonéskou kuchyni.

3
Jakarta – Makassar

Celodenní poznávání indonéské metropole – známý památník Monas připomínající těžký boj Indonésie za nezávislost, mešita Istiqlal (největší v jihovýchodní Asii), starý přístav Sunda Kelapa. Odpoledne přesun na letiště a přelet na ostrov Sulawesi. Nocleh v Makassaru.

4
Makassar – Rantepao

Přejezdový den (a možnost konečně dospat únavu z cesty). Přesun zajímavou krajinou ostrova Sulawesi z pobřežních nížin do hornaté oblasti Tana Toraja, známé svou unikátní kulturou honosných pohřbů.

5
Rantepao

Celodenní poznávání krásné zemědělské krajiny regionu Tana Toraja a kultury Toradžů – formálně křesťanů, známých ale propracovanými pohřebními obřady, při nichž se obětují zvířata. Zdobné domy (tongkonan) připomínající buvolí rohy, malebná rýžová políčka, dechberoucí výhledy na zdejší krajinu. Krátké přejezdy a především pěší poznávání zdejší nádherné vesnické krajiny a přírody.

6
Rantepao – Makassar

Druhý den v oblasti – figurky tau tau symbolizující zemřelé, zajímavé zavěšené rakve a skalní hroby. Bohaté řezbářské tradice, šikovnost místních tkalců. Poté přejezd zpět do Makassaru.

7
Makassar – Yogjakarta

Ranní poznávání zajímavostí tohoto významného přístavního města – pevnost Fort Rotterdam, návštěva místních trhů (zemědělský a rybí trh) s bohatou nabídkou zboží, starý přístav Paotere s loděmi typu pinasi. Poté přejezd na letiště a přelet do Yogjakarty na střední Jávě. Transfer na hotel a odpočinek, případně možnost vyrazit do nočních ulic tohoto přátelského města.

8
Yogjakarta

Prohlídka kratonu (sultánského paláce) – sídlo místního vládce a také připomínka kulturního významu sultánů pro místní obyvatele. Odpoledne návštěva monumentálního hinduistického chrámu Prambanan z 9. století (UNESCO). Zbytek dne volno, případně fakultativně možnost návštěvy představení stínového divadla wayang kulit, nebo ochutnávka sultánské kuchyně (rezervace za pomoci průvodce).

9
Yogjakarta

Ráno u majestátního buddhistického chrámu Borobudur (UNESCO), symbolický obraz kosmu vetknutý do kamene. Poté pokračování do místní vesnice a možnost pozorovat šikovnost místních řemeslníků, zejména stříbrotepců. Zbytek dne volno, individuálního poznávání města a jeho příjemných kavárniček a restauraací, večer fakultativně návštěva představení rámajána s večeří.

10
Yogjakarta – Bromo

Přejezdový den, brzký start do nového dne – přejezd ranním vlakem krajinou střední Jávy ušetří hodiny cesty po přeplněných cestách. Ve městě Mojokerto přesednutí do přistavených vozidel a pokračování dále do oblasti NP Bromo – Semeru, úžasné krajiny sopek a tzv. písečných moří (lávový písek v okolí sopek). Nocleh poblíž NP Bromo.

11
Bromo – Banyuwangi

Velmi brzké vstávání, odměněné v případě dobrého počasí dechberoucím výhledem na východ slunce nad vulkány NP Bromo – Semeru. Poznávání zdejší nádherné syrové krajiny, nepříliš náročný výšlap přímo ke kráteru (možné pouze v případě nízké aktivity). Návrat do hotelu, snídaně a po krátkém odpočinku pokračování na východní Jávu, do města Banyuwangi na samém východním konci ostrova.

12
Banyuwangi

Opět velmi brzký start do nového dne – celodenní výlet ke kráterovému jezeru Ijen s unikátním způsobem těžby síry. Poté pokračování do oblasti městečka Blavan, obklopeného kávovými plantážemi. Relax ve zdejších termálních pramenech, návrat do Banyuwangi a odpočinek po náročných dnech.

13
Banyuwangi – Ubud

Snídaně, poté přejezd trajektem na Bali a pokračování do Ubudu, kulturního srdce ostrova. Zbytek dne volno, odpočinek s možností nákupů ve zdejších četných obchůdcích, výborná balijská kuchyně, masáže…

14
Ubud

Dopoledne volno s možností odpočinku, či individuální návštěvy Opičího lesa. Odpolední program – prohlídka centra Ubudu s někdejším královským palácem a zajímavým trhem. Poté výlet k „chrámu posvátného pramene“, Pura Tirtha Empul, jehož voda má očišťovat tělo i duši, vysvětlení očišťovacího obřadu (s možností osobní účasti). Večer fakultativně návštěva představení balijského tance, jedné z mnoha zdejších věhlasných kulturních tradic.

15
Ubud

Možnost pozorovat šikovnost místních řemeslníků v jejich dílnách – výrobci stříbrných a zlatých šperků, řezbáři a další. Prohlídka balijského domu a vysvětlení tradičního uspořádání, souvisejícího s náboženstvím a filozofií Balijců.

Pokračování do Gianyaru – města známého krásnou soudní síní, poté dále nejposvátnějšímu balijskému chrámu Besakih, rozkládajícímu se na úpatí majestátní sopky Agung. Cestou zpět do Ubudu pohled na jezero Batur v unikátní sopečné oblasti stejnojmenného vulkánu, návštěva zahrad koření s vysvětlením jejich použití.

16
Ubud

Výlet za poznáváním centrální části ostrova – „jezerní chrám“ Pura Ulun Danu Bratan, vzhledem k jeho malebnosti častý námět fotografií z Bali. Přejezd k majestátním vodopádům Git Git (s možností koupání), úžasné rýžové terasy Jatiluwih (UNESCO), přímo vybízející k nenáročné procházce. Návrat do Ubudu, odpočinek.

17
Ubud – Seminyak

Po snídani odhlášení z hotelu a pokračování na jih ostrova, do plážového letoviska Seminyak. Cestou zastávka u jednoho z nejkrásnějších balijských chrámů, královského chrámu Taman Ayun. Poznávací část programu krásně zakončí pohled na západ slunce u „chrámu na moři“, Pura Tanah Lot.

18-19
Seminyak

Odpočinek u moře, možnost dalších fakultativních výletů z nabídky hotelu, nebo jen lenošení s možností koupání a masáží.

20
Seminyak – Denpasar – odlet

Dopoledne volno s možností koupání a nákupu posledních suvenýrů. Odpoledne odhlášení z hotelu a návštěva chrámu Uluwatu, nádherně umístěného na okraji útesu. Rozloučení s Ostrovem bohů zpestří pohled na tanec „opičí armády“ (kecak), stejně unikátní, jako ostrov sám. Poté transfer na letiště a odlet dle konkrétního letového řádu.

21
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Jakarta

3

Makassar

5

Rantepao

6

Makassar

8,9

Yogjakarta

10

Bromo

12

Banyuwangi

12

Ijen

12

Banyuwangi

13,14,15,16

Ubud

18-19

Seminyak

20

Denpasar

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Jakarta/Denpasar – Praha
Místní přelet
2x místní přelet na trase Jakarta-Makassar-Yogjakarta
Ubytování
17x nocleh v hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Ubytování
1x nocleh v jednodušším penzionu s vlastním sociálním zařízením a se snídani (Bromo)
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupinu větší než 02 osoby je levnější, vyžádejte si naši nabídku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 9890 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Bali – kultura Ostrova bohů

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×