Thajsko a Barma

Jižní Thajsko pohodově

AJ průvodce
15 dní
od 62 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější přírodní místa jižního Thajska

  • životem kypící Bangkok, plovoucí trhy

  • úžasná thajská kuchyně, živoucí trhy plné zboží

  • nejlepší národní parky a pláže thajského jihu

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • pohodový, spíše odpočinkový program

POPIS ZÁJEZDU

Thajsko – nádherná země krásných památek, barvitých buddhistických chrámů, pestré tropické přírody, úžasného jídla a malebných pláží. Stálice na seznamu cestovatelů již po celé dekády, a to zcela zaslouženě. Země úsměvů, jak bývá Thajsku také přezdíváno, nabízí velice příjemný zážitek pro každého – na své si přijdou milovníci kultury, jídla, přírody, pláží…a to obvykle během jediné cesty. Navíc Thajci rozhodně umějí cestu zpříjemnit – ať již všudypřítomnými úsměvy, nebo výbornou úrovní služeb, jež vyhoví i skromnějšímu rozpočtu. To ale jistě neznamená, že zde neutratíte mnohem více, než jste původně plánovali – lákadel je na každém kroku nepřeberné množství. A návštěvníci vyhledávající luxus si také přijdou na své – v Thajsku je možné se nechat hýčkat, aniž by to zruinovalo rodinný rozpočet.

Během této cesty navštívíte životem kypící thajskou metropoli Bangkok a pak už vyrazíte na pohodový thajský jih, kde si do sytosti užijete zdejších krásných pláží a národních parků – mořských i těch pokrytých bohatou tropickou džunglí. Program je záměrně spíše odpočinkový, s dostatkem času vychutnat si thajskou pohodu a načerpat nové síly. Krásy jižního Thajska již čekají!

Destinace:

Bangkok – Koh Samui – NP Ang Thong – NP Khao Sok – Krabi

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Pláže
Národní parky
Zvířata
1
Praha/Vídeň – Bangkok

Odlet do Thajska dle konkrétního letového řádu.

2
Bangkok

Vítejte ve Thajsku! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a přesun do hotelu. Ubytování a krátký odpočinek. Večer plavba po řece Čao-Praja (Chao Phraya) s večeří a představením thajských tanců. Pozorování rozsvěcejícího se Bangkoku z pohodlí paluby lodi. Poté návrat do hotelu a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě. Pro neznavené možnost vyrazit do životem pulzujících ulic Bangkoku.

3
Bangkok

Celodenní poznávání hlavních zajímavostí thajské metropole – monumentální královský palác, chrám Wat Pho s obří sochou ležícího Buddhy, projížďka lodí po vodních kanálech a možnost pozorovat rušný život u řeky, majestátní chrám Wat Arun s pestrou mozaikovou výzdobou, rušná čínská čtvrť s prodejci nejrůznějšího zboží.

Večer fakultativně návštěva okázalého představení Siam Niramit – velkolepá show zahrnuje desítky účinkujících, a dokonce i slony.

4
Bangkok – plovoucí trhy – Bangkok

Výlet mimo Bangkok a návštěva plovoucích trhů s prodejci nabízejícími nejrůznější zboží přímo ze svých lodiček a také unikátního „železničního trhu“, kde prodejci mají své stánky rozloženy přímo na vlakových kolejích. Prohlídka monumentálního čédí v Nakhon Pathomu – největší pagoda v jihovýchodní Asii. Návrat do Bangkoku a volno, které si můžete užít dle vlastního gusta.

5
Bangkok – Koh Samui

Přelet na ostrov Koh Samui, transfer na hotel u pláže, relax.

6
Koh Samui

Lodní výlet do NP Ang Thong s krásnými krasovými útvary, připomínajícími vietnamskou zátoku Halong. Ostrovy a ostrůvky, pestrý podmořský život, v případě dobrého počasí možnost nenáročného kajakingu, koupání a dalších vodních aktivit.

Lodní výlet se realizuje v režimu SIC (seat in coach = jedná se o sdílený výlet s dalšími účastníky, včetně oběda, minimální počet účastníků je 2 osoby).

7
Koh Samui

Volný den určený odpočinku, koupání, masážím, zdejší skvělé kuchyni a individuálnímu poznávání ostrova.

 

8
Koh Samui – NP Khao Sok

Přejezd trajektem zpět na pevninu a pokračování do jednoho z nejlepších národních parků thajského jihu – NP Khao Sok. Zdejší krása krasové krajiny v okolí řeky a jezera je vyhlášená. Program v džungli dle konkrétní nabídky a zájmů (zajišťován přímo přes ubytování, není v ceně) – nejčastější jsou treky zdejší tropickou džunglí, návštěva jeskyní, výlety lodí proti proudu řeky.

9
NP Khao Sok – Krabi

Ranní aktivity v džungli dle předchozí dohody, poté přejezd do Krabi, plážové oblasti v nádherné krajině krasových homolí a strmých skal. Zbytek dne volno, odpočinek a koupání.

10
Krabi

Výlet do záchranné stanice slonů a setkání s těmito mohutnými savci, dnes ohrožovanými úbytkem přirozeného prostředí. Možnost interakce se slony během koupání, poznávání každodenních mahoutů – jejich chovatelů a ošetřovatelů. Oběd v centru. Poté pokračování na noční trh v Krabi s pestrou nabídkou ovoce, a především místních specialit – večeře zaměřená na tzv. street food, jídlo nabízené v pouličních stáncích. Výběr konkrétních jídel za pomoci průvodce.

11
Krabi

Lodní výlet mezi ostrůvky a krasovými útvary poblíž Krabi. V případě dobrého počasí možnost koupání a vodních aktivit. Oběd na lodi, nebo na některé z pláží. Návrat do Krabi, zbytek dne volno.

12-13
Krabi

Volno v Krabi. Možnost koupání, vodních sportů, masáží a individuálních výletů (zajišťované přímo na recepci, případně u místních CK).

14
Krabi – Phuket – odlet

Volno do času transferu na letiště v Phuketu (v případě zájmu možnost za příplatek zajistit pokoje až do času odjezdu), odlet dle daného letového řádu.

Obvykle se jedná o odlet přímo z Phuketu, v případě nedostupnosti odlet z Bangkoku, v tomto případě je v ceně i místní přelet Krabi – Bangkok.

15
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4

Bangkok

4

Damnoen Saduak

2,3,4

Bangkok

5,6,7

Koh Samui

8

NP Khao Sok

10,11,12-13

Krabi

14

Phuket

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Bangkok/Phuket – Praha
Místní přelet
1x místní přelet Bangkok – Koh Samui
Místní přelet
V případě zpátečního letu z Bangkoku navíc 1x přelet Phuket – Bangkok
Ubytování
12x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
3x oběd a 2x večeře zaměřené na místní speciality
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Pro skupiny větší než 02 osoby je cena nižší, vyžádejte si naši nabídku.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 10990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Pod pohledem Buddhy – pevninská JV Asie

Jihovýchodní Asie nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Přestože tvoří jeden celek se vzájemně provázanými...
ČÍST ČLÁNEK

Thajsko – kuchyně Země úsměvů

Thajsku bývá přezdíváno také Země úsměvů…a právem. Všudypřítomné úsměvy a elegantní pozdrav v podobě sepjatých rukou vás bude...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×