Ostrovy JV Asie

Přírodní krásy malajsijského Bornea

AJ průvodce
15 dní
od 88 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější přírodní místa Bornea

  • pestrá paleta etnik napříč ostrovem, zejména v Sarawaku

  • nádherná tropická džungle plná zvěře

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Borneo – už jen to jméno voní exotikou! Ostrov s obrovskou přírodní pestrostí a celou paletou zdejších etnik a kultur si dodnes zachovává své kouzlo a nádech dobrodružství. V minulosti místo divokých lovců lebek, tropických nemocí…ale také obrovských příležitostí pro podnikavé dobyvatele. V současnosti je ale naopak zdejší příroda stále více ohrožována nemilosrdným drancováním a působením člověka. Přesto – zachovalé části si pořád uchovávají nesmírnou bohatost zdejších ekosystémů a představují pravý ráj pro pozorovatele ptactva, botaniky a samozřejmě návštěvníky přijíždějící z mnoha zemí poznat tento unikátní kout světa. A že opravdu je co vidět!

Během této cesty navštívíte obě části malajsijského Bornea – Sarawak s četnými etniky a přírodněji zaměřený Sabah. Projdete a projedete se zdejšími nádhernými džunglemi, navštívíte i Ibany v jejich dlouhém domě, nevynecháte ani nádherné rozsáhlé jeskyně v Mulu. Jako zpestření přírodní části programu budou působit návštěvy měst – kosmopolitního hlavního města Malajsie Kuala Lumpuru, starobylé Melaky, i malebného Kučingu. Krásy Bornea a Malajsie již čekají!

Kuala Lumpur – Kučing – Batang Ai – NP Mulu – Kota Kinabalu – NP Kinabalu – Sungai Kinabatangan – Melaka

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Národní parky
Zvířata
Unesco
1
Praha/Vídeň – Kuala Lumpur

Odlet do Malajsie dle konkrétního letového řádu.

2
Kuala Lumpur

Vítejte v Malajsii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním průvodcem a přejezd do centra města. Večer u majestátních Petronas Twin Towers – věže vysoké 452 m jsou symbolem moderní Malajsie a také ukázkou špičkové architektury.

3
Kuala Lumpur

Ráno výlet k hinduistickým jeskyním Batu s monumentální zlacenou sochou Murugana, poté prohlídka hlavních zajímavostí centra malajsijské metropole – životem kypící čínská čtvrť, soutok řek Klang a Gombak (místo, kde Kuala Lumpur vznikla), Náměstí nezávislosti.

Odpoledne pokračování do Kuala Selangkoru se stejnojmenným národním parkem, první setkání s malajsijskou přírodou. Ačkoliv zdejší mangrovníkové mokřady nepůsobí na první pohled příliš vábně, jedná se o unikátní ekosystém kypící životem. Večeře zaměřená na mořské plody, po setmění jeden ze zázraků zdejší přírody – projížďka po řece a pozorování stovek světlušek, které osvětlují zdejší keře a stromy a vytvářejí tak nezapomenutelný zážitek. Návrat do Kuala Lumpuru ve večerních hodinách, odpočinek.

4
Kuala Lumpur – Kučing

Čas vyrazit na Borneo! Přelet do města Kučing, spojovaného s rodem Brookeů, tzv. bílých rádžů ze Sarawaku. Procházka centrem města, jehož jméno znamená v malajštině „kočka“ – a s tímto symbolem se zde návštěvník setkává na každém kroku. Krásné starobylé budovy připomínající zdejší pestrou historii, pohled na pevnost Margherita. Zbytek dne volno, případně možnost ochutnat zdejší exotickou kuchyni, velmi odlišnou od kuchyně pevninské Malajsie – mezi zajímavé pokrmy patří například oblíbené smažené kapradí.

5
Kučing – NP Batang Ai

Výlet do oblasti Batang Ai – cestou zajímavá krajina tropické přírody, ale také plantáži, které nemilosrdně ukusují další a další úseky cenné džungle. Přejezd lodí do „dlouhého domu“ – tradičního obydlí zdejších etnik, v tomto případě Ibanů, v minulosti obávaných pirátů a lovců lebek. Ubytování v dlouhém domě, jež pojme pod jednou střechou celou vesnici – nižší pohodlí (nocleh ve sdílené ložnici) je bohatě odměněno unikátní možností interakce s místními, vyprávění o jejich životě, pozorování Ibanů při každodenních činnostech.

Nocleh v této části – v dlouhém domě u Ibanů – je velmi prostý, společná ložnice a sdílené sociální zařízení. Jedná se opravdu o příležitost zažít čas ve stylu místních a sdílet jejich pohostinnost. V případě zájmu je ale možné tuto část (dny 5-6, Batang Ai) nahradit pouze denními výlety z Kučingu bez noclehu v dlouhém domě. Vyžádejte si konkrétní kalkulaci.

6
NP Batang Ai

Celodenní poznávání života místních – ukázka loveckých technik, nepříliš náročný trekking v okolní džungli, vychutnávání si zdejší poklidné atmosféry.

7
NP Batang Ai – Semmengoh – Kučing

Rozloučení se s Ibany a návrat zpět do „civilizace“. Cestou zastávka v záchranném centru orangutanů Semenggoh – zdejší personál se stará o polodivoké orangutany, často původně osiřelé, kteří se sem chodí dosud krmit. S trochou štěstí možnost pozorovat tyto majestátní primáty. Návrat do Kučingu a volno k individuálnímu poznávání města, nebo odpočinek.

8
Kučing – NP Mulu

Přelet do NP Mulu (UNESCO) – unikátní systém rozsáhlých jeskyní, z nichž některé patří mezi nejdelší zpřístupněné na světa. Procházka džunglí, po visutých lávkách v korunách stromů, návštěva jeskyní a možnost obdivovat krásu a bohatost zdejší přírody.

9
NP Mulu – Kota Kinabalu

Ráno dokončení prohlídky hlavních jeskyní, poté přelet do Kota Kinabalu. Přesun na hotel, po krátkém odpočinku návštěva zdejších pestrých trhů, nabízejících exotické koření a pestrou paletu ryb. Možnost společné večeře, zaměřené právě na plody moře a ryby.

10
Kota Kinabalu – NP Kinabalu

Přejezd tropickou přírodou Sabahu do oblasti NP Kinabalu (UNESCO), rozkládajícího se na úpatí stejnojmenné hory, nejvyššího vrcholu Bornea a celé JV Asie. Procházky v okolí centra národního parku, termální prameny v Poringu s možností koupání, plantáže pralesního čaje.

11
NP Kinabalu – Sungai Kinabatangan

Pokračování k řece Kinabatangan, oblasti s bohatým výskytem zvěře…a ač pozorování zvířat není nikdy zaručeno, šance jsou zde opravdu vysoké. Ubytování a krátký odpočinek, poté projížďka po řece, s trochou štěstí s pozorováním zdejších četných obyvatel – zoborožců, opic, mnoha druhů ptactva, slonů. Při dobrém počasí i noční projížďka po řece (lze i další den).

12
Sungai Kinabatangan

Další den u řeky Kinabatangan – tentokrát jiný pohled na tropickou džungli krátce po východu slunce. Návrat do lodge na snídani a volno, další aktivity dle zájmu a únavy – možnost nepříliš náročného trekkingu, případně dalších projížděk po řece, které vždy nabízejí nové pohledy a zážitky.

13
Sungai Kinabatangan – Sandakan – Kuala Lumpur – Melaka

Návrat do Sandakanu, cestou zastávka v záchranném centru medvědů ušatých. Přelet zpět do Kuala Lumpuru a pokračování po dálnici do Melaky. Plantáže olejové palmy a silnice tvoří ostrý kontrast vůči poklidnějšímu Borneu. Nocleh v Melace.

14
Melaka – Kuala Lumpur – odlet

Návštěva města Melaka (UNESCO) – nejstarší malajský přístav a také první místo setkávání evropských objevitelů s místními etniky. Procházka centra – stará radnice, pozůstatky kostela sv. Františka Xaverského, proslulá nákupní třída Jonker Street, pestré chrámy mnoha náboženství a honosné kupecké domy. Oběd zaměřený na jihočínskou kuchyni, ochutnávka oblíbených portugalských koláčků – připomínka portugalské minulosti v Melace. Poté přejezd do Kuala Lumpuru a odlet zpět domů.

15
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Kuala Lumpur

4

Kučing

6

Batang Ai

7

Kučing

8

NP Mulu

9

Kota Kinabalu

10

NP Kinabalu

12

Sungai Kinabatangan

13

Sandakan

13

Kuala Lumpur

14

Melaka

14

Kuala Lumpur

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Kuala Lumpur – Praha
Místní přelet
4x místní přelet na trase Kuala Lumpur-Kučing-Mulu-Kota Kinabalu/Sandakan-Kuala Lumpur
Ubytování
7x nocleh v hotelech standardu 3* (ve městech) s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
3x nocleh v jednodušších lodge, penzionech s vlastním sociálním zařízením a se snídaní (v národních parcích)
Ubytování
2x nocleh ve společné ložnici v „dlouhém době“ v domorodé vesnici se sdíleným příslušenstvím (oblast Batang Ai)
Stravování
7x oběd a 5x večeře
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupinu větší než 02 osoby je výrazně levnější, vyžádejte si naši nabídku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 7490 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Perly muslimského světa

Islám a muslimský svět jako celek je současnosti mnohdy vnímán jako hrozba a návštěvu muslimských zemí si mnozí cestovatelé odpustí už...
ČÍST ČLÁNEK

Penang – perla Orientu

Během svých cest coby průvodce, ale i v průběhu svých soukromých cest jsem projel relativně velký kus světa. Postupně většina mých...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×