Ostrovy JV Asie

To nejlepší ze Singapuru a Malajsie

AJ průvodce
16 dní
od 92 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Singapuru a Malajsie

  • tropická džungle Malajsie i městská džungle Singapuru

  • malebné čajové plantáže v Cameron Highlands

  • nesmírná kulturní pestrost obou zemí

  • po poznávací části odpočinek na písčitých pláží Malajsie

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Singapur a Malajsie – dvě země sdílející podobné dějiny a také území Malajského poloostrova. Zatímco Malajsie je „rozkročená“ na pevnině i na ostrově Borneo, Singapur je čistě městský stát na samém konci poloostrova. Navzdory množství různých etnik a kultur – Malajců, Indů, Číňanů i domorodých etnik – je Malajsie muslimskou zemí. Tolerantní, přátelskou, ale přece jen konzervativní a vyznávající tradiční hodnoty. V Singapuru je převládající kulturní silou čínské etnikum…byť vlastně čistě singapurská čínská identita – založená na velmi tvrdé práci, snaze dopřát si těžce vydřený luxus a také velmi otevřená všemu modernímu. Co je oběma zemím společné, je láska k dobrému jídlu, které svou rozmanitostí odráží pestrost obou zemí. Ty pak spolu vytvářejí krásný kontrast moderní a tradiční Asie, který rozhodně stojí za to zažít.

Tato cesta vás zavede do Singapuru, hypermoderního města známé svou čistotou a smyslem pro pořádek. Sousední Malajsie pak představuje uvolněnější svět s krásnou přírodou, bohatou a pestrou historií a krásnými plážemi, na kterých si odpočinete po poznávací části programu. Krásy Singapuru a Malajsie již čekají!

Singapur – Melaka – Kuala Lumpur – Cameron Highlands – Penang – NP Royal Belum – Langkawi/Perhentianské ostrovy

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
Praha/Vídeň – Singapur

Odlet do Singapuru dle konkrétního letového řádu.

2
Singapur

Vítejte v Singapuru! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně možnost vyrazit do ulic Singapuru – zejména večerní procházka podél zátoky Marina Bay poskytuje dechberoucí pohledy na hypermoderní budovy v centru.

3
Singapur

Celodenní poznávání zajímavostí Lvího města, jak je také Singapuru přezdíváno. Procházka někdejší koloniální čtvrtí v centru města, prohlídka někdejších etnických enkláv – arabská, indická a malajská část města. Zastávka u legendárního Merliona – symbolu města, další místa dle zájmu a únavy. Přesuny městskou dopravou zpestří program pohledem na každodenní život Singapurců…a jsou také nejlepší a nejrychlejší cestou, jak poznat samotné centrum. Po skončení prohlídky návrat na hotel a odpočinek. Pro neznavené možnost pokračovat návštěvou hypermoderních skleníků a „stromů“ v oblasti Gardens by the Bay, které zejména po setmění nabízejí opravdu fascinující zážitek.

4
Singapur – Melaka

Přejezd na sever, překročení hranic s Malajsií a pokračování do Melaky. Návštěva města (UNESCO) – nejstarší malajský přístav a také první místo setkávání evropských objevitelů s místními etniky. Procházka centra – stará radnice, pozůstatky kostela sv. Františka Xaverského, proslulá nákupní třída Jonker Street, pestré chrámy mnoha náboženství a honosné kupecké domy. Projížďka po Melacké řece a Kampung Morten, někdejší malajská osada. Nocleh v Melace.

5
Melaka – Kuala Lumpur

Přejezd do Kuala Lumpuru, hlavního města Malajsie. Po příjezdu prohlídka hlavních míst – životem kypící čínská čtvrť, soutok řek Klang a Gombak (místo, kde Kuala Lumpur vznikla), Náměstí nezávislosti. Večer u majestátních Petronas Twin Towers – věže vysoké 452 m jsou symbolem moderní Malajsie a také ukázkou špičkové architektury.

6
Kuala Lumpur

Volné dopoledne s možností individuálního poznávání města, případně s možností návštěvy například známého ptačího parku. Odpoledne výlet k hinduistickým jeskyním Batu s monumentální zlacenou sochou Murugana, poté pokračování do Kuala Selangkoru se stejnojmenným národním parkem, první setkání s malajsijskou přírodou. Ačkoliv zdejší mangrovníkové mokřady nepůsobí na první pohled příliš vábně, jedná se o unikátní ekosystém kypící životem. Večer jeden ze zázraků zdejší přírody – projížďka po řece a pozorování stovek světlušek, které osvětlují zdejší keře a stromy a vytvářejí tak nezapomenutelný zážitek. Návrat do Kuala Lumpuru ve večerních hodinách, odpočinek.

7
Kuala Lumpur – Cameron Highlands

Přejezd do chladnějších poloh Cameron Highlands – oblasti oblíbené Brity během jejich přítomnosti. Dojezd, přesun na hotel a po krátkém odpočinku návštěva zdejších malebných plantáží, neznámější čajové továrny BOH, trhů nabízejících zdejší výpěstky a dalších míst.

8
Cameron Highlands – Penang

Přejezd na ostrov Penang, do města Georgetown (UNESCO). To, stejně jako zbytek ostrova, představuje „ryzí“ Malajsii – zemi, kde se vždy setkávaly různé kultury a vytvářely unikátní, čistě malajsijský celek. Transfer na hotel a odpočinek, případně procházka centrem – fascinující pouliční ruch, krásně zrekonstruované kupecké domy, skvělá zdejší kuchyně.

9
Penang

Celodenní poznávání hlavních zajímavostí Georgetownu – zdobné klanové domy, největší buddhistický chrám v JV Asii – mohutný Kek Lok Si, nádherná vila Cheong Fatt Tze a další místa.

10
Penang – národní park Royal Belum

Ráno dokončení prohlídky Penangu – kořením vonící indická čtvrť a nejzdobnější zdejší klanový dům, nádherný Khoo Kongsi. Poté přejezd do NP Royal Belum – bohatství tropické džungle a jedno z mála míst v Malajsii, kde lze spatřit všechny druhy zoborožců. Odpočinek, pro odvážnější povahy možnost vyrazit s průvodcem na procházku noční džunglí.

11
NP Royal Belum

Celodenní nepříliš náročné poznávání zdejší džungle a jejích obyvatel – řada druhů hmyzu, ptáků i savců a také původní etnika (tzv. orang asli).

12
Royal Belum – Langkawi/Perhentianské ostrovy

Rozloučení se s džunglí a přejezd na východní/západní pobřeží (dle konkrétní sezóny).

1/ varianta západní pobřeží (cca listopad-březen) – přejezd do přístaviště v Kuala Kedahu a odsud pokračování lodí na Langkawi. Po příjezdu vyzvednutí místím řidičem, pokračování do hotelu, relax.

2/ varianta východní pobřeží (březen-říjen) – přejezd do přístaviště v Kuala Besutu a pokračování lodí na Perhentianské ostrovy. Po příjezdu vyzvednutí hotelovým personálem, pokračování do hotelu, relax.

Zatímco ostrov Langkawi lze navštívit víceméně celoročně, východní pobřeží je prakticky uzavřeno v období listopad-březen.

13-14
Langkawi/Perhentianské ostrovy

Dvoudenní odpočinek na písčitých plážích – koupání, možnost vodních sportů, fakultativních výletů (zajišťovaných přímo hotelem), masáží a vychutnávání si zdejší skvělé kuchyně

15
Langkawi/Perhentianské ostrovy – odlet

Přesun na letiště (Langkawi)/návrat zpět na pevninu a přesun na letiště v Kota Bharu (Perhentiany), přelet do Kuala Lumpuru a odlet zpět domů dle letového řádu.

16
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Singapur

4

Melaka

5,6

Kuala Lumpur

7

Cameron Highlands

9

Penang

11

NP Royal Belum

13-14

Langkawi

11

NP Royal Belum

13-14

Perhentianské ostrovy

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Singapur/Kuala Lumpur – Praha
Místní přelet
1x místní přelet na trase Langkawi/Kota Bharu – Kuala Lumpur (dle sezóny)
Ubytování
13x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
1x večeře zaměřená na místní speciality
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu (zčásti sdílená, veřejná doprava – při přejezdech mezi městy a v Singapuru)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupinu větší než 02 osoby je výrazně levnější, vyžádejte si naši nabídku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 12990 Kč/os.

Během tohoto programu využíváme z logistických důvodů vedle soukromé dopravy, určené pouze skupině, částečně také dopravu běžnou, sdílenou. Jedná se o:

MHD v Singapuru

Přejezd pohodlným linkovým autobusem na trasách:

Singapur-Melaka

Melaka-Kuala Lumpur

Kuala Lumpur-Cameron Highlands

Cameron Highlands-Penang

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Penang – perla Orientu

Během svých cest coby průvodce, ale i v průběhu svých soukromých cest jsem projel relativně velký kus světa. Postupně většina mých...
ČÍST ČLÁNEK

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×