Kavkaz

Gruzie – Velký okruh s ČP

ČP průvodce
12 dní
42 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Gruzie

  • strhující krása hor v Mestii a v oblasti Kazbegu

  • okouzlující Tbilisi spojující v sobě historii i současnost Gruzie

  • legendární pohostinnost Gruzínů, fantastické víno a gastronomie

  • vinná degustace v ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • malá skupina 8–16 osob umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Gruzie – země ležící jako skrytá perla na úpatí Kavkazu. Země nesmírně pestrá, pohostinná a přímo pulzující neutuchající energií. Charakter krajiny se velmi liší v okouzlující metropoli Tbilisi, pod chladnou krásou horských velikánů, ve vinařských oblastech a na příjemném pobřeží Černého moře. Co se ale nemění je charakter místních – Gruzíni jsou hrdý, možná trochu horkokrevný a svérázný národ, ale rozhodně si získají srdce každého příchozího. U mnoha zemí se chválí pohostinnost místních, ta gruzínská je ale vpravdě legendární. Gruzíni si sice urputně střeží svou nezávislost, tolikrát během historie této nádherné země ohrožovanou, několikrát ztracenou a teprve nedávno opět znova získanou, co se však týká přátel a hostů, tam je ale jejich přístup přesně opačný. S hrdostí vítají návštěvníky z celého světa a s otevřenou náručí hostí jako členy vlastní rodiny.

Stará gruzínská legenda praví, že když Bůh tvořil zemi, nechal si ten nejhezčí kousek jen pro sebe – není příliš těžké uhodnout o který kousek se jedná. Vydejte se s námi poznat tuto nádhernou zemi, její kulturu, gastronomii a Gruzíny samotné. A také zjistit, zda legenda nelhala. Cestu zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude starat o Vaše pohodlí a hladký průběh cesty. Krásy Gruzie již čekají!

Tbilisi – Signagi – Kazbeg – Gori – Kutaisi – Mestia – Batumi – Mccheta

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
Pláže
1
Praha/Vídeň – Tbilisi

Odlet do Gruzie dle konkrétního letového řádu. Přílet do Tbilisi zpravidla 2. den cesty ráno.

2
Tbilisi

Vítejte v Gruzii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem/průvodcem přejezd do centra města (v případě velmi brzkých příletů nejdříve snídaně) a celodenní poznávání gruzínské metropole, spojující v sobě starobylou minulost a moderní tvář dnešní Gruzie, stejně tak asijské i evropské vlivy. Město půvabně rozprostřené na pahorcích po obou březích řeky Mtkvari má rozhodně co nabídnout – starobylé centrum s četnými kostely, pevnost Narikala s nádhernými výhledy, pohlednou moderní zástavbu, velkorysé bulváry a náměstí. Ubytování a zbytek dne volno, pro neznavené s možností procházek centrem s úžasnou atmosférou, nebo první ochutnávky místní vyhlášené kuchyně.

3
Tbilisi – Signagi – Tbilisi

Výlet do Kachetie, vyhlášené vinařské oblasti Gruzie. Návštěva kláštera v Bodbe s hrobem patronky Gruzie, sv. Niny, jež měla přinést do Gruzie křesťanství. Městečko Signagi, malebné položené nad úrodným údolím, při dobrém počasí s výhledem na masiv Kavkazu. Poté degustace věhlasných gruzínských vín – unikátní místní vína typu kvevri, jež nemusí chutnat každému, ale také možnost ochutnat i nám chuťově bližší odrůdy. Zároveň příležitost poznat gruzínskou pohostinnost, jež je legendární. Návrat do Tbilisi, odpočinek.

4
Tbilisi – Džvari – Ananuri – Kazbegi

Pokračování na sever do hor. Cestou návštěva kostela Džvari, pro mnohé Gruzíny nejsvětějšího v zemi – právě zde měl první z gruzínských králů ve 4. století přijmou křesťanství. Kostel umístěný na kopci nad pozdější metropolí Mcchetou nabízí také nádherné výhledy do okolí. Poté pokračování ke starobylé pevnosti Ananuri (UNESCO), ale především po „staré vojenské cestě“ spojující Gruzii s Ruskem do oblasti pod horou Kazbeg (2396 m), cestou nádherná horská krajina. Příjezd do Kazbegi v odpoledních hodinách, zakončení dne návštěvou kostela Gergeti – stavba tyčící se v podhůří hory Kazbeg nabízí jeden z nejznámějších výjevů v celé Gruzii a je častým námětem fotografií.

5
Kazbegi – Gori – Kutaisi

Přejezd zpět do nížin a návštěva města Gori, rodiště Stalina. Prohlídka Stalinova muzea, zejména pro návštěvníky z postkomunistických zemí vpravdě bizarní zážitek připomínající doby již minulé. Pokračování do Uplisciche, skalního města s historií delší než 3000 let. Poté přejezd dále do Kutaisi. Nocleh v Kutaisi, spojovaném s legendou o Kolchidě a zlatém rounu.

6
Kutaisi – Mestia

Pokračování do hor, cestou zastávka v krásné Prométheově jeskyni. Dojezd do městečka Mestia v odpoledních až večerních hodinách. Nocleh v centru unikátní oblasti Svanetie (UNESCO), typické středověkými obrannými věžemi koškebi a dodnes živé tradice krevní msty. Svanové jsou svérázní i na gruzínské poměry.

7
Mestia – Ušghuli – Mestia

Celodenní výlet terénními auty do Ušghuli, údajně nejvýše položené (a trvale osídlené) vesnice v Evropě. Nádherná odlehlá oblast, kam již sama cesta je cíl. V případě dobrého počasí pohled na majestátní vrchol hory Šchara (5201 m) s ledovcem na jejím úpatí.

8
Mestia – Zugdidi – Batumi

Návrat do nížin a pokračování do příjemné subtropické oblasti pobřeží Černého moře. Cestou zastávka v Zugdidi, centru oblasti Megrélie. Dojezd do Batumi, oblíbeného přímořského letoviska, jemuž se vzhledem k mohutné moderní výstavbě posledních let někdy přezdívá „Dubaj Gruzie“.

9
Batumi

Volnější den – prohlídka krásného centra Batumi s budovami ve stylu art deco, jež se krčí pod moderní zástavbou. Výlet do velice příjemné botanické zahrady, krásně umístěné na břehu moře. Večer fakultativně možnost výjezdu lanovkou nad Batumi a pozorování rozsvěcejících se světel města pod sebou.

10
Batumi – Kutaisi

Přejezd do Kutaisi, cestou návštěva jednoho z kaňonů poblíž tohoto města – vodopády u Martvili, nebo visutá lávka nad kaňonem Okace. Obě místa poskytují úžasný zážitek, konkrétní místo dle zájmu a počasí. Před příjezdem do Kutaisi prohlídka kláštera Gelati (UNESCO), ve středověku náboženského a intelektuálního centra Gruzie. Klášter je také místem posledního odpočinku jednoho z největších gruzínských králů, Davida Budovatele. Nocleh v Kutaisi.

11
Kutaisi – Mccheta – Tbilisi

Ranní návštěva životem kypícího trhu v Kutaisi – pestrá nabídka místních produktů, koření, čajů a také místo s úžasnou atmosférou. Poté přejezd do města Mccheta (UNESCO), někdejší metropole Gruzie a dodnes jejího duchovního centra. Návštěva katedrály Sveticchoveli se zásadním významem pro dějiny Gruzie (někdejší místo korunovace gruzínských králů), podle legendy zde má být uloženo Ježíšovo roucho. Poté pokračování do Tbilisi a volné odpoledne, V případě zájmu možnost návštěvy termálních lázní (průvodce pomůže s rezervací), čas na poslední nákupy.

12
Tbilisi – Praha/Vídeň

Odlet domů, obvykle v brzkých ranních hodinách. Přílet tentýž den, konec programu.

V závislosti na letových řádech může být tato cesta proběhnout s příletem do Tbilisi a odletem přímo z Batumi, navštívená místa se nemění, pouze den jejich návštěvy.

Tento zájezd lze prodloužit o 6-ti denní poznávání Arménie. Prodloužení se koná při minimálním počtu 6 osob. Arménská část zaměřená především na památky krásně doplňuje přírodně pestřejší Gruzii. Prodloužení začíná v poslední den programu standardního programu cesty po Gruzii, na kterou navazuje. Vyžádejte si konkrétní program.

MAPA ZÁJEZDU

2

Tbilisi

3

Signagi

3

Tbilisi

4

Kazbegi

5

Gori

6

Kutaisi

7

Mestia

9

Batumi

10

Kutaisi

11

Mccheta

11

Tbilisi

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tbilisi – Praha
Ubytování
11x nocleh v hotelu standardu 2-3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Český průvodce
Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky nebo rusky mluvící řidič/průvodce a řidič (u menších skupin pouze řidič, u větších řidič a průvodce)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Degustace
Degustace místních vín dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4490 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Skryté perly – země Kavkazu

Přestože jsou z našeho pohledu oproti zbytku Asie země Kavkazu prakticky za dveřmi, nejedná se rozhodně o region, do kterého by proudily...
ČÍST ČLÁNEK

Kolébka vína

Gruzie patří mezi oblasti s nejdelší tradicí vinařství na zemi – víno je součástí místního života cca již 8.000 let a je proto...
ČÍST ČLÁNEK

Nejznámější rodák Gruzie

Země Kavkazu se mohou pyšnit celou řadou myslitelů, básníků, vědců, ale i vojevůdců a náboženských autorit. Kdo je však...
ČÍST ČLÁNEK

Půvaby gruzínské gastronomie

Nejen památkami živ je cestovatel a po dlouhém dni naplněném poznáváním je samozřejmě potřeba také nasytit hladový žaludek. A...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×