Vietnam a Indočína

To nejlepší z Laosu a Kambodže s ČP

ČP průvodce
18 dní
89 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • životem kypící Bangkok a jeho památky

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Laosu a Kambodže

  • okouzlující Luang Phrabang, rušný Phnom Penh

  • pestrá paleta etnických menšin Laosu

  • monumentální Angkor Wat

  • úžasná laoská a kambodžská kuchyně, živoucí trhy plné zboží

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

POPIS ZÁJEZDU

Laos a Kambodža, dvě úžasné země někdejší Francouzské Indočíny. Každá úplně jiná, a přesto v mnoha ohledech tak podobné. Zejména v kráse přírodních scenérií, pestré paletě místních etnik, úžasné kuchyni a pohnuté historii. A naopak rozdílné v charakteru země – poklidný kopcovitý Laos s jeho horskými vesničkami kontrastuje s rozlehlými nížinami a městečky Kambodže, skromné vesnické chrámy a svatyně Laosu s monumentální nádhernou legendárního chrámového komplexu Angor Wat.

Svou cestu někdejší Indočínou začnete v Bangkoku, s jeho nikdy neutuchajícím provozem a skvělým jídlem. Poté Vás čeká Laos, kde Vás okouzlí zapadlé vesničky, kouzelné uličky Luang Phrabangu s buddhistickými chrámy a řadami mnichů v oranžových rouchách, či rušné noční trhy. Kambodža, země těžce zkoušená během své bohaté historie – především hrůzovládou Rudých Khmerů, kteří se zde snažili vybudovat ráj na zemi. Přesto se některé věci nemění…laskavá povaha Khmerů, krása jejich země a četné památky, připomínající někdejší velikost Khmerské říše – a mezi nimi ta největší, majestátní Angkor Wat. Na závěr putování tímto nádherným koutem světa si odpočinete u teplých vod Thajského zálivu. Krásy Bangkoku, Laosu a Kambodže již čekají!

Destinace:

Bangkok – Luang Phrabang – Vang Vieng – Vientiane – Phnom Penh – Siem Reap – Koh Rong

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
Pláže
1
Praha/Vídeň – Bangkok

Odlet do Thajska dle konkrétního letového řádu.

2
Bangkok

Vítejte ve Thajsku! Po vyřízení nezbytných formalit přesun do hotelu. Ubytování, relax po dlouhé cestě, večer fakultativně plavba po řece Čao-Praja (Chao Phraya) s večeří. Pozorování rozsvěcejícího se Bangkoku z pohodlí paluby lodi. Poté návrat do hotelu a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě. Pro neznavené možnost vyrazit do životem pulzujících ulic Bangkoku.

3
Bangkok

Celodenní poznávání hlavních zajímavostí thajské metropole – monumentální královský palác, chrám Wat Pho s obří sochou ležícího Buddhy, projížďka lodí po vodních kanálech a možnost pozorovat rušný život u řeky, majestátní chrám Wat Arun s pestrou mozaikovou výzdobou, rušná čínská čtvrť s prodejci nejrůznějšího zboží.

4
Bangkok – Luang Phrabang

Přelet do Laosu, konkrétní program dle času příletu. Návštěva hlavních zajímavostí tohoto okouzlujícího města (UNESCO) – někdejší královský palác, prohlídka hlavních chrámů, především perla laoské chrámové architektury – majestátní Wat Xieng Thong. Výlet ke kaskádovitým vodopádům Kuang Si s možností koupání.

Program 4. a 5. dne se bude řídit časem příletu do Laosu.

5
Luang Phrabang

Dokončení prohlídky Luang Phrabangu a další výlet do okolí města – projížďka lodí k jeskyním Pak Ou se stovkami sošek Buddhů. Večer možnost pohledu na Luang Phrabang a západ slunce z hory Phou Si, či návštěva nočního trhu s pestrou nabídkou zboží.

6
Luang Phrabang – Vang Vieng

Pro zájemce možnost zpestření programu (individuálně) – velmi brzké vstávání krátce před úsvitem a možnost pozorovat každodenní rituál – dlouhé řady mnichů vyrážející za almužnou. Poté procházka trhem, návrat na snídani a přejezd do Vang Viengu, města ležícího v malebné krasové krajině a pravého ráje milovníků sportů. Odpočinek, možnost vychutnat si masáže, či vyrazit do některé z restaurací a barů zdejší živé noční scény.

7
Vang Vieng

Volný den s možností odpočinku – pro neznavené aktivního (cyklistika, kanoeing nebo tubing, koupání v řece či v četných krasových jezírkách). Pro náročné možnost letů balónem, poskytujících nádherný výhled na zdejší krajinu.

8
Vang Vieng – Vientiane

Přejezd do Vientiane a prohlídka zajímavostí jednoho z nejmenších a nejklidnějších hlavních měst světa. Návštěva nejznámějších chrámů Wat Phra Keo a Wat Sisaket, prohlídka nádherně zlacené stúpy That Luang – neoficiálního symbolu celého města, mohutný vítězný oblouk Patuxai. Zbytek dne volno – čas na nákupy, procházky centrem, ochutnávání zdejších specialit a nákupy posledních dárků z Laosu.

9
Vientiane – Phnom Penh

Přelet do Kambodže, jehož hlavní město si dodnes udržuje svůj šarm a půvab. Volno s možností individuálního poznávání – večer na břehu Mekongu, živá barová scéna, bohatá nabídka masáží a skvělá khmerská kuchyně.

10
Phnom Penh

Poznávání kambodžské metropole – majestátní královský palác se Stříbrnou pagodou, významný chrám Wat Phnom, smutná připomínka vlády Rudých Khmerů – pole smrti u Cheung Ek a věznice Tuol Sleng. Zbytek dne volno a možnost užít si ulice dnešního Phnom Penhu kypící životem, vychutnat si procházku v okolí Mekongu nebo poznat Phnom Penh ve stylu místních – ze sedačky tuk-tuku, vozítek známých napříč Asií.

11
Phnom Penh – Siem Reap

Půldenní přejezd (asi 6h cesty) do Siem Reapu, města ležícího poblíž věhlasného Angkorského komplexu. Ubytování, odpočinek, poté večeře s kulturním představením – tanec apsaras, nebeských víl, jejichž krása tvoří častou výzdobu khmerských chrámů.

Přejezd – jakkoliv zajímavý pohledem na kambodžskou krajinu – lze v případě zájmu nahradit přeletem. Příplatek dle konkrétní ceny letenek pro daný den.

12
Siem Reap

Celodenní poznávání krás majestátního komplexu Angkoru (UNESCO), mezi nimiž jako pravá perla ční nejznámější Angkor Wat. Ale i další chrámy, často romanticky částečně pohlcené okolní džunglí, mají mnoho co nabídnout. Večer volno, možnost individuálního poznávání města, případně vychutnávání si zdejší kuchyně, či odpočinek doprovázený šikovnýma rukama zdejších masážních mistrů.

13
Siem Reap

Druhý den v Angkoru – tentokrát návštěva odlehlejších chrámů, jako je zdobný Banteay Srei a krásně zachovalý Banteay Samre. Odpolední výlet na jezero Tonlé Sap, fascinující plovoucí vesnice a farmy zdejších rybářů.

14
Siem Reap – Sihanoukville – Koh Rong

Přelet na jih Kambodže, pokračování lodí na ostrov Koh Rong. Ubytování u pláže, relax s možností koupání a vodních sportů.

15-16
Koh Rong

Dvoudenní odpočinek na písčitých plážích ostrova Koh Rong v Thajském zálivu. Koupání a relax, vodní sporty, kuchyně zaměřená na mořské plody…pohodové zakončení putování JV Asií.

17
Koh Rong – Phnom Penh – odlet

Návrat zpět na pevninu a přejezd do Phnom Penhu. Odlet zpět do Evropy dle daného letového řádu.

18
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Bangkok

4,5

Luang Phrabang

7

Vang Vieng

8

Vientiane

10

Phnom Penh

12,13

Siem Reap

15,16

Koh Rong

17

Phnom Penh

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Bangkok/Phnom Penh – Praha
Místní přelet
3x Místní přelet na trase Bangkok-Luang Phrabang/Vientiane-Phnom Penh/Siem Reap-Sihanoukville
Ubytování
15x nocleh v hotelu standardu 3* (v Laosu mírně jednodušší ubytování) s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
1x večeře s kulturním představením (bez nápojů)
Voda v ceně
Voda v době poznávacího programu (1 láhev vody/osoba denně)
Český průvodce
Zkušený a příjemný česky/slovensky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Laoská víza
30 USD/os., na místě.
Kambodžská víza
30 USD/os., na místě.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Pod pohledem Buddhy – pevninská JV Asie

Jihovýchodní Asie nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Přestože tvoří jeden celek se vzájemně provázanými...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×