Jižní Asie

To nejlepší z Indie a Nepálu s ČP

ČP průvodce
16 dní
88 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa severní Indie a Nepálu

  • strhující krása Tádž Mahalu, fascinující Váránasí

  • tibetská kultura etnik Nepálu

  • lahodná kuchyně, vonící kořením

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Dvě fascinující země jižní Asie, které by neměly chybět na seznamu žádného cestovatele. Chaotická a přelidněná Indie a Nepál ležící v podhůří nejvyššího pohoří světa, majestátního Himálaje. Indie – jedna z nejlidnatějších zemí světa, místo se starobylou kulturou, fantastickými památkami a úžasným jídlem. Zdobná nádhera honosných paláců a chrámů ostře kontrastuje s chudobou a špatnou hygienou. Tato země vás zkrátka pohltí a budete ji buď milovat, nebo nesnášet…a mnohdy i obojí najednou. A Nepál – země horských velikánů, prastarých božstev a úžasně rozmanité přírody. Starobylé chrámy, životem kypící hlavní město Káthmandú a nespočet etnik, která tuto fantastickou zemi obývají. A také malebná rýžová políčka, chladná krása majestátních hor, ale i bujné pralesy tropického jihu Nepálu.

Během této cesty navštívíte sever Indie – místa, kde indická civilizace vzkvétala již od starověku. Budete obdivovat nádheru paláců v Džajpuru, nesmrtelnou krásu Tádž Mahalu nebo atmosféru prastarého města Váránasí s jeho spalovacími gháty. Poté vyrazíte do Nepálu, kde poklidná atmosféra Pókhary bude ostře kontrastovat s chaotickým provozem hlavního města Káthmandú. Zde všude budete mít možnost poznávat a porovnávat krásu obou zemí a věřte, že bude těžké rozhodnout, která ze zemí je zajímavější. Krásy Indie a Nepálu již čekají!

Dillí–Džajpur–Fatéhpur Síkrí–Tádž Mahal–Váránasí–Káthmandú–Pókhara

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Praha/Vídeň – Dillí

Odlet do Indie dle konkrétního letového řádu.

2
Dillí

Vítejte v Indii! Po vyřízení nezbytných formalit transfer na hotel. Po krátkém odpočinku poznávání hlavních zajímavostí Dillí – projížďka kolem prezidentského paláce a známé Brány Indie, návštěva zdobné Humájúnovy hrobky (UNESCO), nejvyšší minaret v Indii Kutub Mínár (UNESCO), zastávka u Rádž Ghátu (místo kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí) a mohutná Červená pevnost. Projížďka rikšami starým Dillí s jeho křivolakými úzkými uličkami k monumentální mešitě Džáma Masdžid. Zbytek dne volno a odpočinek po rušném dni, nabitém poznáváním.

Konkrétní program dne se bude řídit dle letového řádu, část míst může být navštívena další den.

3
Dillí – Džajpur

Přejezd do „Růžového města“ (UNESCO), nazývaného dle barvy místních fasád. Odpolední či večerní procházka zdejšími rušnými uličkami a pozorování každodenního života, a také zběsilého pouličního provozu. Prodejci koření, sárí, prodavači čaje, jídelny vonící kořením…

4
Džajpur

Výlet do pevnosti Ambér (UNESCO), zastávka u jedné z nejznámějších památek v Indii – věhlasný Palác větrů. Poté prohlídka dalších zajímavostí Džajpuru – observatoř Džantar Mantar (UNESCO), zdobný palác maharádžů a další místa.

5
Džajpur – Fatéhpur Síkrí – Ágra

Přejezd do Ágry, cestou návštěva „Města vítězství“ – Fatéhpur Síkrí (UNESCO). Někdejší sídlo císaře Akbara s hrobkou světce Salíma Čištího má opravdu mnoho co nabídnout – návštěva Velké mešity a rozsáhlého paláce jednoho z nejmocnějších vládců Indie. Dojezd do Ágry, odpočinek.

6
Ágra – Váránasí

Brzké vstávání a ranní návštěva snad nejznámější památky Indie – legendárního Tádž Mahalu (UNESCO). Krása, jež opravdu bere dech. Poté prohlídka mohutné Červené pevnosti (UNESCO) a také „předlohy“ k Tádž Mahalu – hrobky Itimád-ud-daula. Večer přejezd nočním spacím vlakem do Váránasí.

7
Váránasí

Ranní příjezd do Váránasí, volnější program po nočním přejezdu. Pozvolné poznávání tohoto významného hinduistického místa…tento den se můžete těšit na obřady u řeky Gangy.

8
Váránasí

Další den ve Váránasí a možnost pozorovat zdejší věhlasné gháty. Probouzející se život u řeky, každodenní rituály věřících a pohled na spalovací hranice rozhodně zanechají silný dojem. Později poznávání dalších zajímavostí tohoto starobylého města, zejména četné chrámy, výlet do Sarnáthu – místa prvního kázání Buddhy (UNESCO). Fakultativně projížďka rikšami s možností pozorovat zdejší hektický život.

9
Váránasí – Káthmandú/Bhaktapur

Ranní přelet do Nepálu a návštěva některých z mnoha zajímavostí Káthmandského údolí (UNESCO) – centrum tibetské komunity v okolí chrámu Bódhanáth, hinduistický spalovací chrám Pašupatináth, starobylé město Bhaktapur (UNESCO) – jedno z někdejších tří královských měst, nejméně poškozené posledním zemětřesením. Procházka křivolakými uličkami tohoto nádherného města.

10
Káthmandú/Bhaktapur – NP Čitván

Přejezd dále do oblasti nepálských tropů s hustým pralesem – NP Čitván (UNESCO) s bohatou flórou a faunou. Domovu slonů, vzácných nosorožců, gaviálů či množství exotického ptactva. Při podvečerní procházce právě za ptactvem možnost spatřit některé z místních druhů.

11
NP Čitván

Den věnovaný krásám místní přírody – projížďka lodí po řece a také procházka pralesem při hledání zdejší zvěře. Program zakončí projížďka na slonech, pohled z jejich hřbetu nabídne zase jiný pohled na zdejší přírodu.

12
NP Čitván – Pókhara

Přejezd dále na sever postupně se zdvihající krajinou podhůří Himálaje. Dojezd do Pókhary obvykle ve večerních hodinách.

13
Pókhara

Volnější den ve městě Pókhara, známé základně pro výpravy do hor. Příjemné místo na břehu jezera Phéva. Nabízí se ranní výlet do Sarangkotu, případně výšlap k Pagodě míru (případně lze i další den ráno, dle letového řádu), v případě dobrého počasí s nádherným výhledem na horské velikány Himálaje. Odpoledne projížďka po jezeře a možnost vychutnat si atmosféru Pókhary – četné bary, restaurace a prodejny horského vybavení.

14
Pókhara – Káthmandú

Volno do času přeletu do Káthmandú, odpolední návštěva „opičího chrámu“ Svajambhunáth shlížejícího majestátně na celé údolí. Pozorování každodenního místního života u chrámů, v ulicích města, ale i během pekelného každodenního provozu v Káthmandú…i to je Nepál.

15
Káthmandú – odlet

Ráno fakultativně vyhlídkový let k Everestu. Půldenní prohlídka Káthmandú – procházka starou čtvrtí Thamél s mnoha chrámy, krámky, centrum místní horolezecké a cestovatelské komunity. Nádherné náměstí Darbar (UNESCO), těžce poškozené během zemětřesení roku 2017 pomalu se opět probouzející ke své původní kráse. Poté volno, možnost procházek městem, nákupů suvenýrů… Program zakončí společná rozlučková večeře. Poté přesun na letiště dle konkrétního letového řádu a odlet domů.

16
Praha/Vídeň

Přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Dillí

4,5

Džajpur

6

Ágra

7,8

Váránasí

9

Káthmandú

10,11

NP Čitván

12,13

Pókhara

14,15

Káthmandú

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Dillí/Káthmandú – Praha
Místní přelety
2x místní přelet na trase Váránasí-Káthmandú a Pókhara-Káthmandú
Ubytování
13x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Český průvodce
Zkušený a příjemný česky/slovensky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Pozemní doprava
1x přejezd nočním vlakem na trase Ágra-Váránasí
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Indická víza
Cca 2000 Kč/os. (online)
Nepálská víza
Cca 30 USD/os. (na místě)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 8.990 Kč/os.
Faktultativní výlet k Everestu
Cca 250 USD/os. (pouze při dobrém počasí).

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Odjezd je garantován při minimálním počtu 08 osob.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Nepál očima Karla Topiče

Karlovu cestu jste mohli sledovat i na facebookových stránkách. Shrnuli jsme nejdůležitější postřehy, abyste si mohli udělat...
ČÍST ČLÁNEK

Indická kuchyně I. – pokrmy hodné mahárádžů

Při cestování do Indie je otázka zdejšího stravování…a především možných následných problémů jednou z častých otázek...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×