Střední Asie

To nejlepší z Kazachstánu

AJ průvodce
10 dní
od 56 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Kazachstánu

  • příjemné historické Almaty, moderní Nur-Sultan

  • „Kazašský Grand Canyon“ – Čarynský kaňon

  • zpívající duny v NP Altyn Emel

  • uchvacující krása horských jezer

  • veškeré vstupné, již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Střední Asie – region mnohými považovaný za nepříliš rozvinutý kout světa, poznamenaný někdejší přítomností SSSR…ovšem rozhodně neprávem! Na místech dnešních „stánů“ vzkvétaly historické civilizace a mocné říše již od nepaměti. Později tudy také procházela legendární Hedvábná stezka spojující Čínu s Evropou, po níž putovalo nejen zboží obohacující místní kupce, ale také vědění ovlivňující místní kultury. Kultury známé svou pohostinností a hrdostí. Největším z těchto „stánů“ je Kazachstán – země rozsáhlých stepí a obrovských vzdáleností. Ten se sice nemůže pyšnit starobylými památkami jako například sousední Uzbekistán, ale rozhodně má co nabídnout – malebné hory poblíž někdejšího hlavního města Almaty, krásná horská jezera, monumentální Čarynský kaňon, či moderní zástavbu města Nur-Sultan.

Během této cesty navštívíte nejzajímavější přírodní místa Kazachstánu. Vyrazíte do hor a ke zdejším jezerům, prohlédnete si dřívější, ale i současné hlavní město. A zde všude si budete vychutnávat krásy místní přírody. Krásy Kazachstánu již čekají!

Almaty – NP Altyn Emel – Čarynský kaňon – jezero Kaindy – Kolsajská jezera – Nur-Sultan

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Almaty

Odlet do Kazachstánu dle konkrétního letového řádu.

2
Almaty

Vítejte v Kazachstánu! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním průvodcem a přesun do centra. Poznávání hlavních míst někdejšího hlavního města (do roku 1997) – zajímavá byť trochu nevzhledná sovětská architektura, Park Dvaceti osmi gardistů s krásnou pravoslavnou katedrálou, muzeum města Almaty s bohatými sbírkami, Zelený trh s pestrou nabídku zboží, lyžařská střediska Medeu a Šymbulak nedaleko Almaty. Večer výjezd lanovkou na vrchol Kok-Tobe s nádherným výhledem na město a jednou z nejvyšších televizních věží světa. Ubytování a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě a dni nabitém poznáváním.

3
Almaty – NP Altyn Emel

Přejezd do NP Altyn Emel, cestou petroglyfy v Tamgaly. Pokračování do NP Altyn Emel s věhlasnými Zpívajícím dunami. Nocleh v jednoduchém penzionu, nebo v rodině u místních.

4
NP Altyn Emel – Čarynský kaňon – jezero Kaindy – Saty

Ráno návštěva monumentálního Čarynského kaňonu, jemuž je přezdíváno „Kazašský Grand Canyon“ – tentokrát pravděpodobně část nazývaná Měsíční údolí. Poté přejezd k jezeru Kaindy se známým „zkamenělým lesem“. Nocleh ve vesnici Saty.

5
Saty – Kolsajská jezera – Saty

Celodenní výlet k nádherným Kolsajským jezerům, známým také jako „Perly severního Ťan Šanu“. Nepříliš náročný, byť relativně dlouhý výstup (cca 7 h celkem, v případě únavy lze skončit již v polovině u nižšího z jezer) je odměněn pohledem na jezera malebně umístěná v okolní horské krajině. Návrat do Saty a odpočinek.

6
Saty – Čarynský kaňon – Almaty

Druhá návštěva Čarynského kaňonu, tentokrát v části nazývané Údolí hradů. Nenáročná procházka na dně kaňonu (cca 2 km) a možnost vychutnat si velkolepost tohoto místa. Poté přejezd zpět do Almaty, odpočinek.

7
Almaty – Nur-Sultan

Přelet do hlavního města Kazachstánu Nur-Sultan (do roku 2019 pod jménem Astana) a návštěva hlavních zajímavostí, především zajímavé moderní architektury – Státní muzeum s bohatými sbírkami včetně věhlasného Zlatého muže, unikátní konstrukce nákupního centra Chan Šatyr, monument Bajtěrek, Prezidenské muzeum.

8
Nur-Sultan – NP Burabaj – Nur-Sultan

Celodenní výlet do NP Burabaj a možnost se setkat se zdejší přírodou, odlišnou od krajiny jihu Kazachstánu. Jezero Burabaj, zajímavé skalní útvary a další místa, nepříliš náročný výstup na vrchol hory Bolektau s pěkným výhledem. Návrat do Nur-Sultanu, odpočinek po dlouhém dni.

9
Nur-Sultan

Připomínka historie spjaté se sovětskou érou Kazachstánu, kam byli deportováni (mnohdy jen údajní) nepřátelé režimu. Jedním z těchto míst s pohnutým osudem je někdejší ženský tábor Alžir, gulag a dnes památník těžkých dob Stalinovy doby. Poté ukázka tradičního umění Kazachů – sokolnictví. Návrat do města a volno určené nákupu posledních dárků, vychutnávání zdejší kuchyně, případně individuálnímu poznávání města.

10
Nur-Sultan – Praha/Vídeň

Odlet domů, obvykle v brzkých ranních hodinách. Přílet tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Almaty

3

NP Altyn Emel

4

Saty

5

Kolsajská jezera

5

Saty

6

Almaty

7

Nur-Sultan

8

NP Burabaj

9

Nur-Sultan

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Almaty/Nur-Sultan – Praha
Místní přelet
1x místní přelet na trase Almaty – Nur-Sultan
Ubytování
5x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
3x nocleh v jednodušších penzionech, ubytovnách a domech místních se snídaní (NP Altyn Emel, Saty)
Místní anglicky (nebo rusky) mluvící průvodce
Místní anglicky nebo rusky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Stravování
Stravování nad rámec snídaní (odlehlejší oblasti, celkem 5x oběd a 3x večeře)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupiny větší než 02 osoby je výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 3490 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Po Hedvábné stezce – země Střední Asie

Region střední Asie je u nás často dodnes vnímám jako místo zaostalých postsovětských republik…ale rozhodně neprávem! Ano, informace o...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×