Himálajské země

To nejlepší z Nepálu s ČP

CZ průvodce
13 dní
62 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • vyrovnaná kombinace poznávání přírodních a historických krás

  • nejkrásnější místa Nepálu

  • nenáročný trek vhodný pro každého nedaleko Pókhary

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

  • malá skupina 6 – 14 osob, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Nepál – země horských velikánů, prastarých božstev a úžasně rozmanité přírody. Starobylé chrámy, životem kypící hlavní město Káthmandú a nespočet etnik, která tuto fantastickou zemi obývají – kosmopolitní Nepálci, zbožní Tibeťané, bojovní Gurkhové, či hrdí obyvatelé hor. Malebná rýžová políčka, chladná krása majestátních hor, ale i bujné pralesy tropického jihu Nepálu. Země vklíněná pod vrcholy horských masivů, ale také mezi dvě velké sousední asijské kultury – čínskou a indickou. Nejen tyto faktory daly Nepálu jeho nezaměnitelný ráz.

To vše, a ještě mnohem více si budete moci vychutnat během této cesty napříč touto nádhernou zemí. Vaše putování po Nepálu zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty.

Káthmandú – Bhaktapur – Nagarkót – Pókhara – Bandipur – NP Čitván – Pátan

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Praha/Vídeň – Káthmandú

Odlet do Nepálu dle konkrétního letového řádu.

2
Káthmandú

Vítejte v Nepálu! Přílet do Káthmandú, po vyřízení formalit přesun do hotelu v centru (dostupnost pokojů dle času příletu a konkrétní sezóny, vždy se ale snažíme o možnost nastěhování co nejdříve). Procházka atmosférickou starou čtvrtí Thamél s mnoha chrámy, krámky, centrum místní horolezecké a cestovatelské komunity. Nádherné náměstí Darbar (UNESCO), těžce poškozené během zemětřesení roku 2017 pomalu se opět probouzející ke své původní kráse. Uvítací večeře zaměřená na místní kuchyni.

3
Káthmandú

Ráno fakultativně vyhlídkový let k Everestu. Po snídani návštěva hlavních zajímavostí Káthmandského údolí (UNESCO) – hinduistický spalovací chrám Pašupatináth, centrum tibetské komunity v okolí chrámu Bódhanáth, opičí chrám Svajambhunáth shlížející majestátně na celé údolí. Pozorování každodenního místního života u chrámů, v ulicích města, ale i během pekelného každodenního provozu v Káthmandú…i to je Nepál.

4
Káthmandú – Bhaktapur

Nenáročný trek poblíž Balthali (případně u Namoboudha) a první možnost po hektickém Káthmandú vidět i venkovskou tvář Nepálu. Poté přesun do Bhaktapuru (UNESCO) – jednoho z někdejších tří královských měst, nejméně poškozeného posledním zemětřesením. Odpolední procházka křivolakými uličkami tohoto nádherného města.

5
Bhaktapur – Nágarkót

Přesun do kopců v okolí Nágarkótu, cestou návštěva starobylého chrámu Čangunárajan. V Nágarkótu ještě krátký trek po okolí, v případě dobrého počasí s krásným výhledem na vzdálený masiv Himálaje.

6
Nágarkót – Káthmandú – Pókhara

Brzký start do nového dne, odměněný s trochou štěstí dechberoucím výhledem na pomalu se osvětlující Himálaj. Po snídani přejezd zpět do Káthmandú a přelet do Pókhary. Odpolední program dle času příletu a zájmu – vedle návštěvy Muzea horolezectví se nabízí i projížďka lodičkou po jezeře Phéva, či krátký výšlap k Pagodě míru s výhledem na jezero a hory tyčící se za ním.

7
Pókhara – Kande – Australian Camp

Přejezd do Kande a odsud nepříliš náročný treking do oblasti Australia Camp. Výstup obvykle odměněný dechberoucími výhledy do údolí a na horský masiv Annapúren.

8
Australian Camp – Astam – Pókhara

Druhý den trekingu v horách, chůze mezi malebnými vesničkami s pohledem na vzdálené majestátní hory bývá jedním z vrcholů návštěvy Nepálu. Po skončení treku přejezd zpět do Pókhary, večer možnost vychutnat si atmosféru tohoto příjemného místa – četné bary, restaurace a prodejny horského vybavení.

9
Pókhara – Bandipur

Přejezd dále do horského městečka Bandipur, jednoho z nejzachovalejších v celém Nepálu. Prohlídka města a návštěva dílen místních řemeslníků s možností pozorovat šikovnost jejich rukou.

10
Bandipur – Górkha – NP Čitván

Pokračování do města Górkha – místo, kde se rodily dějiny moderního Nepálu. Přejezd dále do oblasti nepálských tropů s hustým pralesem – NP Čitván (UNESCO) s bohatou flórou a faunou. Domovu slonů, vzácných nosorožců, gaviálů či množství exotického ptactva. Při odpolední procházce právě za ptactvem možnost spatřit některé z místních druhů.

11
NP Čitván

Den věnovaný krásám místní přírody – projížďka lodí a procházka pralesem při hledání zdejší zvěře.

12
NP Čitván – Pátan

Přejezd zpět do oblasti Káthmandského údolí, nocleh v dalším z královských měst – starobylém Pátanu (UNESCO) s krásným královským náměstím. Možnost procházek městem, nákupů…vychutnávání atmosféry a loučení s Nepálem. Poté rozlučková večeře zaměřená na nepálskou kuchyni.

13
Praha/Vídeň

Odlet, obvykle v brzkých ranních hodinách. Přílet do ČR tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Káthmandú

4

Bhaktapur

5

Nágarkót

6

Káthmandú

6

Pókhara

7

Australian Camp

8

Pókhara

9

Bandipur

11

NP Čitván

12

Pátan

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Káthmandú – Praha
Místní přelet
1x místní přelet na trase Káthmandú – Pókhara
Ubytování
9x nocleh v hotelu úrovně 2-3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Ubytování
1x nocleh v jednoduchém ubytování během treku
Stravování
2x večeře zaměřená na nepálskou kuchyni (bez nápojů)
Stravování
3x večeře a 2x oběd během treku a v NP Čitván (bez nápojů)
Český průvodce
Služby zkušeného a příjemného česky/slovensky mluvícího průvodce během celého zájezdu
Místní průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech mohou být různí)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění v ceně
Pojištění CK proti úpadku
Nepálská víza
Cca 30 USD (na místě)
Pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cca 8490 Kč/os.
Fakultativní let k Everestu
Cca 200 USD/os.

cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

kvalitní cestovní pojištění v ceně, doporučujeme si sjednat pojištění storna zájezdu.

zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.

pro účast na zájezdu je nutné dokončené očkování proti covid-19.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Nepál očima Karla Topiče

Karlovu cestu jste mohli sledovat i na facebookových stránkách. Shrnuli jsme nejdůležitější postřehy, abyste si mohli udělat...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×