Střední Asie

Přírodní krásy Kyrgyzstánu

AJ průvodce
10 dní
od 48 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa Kyrgyzstánu

  • všudypřítomná krásná příroda pohoří Ťan Šan

  • malebné jezero Issyk-kul

  • vyhlášená pohostinnost Kyrgyzů

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Střední Asie – region mnohými považovaný za nepříliš rozvinutý kout světa, poznamenaný někdejší přítomností SSSR…ovšem rozhodně neprávem! Na místech dnešních „stánů“ vzkvétaly historické civilizace a mocné říše již od nepaměti. Později tudy také procházela legendární Hedvábná stezka spojující Čínu s Evropou, po níž putovalo nejen zboží obohacující místní kupce, ale také vědění ovlivňující místní kultury. Kultury známé svou pohostinností a hrdostí. Jeden z těchto „stánů“ je Kyrgyzstán – země jež se sice nemůže pyšnit starobylými památkami jako například sousední Uzbekistán, ale co postrádá na památkách, je jí více než vynahrazeno krásno přírodou. Majestátními vrcholky pohoří Ťan Šan, horskými řekami, zářivě zelenými pastvinami a malebnými jezery.

Během této cesty navštívíte nejzajímavější přírodní místa Kyrgyzstánu. Vyrazíte do hor a ke zdejším jezerům a zde všude si budete vychutnávat krásy místní přírody. Cesta je určena spíše zkušenějším cestovatelům, kteří jsou ochotní přimhouřit oko nad úrovní zdejšího komfortu. Odměnou jim bude nádherná a téměř panenská krajina tohoto krásného koutu světa. Krásy Kyrgyzstánu již čekají!

Biškek – Ala Arča – Issyk-kul – Karakol – Žety Ögüz – Kočkor – Naryn – Čon Kemin

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
1
Praha/Vídeň – Biškek

Odlet do Kyrgyzstánu dle konkrétního letového řádu.

2
Biškek

Vítejte v Kyrgyzstánu! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a přesun do centra. Půldenní poznávání zajímavostí kyrgyzského hlavního města – Náměstí svobody, zajímavá sovětská architektura, každodenní život Kyrgyzů. Odpolední výlet do NP Ala-Arča, krásné horské oblasti, která byla za sovětských dob vyhrazena pouze prominentům režimu. Návrat do Biškeku a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě a dni nabitém poznáváním.

3
Biškek – Burana – sever jezera Issyk-kul

Kyrgyzská příroda čeká! Přejezd k jezeru Issyk-kul, cestou zastávka u věže Burana z 11. století a prohlídka starobylých petroglyfů. Pokračování k Issyk-kul, druhému největšímu alpinskému jezeru světa, jemuž je přezdíváno „perla Střední Asie“ a jehož vody mají mít léčivou moc. Nocleh u jezera.

4
Issyk-kul – Karakol

Pokračování krásnou krajinou Ťan Šanu do města Karakol. Cestou prohlídka starobylých petroglyfů u Čolpon Aty, fakultativně projížďka lodí po jezeře. V Karakolu návštěvy muzea N. M. Převalského, jednoho z největších objevitelů Střední Asie. Zbytek dne volno, oddech, v případě zájmu fakultativně večeře s lekcemi vaření vydatných nudlí lagman.

5
Karakol – Žety Ögüz – Tamga

Ranní prohlídka zajímavostí Karakolu – unikátní mešita v čínském stylu, zajímavý pravoslavný kostel postavený bez použití hřebíků. Poté cesta dále roklí Džety Öguz (doslova „sedm býků“) s typickými červenavými kameny. Nocleh v místní vesnici (ubytování v jurtách) a možnost zažít každodenní život na kyrgyzském venkově.

6
Tamga – Kočkor – Naryn

Pokračování kaňonem Skazka (doslova „Pohádka“) známého svou krásou, nenáročné poznávání místní krajiny. Poté další setkání s místními tradicemi – během ukázky sokolnictví. Dojezd do Kočkoru, odpočinek a volno.

7
Naryn

Výlet do oblasti Karakojunské rokle, syrová krása zdejší přírody. Později prohlídka tašrabatského karavanseráje – jedné z nejznámějších kyrgyzských památek, připomínající doby putování kupců po legendární Hedvábné stezce. Návrat do Narynu, nocleh.

8
Naryn – Čon Kemin

Přejezd divokou krajinou s dechberoucími výhledy na všudypřítomné hory k řece Čon Kemin. Cestou zastávka u výrobců tkaných koberců, tradice významné pro místní kulturu již po celá staletí.

9
Čon Kemin – Biškek

Návrat zpět do „civilizace“ – pokračování zpět do Biškeku. Návštěva místního trhu s pestrou nabídkou zboží – koření, masa, ořechů a dalších pochutin, z nichž některé mohou představovat pěkný dárek z Kyrgyzstánu. Zbytek dne volno a odpočinek, fakultativně rozlučková večeře s folklórním představením.

10
Biškek – Praha/Vídeň

Odlet domů, obvykle v brzkých ranních hodinách. Přílet tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Biškek

3

Issyk-kul

4

Čolpon Ata

4

Tun

4

Karakol

5

Žety Ögüz

5

Tamga

6

Kočkor

6,7

Naryn

8

Čon Kemin

9,10

Biškek

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Biškek – Praha
Ubytování
5x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
2x nocleh v jednodušších penzionech, ubytovnách a domech místních s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
1x ubytování v jurtě (sdílený pokoj) se snídaní
Místní anglicky (nebo rusky) mluvící průvodce
Místní anglicky nebo rusky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Stravování
Stravování formou polopenze/plné penze v odlehlých oblastech (celkem 1x oběd a 2x večeře)
Voda v ceně
Voda v ceně v době poznávacího programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupiny větší než 02 osoby je nižší, vyžádejte si naši nabídku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 3990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Po Hedvábné stezce – země Střední Asie

Region střední Asie je u nás často dodnes vnímám jako místo zaostalých postsovětských republik…ale rozhodně neprávem! Ano, informace o...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×