Dálný východ

Tchaj-wan letem světem

AJ průvodce
10 dní
44 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Tchaj-wanu

  • fascinující mozaika starobylých památek a moderní architektury

  • krása rokle NP Taroko

  • veškeré vstupné dle programu již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Tchaj-wan…trochu sporné území. Podle jedněch (především Tchajwanců samotných) Čínská republika a legitimní následovník původní Číny před nástupem komunismu. Podle druhých (pevninské Číny) vzbouřenecká provincie a nedílná součást Čínské lidové republiky. Co je ale rozhodně nesporné, je krása Tchaj-wanu, nazývaného již portugalskými objeviteli Ilha Formosa, „nádherný ostrov“. Městečka se starobylými chrámy, ale i moderní architektura. Termální prameny, dramatická pobřeží, čajové plantáže a bambusové háje a všudypřítomná krása zdejší přírody. To vše, a ještě mnohem víc nabízí Tchaj-wan – nádherný ostrov nejen jménem.

Během této krátké, ale zážitky nabité cesty budete mít možnost poznat a ochutnat pestrost, kterou tato nádherná země nabízí. Koncept našich zájezdů „letem světem“ nabízí cestovatelům s omezeným časem možnost poznání toho nejlepšího co daná země nabízí, zajištění nejnutnějších služeb potřebných k pohodlné cestě, a zároveň dostatek času svým tempem a podle svých zájmů. A také velkou dávku flexibility v úpravě programu dle vlastního gusta. Vychutnejte si Tchaj-wan dle svých vlastních představ!

Tchaj-pej – Jezero Slunce a Měsíce – Kao-siung – Kenting – Chua-lien – Taroko

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Tchaj-pej

(PÁTEK)

Odlet na Tchaj-wan dle konkrétního letového řádu.

2
Tchaj-pen

(SOBOTA)

Vítejte v Tchaj-wanu! Přílet do Tchaj-peje, po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a přesun na hotel. Zbytek dne volno, případně možnost vyrazit do ulic velkoměsta – pozorovat rušný život tchajwanské metropole, nebo poprvé ochutnat zdejší kuchyni.

3
Tchaj-pej

(NEDĚLE)

První den určený individuálnímu poznávání Tchaj-peje a blízkého okolí. V případě zájmu možnost účasti na fakultativních výletech s místními průvodci, nabízí se mimo jiné – prohlídka Tchaj-peje, výlet na severní pobřeží do geoparku Jie-liou (Yehliu), návštěva NP Yangmingshan, starobylé (či historizující) uličky města Ťiou-fen (Jiufen), nebo výlet na čajové plantáže.

Konkrétní nabídka výletů a cen na vyžádání.

4
Tchaj-pej – Jezero Slunce a Měsíce

(PONDĚLÍ)

Začátek poznávací části cesty, čas vyrazit mimo Tchaj-pej! Přejezd k Jezeru Slunce a Měsíce, největšímu jezeru na Tchaj-wanu a oblíbené výletní oblasti. Krásná hornatá oblast, poklidnější program s možností užít si čas u jezera, návštěva vesnice původního etnika ostrova (odlišné od později příchozích čínských etnik).

Tato část programu se realizuje v režimu (SIC = seat in coach, garantovaných odjezdů s anglicky mluvícím průvodcem, kdy se připojujete ke skupině klientů z celého světa). Programy s českým průvodcem a individuální programy u zájezdu Tchaj-wan – Velká cesta.

5
Jezero Slunce a měsíce – Kao-siung

(ÚTERÝ)

Pokračování do města Kao-siung (Kaohsiung), zastávka u majestátního kláštera Fokuangshan s obrovským množstvím soch Buddhy, zajímavý noční trh s bohatou nabídkou místních pochutin.

6
Kao-siung – NP Kenting – Tchaj-tung

(STŘEDA)

Přejezd do NP Kenting na jižním pobřeží ostrova. Nejstarší národní park Tchaj-wanu – malebné pobřeží, maják Olanbi, zajímavá subtropická vegetace. pokračování po východním pobřeží do města Tchaj-tung (Taitung). Dramatické pobřeží východu Tchaj-wanu, otevřeného vlnám Pacifiku. Večer možnost užít si termálních pramenů.

7
Tchaj-tung – Chua-lien

(ČTVRTEK)

Dále po východním pobřeží k městu Chua-lien (Hualien), ležícím nedaleko NP Taroko. Cestou poznávání chráněné oblasti East Coast National Scenic Area, známé jako „poslední panenská přírodní oblast Tchaj-wanu“ a návštěva výrobny mramoru, který má v asijském umění nezastupitelné místo.

8
Chua-lien – NP Taroko – Tchaj-pej

(PÁTEK)

Návštěva jedné z nejznámějších přírodních lokalit celého Tchaj-wanu – NP Taroko. Krajina hlubokých roklí s modravými vodami řeky Liwu, nádherně umístěné chrámy, termální prameny. Poté přejezd zpět do Tchaj-peje krajinou dramatických útesů východního pobřeží ostrova, zbytek dne volno.

9
Tchaj-pej – odlet

(SOBOTA)

Volný den – možnost individuálního poznávání města dle vlastních zájmů, možnost kratších fakultativních výletů, nákupy posledních dárků… Poté setkání s místním řidičem, transfer na letiště a odlet domů dle daného letového řádu.

10
Tchaj-pej – Praha/Vídeň

(NEDĚLE)

 Přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Tchaj-pej

4

Jezero Slunce a Měsíce

5

Kao-siung

6

NP Kenting

6

Tchaj-tung

7,8

Chua-lien

9

Tchaj-pej

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tchaj-pej – Praha
Ubytování
3x nocleh v hotelech standardu 4* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní (Tchaj-pej)
Ubytování
4x nocleh v hotelech standardu 5* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní (okruhová část)
Místní průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce (během poznávací části a fakultativních výletů)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu (mimo fakultativní akce)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Transfery
Veškeré transfery z/na letiště
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 9990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Až na kraj světa – Dálný východ

Region východní Asie, někdy také označovaný jako Dálný východ, nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Mezi...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×