Jižní Asie

To nejlepší z Indie a Nepálu

AJ průvodce
18 dní
od 62 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická místa severní Indie a Nepálu

  • strhující krása Tádž Mahalu, fascinující Váránasí

  • tibetská kultura etnik Nepálu

  • lahodná kuchyně, vonící kořením

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Dvě fascinující země jižní Asie, které by neměly chybět na seznamu žádného cestovatele. Chaotická a přelidněná Indie a Nepál ležící v podhůří nejvyššího pohoří světa, majestátního Himálaje. Indie – jedna z nejlidnatějších zemí světa, místo se starobylou kulturou, fantastickými památkami a úžasným jídlem. Zdobná nádhera honosných paláců a chrámů ostře kontrastuje s chudobou a špatnou hygienou. Tato země vás zkrátka pohltí a budete ji buď milovat, nebo nesnášet…a mnohdy i obojí najednou. A Nepál – země horských velikánů, prastarých božstev a úžasně rozmanité přírody. Starobylé chrámy, životem kypící hlavní město Káthmandú a nespočet etnik, která tuto fantastickou zemi obývají – kosmopolitní Nepálci, zbožní Tibeťané, bojovní Gurkhové, či hrdí obyvatelé hor. Malebná rýžová políčka, chladná krása majestátních hor, ale i bujné pralesy tropického jihu Nepálu.

Během této cesty navštívíte sever Indie – místa, kde indická civilizace vzkvétala již od starověku. Právě zde také měli centrum své vlády mocní Mughalové, kteří po sobě zanechali řadu úžasných památek. Budete obdivovat nádheru paláců v Džajpuru, nesmrtelnou krásu Tádž Mahalu, erotiku zakletou do kamene v Khadžuráhu, nebo atmosféru prastarého města Váránasí s jeho spalovacími gháty. Poté vyrazíte do Nepálu, kde poklidná atmosféra Pókhary bude ostře kontrastovat s chaotickým provozem hlavního města Káthmandú. Zde všude budete mít možnost poznávat a porovnávat krásu obou zemí a věřte, že bude těžké rozhodnout, která ze zemí je zajímavější. Krásy Indie a Nepálu již čekají!

Dillí – Džajpur – Fatéhpur Síkrí – Ágra – Tádž Mahal – Khadžuráho – Váránasí – Lumbiní – Pókhara – Káthmandú

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
1
Praha/Vídeň – Dillí

Odlet do Indie dle konkrétního letového řádu.

2
Dillí

Vítejte v Indii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně možnost poprvé ochutnat indickou kuchyni. Konkrétní program dle letového řádu – u večerních příletů odpočinek jak uvedeno, v případě ranního příletu poznávání Dillí a možnost zkrácení celkové délky cesty.

3
Dillí

Celodenní poznávání zajímavostí indické metropole – projížďka kolem prezidentského paláce a známé Brány Indie, návštěva zdobné Humájúnovy hrobky (UNESCO), nejvyšší minaret v Indii Kutub Mínár (UNESCO), zastávka u Rádž Ghátu (místo kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí) a mohutná Červená pevnost. Projížďka rikšami starým Dillí s jeho křivolakými úzkými uličkami k monumentální mešitě Džáma Masdžid. Zbytek dne volno a odpočinek po rušném dni, nabitém poznáváním.

4
Dillí – Džajpur

Přejezd do „Růžového města“ (UNESCO), nazývaného dle barvy místních fasád. Odpolední či večerní procházka zdejšími rušnými uličkami a pozorování každodenního života, a také zběsilého pouličního provozu. Prodejci koření, sárí, prodavači čaje, jídelny vonící kořením…

5
Džajpur

Výlet do pevnosti Ambér (UNESCO), zastávka u jedné z nejznámějších památek v Indii – Palác větrů, observatoře Džantar Mantar (UNESCO), zdobný palác maharádžů a další.

6
Džajpur – Fatéhpur Síkrí – Ágra

Přejezd do Ágry, cestou návštěva „Města vítězství“ – Fatéhpur Síkrí (UNESCO). Někdejší sídlo císaře Akbara s hrobkou světce Salíma Čištího má opravdu mnoho co nabídnout – návštěva Velké mešity a rozsáhlého paláce jednoho z nejmocnějších vládců Indie. Dojezd do Ágry, odpočinek.

7
Ágra

Ranní návštěva snad nejznámější památky Indie – legendárního Tádž Mahalu (UNESCO). Krása, jež opravdu bere dech. Poté prohlídka mohutné Červené pevnosti (UNESCO) a také „předlohy“ k Tádž Mahalu – hrobky Itimád-ud-daula.

8
Ágra – Órčha – Khadžuráho

Přejezd vlakem do Khadžuráha, po příjezdu návštěva města Órčha, někdejšího sídla vladařů celé této oblasti. Slavnou minulost připomínají dodnes zbytky zdobných paláců a zdobných chrámů.

9
Khadžuráho – Satna – Váránasí

Prohlídka slavné „Kámasútry zakleté v kameni“ – eroticky laděných chrámů města Khadžuráho (UNESCO). Propracovaná výzdoba místních chrámů je ale nádherná obecně. Poté přejezd nočním spacím vlakem do Váránasí, nocleh ve vlaku.

10
Váránasí

Ranní příjezd do Váránasí a pokračování rovnou na zdejší věhlasné gháty. Probouzející se život u řeky, každodenní rituály věřících a pohled na spalovací hranice rozhodně zanechají silný dojem. Později poznávání dalších zajímavostí tohoto starobylého města, výlet do Sarnáthu – místa prvního kázání Buddhy (UNESCO), projížďka rikšami s možností pozorovat zdejší hektický život.

11
Váránasí – Lumbiní

Překročení hranic s Nepálem a pokračování do Lumbiní (UNESCO), rodiště Buddhy a jednoho ze čtyř hlavních poutních míst buddhismu.

12
Lumbiní – Pókhara

Ráno návštěva hlavních míst Lumbiní, spjatých s buddhistickou historií místa. Poté přejezd dále na sever postupně se zdvihající krajinou podhůří Himálaje. Dojezd do Pókhary obvykle ve večerních hodinách.

13
Pókhara

Volnější den ve města Pókhara, známé základy pro výpravy do hor, příjemného místa na břehu jezera Phéva. Ranní výlet do Sarangkotu, v případě dobrého počasí s nádherným výhledem na horské velikány Himálaje. Odpoledne projížďka po jezeře a možnost vychutnat si atmosféru Pókhary – četné bary, restaurace a prodejny horského vybavení.

14
Pókhara – Káthmandú

Přejezdový den, přesun po horských cestách s hustým provozem do hlavního města Nepálu, starobylého Káthmandú. Večer možnost individuálně poznávat atmosférickou čtvrť Thamél.

15
Káthmandú

Procházka starou čtvrtí Thamél s mnoha chrámy, krámky, centrum místní horolezecké a cestovatelské komunity. Nádherné náměstí Darbar (UNESCO), těžce poškozené během zemětřesení roku 2017 pomalu se opět probouzející ke své původní kráse. Poté návštěva hlavních zajímavostí Káthmandského údolí (UNESCO) – centrum tibetské komunity v okolí chrámu Bódhanáth, hinduistický spalovací chrám Pašupatináth, opičí chrám Svajambhunáth shlížející majestátně na celé údolí. Pozorování každodenního místního života u chrámů, v ulicích města, ale i během pekelného každodenního provozu v Káthmandú…i to je Nepál.

16
Káthmandú – Bhaktapur – Pátan – Káthmandú

Ráno fakultativně vyhlídkový let k Everestu. Poznávání dalších měst v okolí Káthmandú – výlet do starobylého města Bhaktapur (UNESCO) – jednoho z někdejších tří královských měst, nejméně poškozeného posledním zemětřesením. Procházka křivolakými uličkami tohoto nádherného města. Poté další z královských měst – Pátan (UNESCO) s krásným královským náměstím. Možnost procházek městem, nákupů…

17
Káthmandú – odlet

Volno v Káthmandú s možností vychutnat si čas zbývající do odletu dle svého gusta. Poté přesun na letiště dle konkrétního letového řádu a odlet domů.

18
Praha/Vídeň

Přílet dle daného letového řádu tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Dillí

5

Džajpur

7

Ágra

8

Khadžuráho

10

Váránasí

11

Lumbiní

13

Pókhara

15

Káthmandú

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Dillí/Káthmandú – Praha
Ubytování
13x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
1x nocleh ve spacím vlaku
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Pozemní doprava
2x přejezd vlakem na trasách Ágra-Džhánsí a Satna-Váránasí
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Pro skupiny větší než 02 osoby je cena nižší, vyžádejte si naši nabídku.
Indická víza
Cca 2000 Kč/os. (online)
Nepálská víza
Cca 25 USD/os. (na místě)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 7990 Kč/os.
Faktultativní výlet k Everestu
Cca 200 USD/os. (pouze při dobrém počasí).

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Nepál očima Karla Topiče

Karlovu cestu jste mohli sledovat i na facebookových stránkách. Shrnuli jsme nejdůležitější postřehy, abyste si mohli udělat...
ČÍST ČLÁNEK

Indická kuchyně I. – pokrmy hodné mahárádžů

Při cestování do Indie je otázka zdejšího stravování…a především možných následných problémů jednou z častých otázek...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×