Vietnam a Indočína

To nejlepší z Vietnamu a Kambodže s ČP

CZ průvodce
15/18 dní
76 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Vietnamu a Kambodže

  • starobylá Hanoj, majestátní Hue a hektický Saigon

  • monumentální Angkor Wat

  • fascinující zátoka Halong s tisíci krasových homolí

  • úžasná vietnamská a kambodžská kuchyně, živoucí trhy plné zboží

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • možnost prodloužení o pobyt u moře

  • malá skupina 7 – 14 klientů, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Vietnam a Kambodža, dvě nádherné země někdejší Francouzské Indočíny. Plné chutí, vůní, přátelských lidí a úžasné kuchyně. Vaše putování začnete ve Vietnamu – zemi historicky těžce zkoušené během četných válek, jež zde zanechaly nesmazatelné stopy. Tato nezdolná země se ale vždy znova obnovila jako fénix z popela a má tolik co nabídnout – starobylou elegantní Hanoj, malebnou zátoku Halong kde se podle legendy měl zanořit drak, kdysi mocné královské Hue a okouzlující uličky Hoi Anu, nebo životem pulzující prostopášný Saigon. A za návštěvu by rozhodně stála i zdejší vynikající kuchyně, vždy plná exotických chutí a vůní, stejně jako Vietnam sám. Poté Vás čeká Kambodža – kdysi jedna z nejmocnějších říší jihovýchodní Asie, dnes ale jedna z nejchudších zemí světa, jež se dodnes vzpamatovává z hrůzovlády Rudých Khmerů. Některé věci se zde ale nemění po celá staletí – především laskavá povaha Khmerů, krása jejich země a četné památky, připomínající někdejší velikost Khmerské říše.

Během této cesty vedoucí napříč Vietnamem a Kambodžou budete mít možnost poznat a ochutnat pestrost, kterou tento nádherný kout světa nabízí. Budete mít možnost poznat to nejlepší z přírody, historie i kultury obou zemí. A jako pověstná třešnička na dortu Vás čeká monumentální Angkor Wat, chrámové město pohlcené džunglí, které dodnes nepřestává fascinovat návštěvníky z celého světa. Vaše cestování zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou dobu starat o Vaše pohodlí a hladký průběh cesty. Krásy Vietnamu a Kambodže již čekají!

Destinace:

Hanoj – Halong – Hoi An – Hue – Saigon – delta Mekongu – Phnom Penh – Siem Reap

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
1
Praha/Vídeň – Hanoj

Odlet do Vietnamu dle konkrétního letového řádu.

2
Hanoj

Vítejte ve Vietnamu! Po vyřízení nezbytných formalit setkání přesun do hotelu. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, nebo možnost vyrazit do rušných uliček Hanoje – ochutnat místní kuchyni nebo věhlasné pivo bia hoi, případně jen pozorovat zdejší neustávající provoz a každodenní ruch.

3
Hanoj

Celodenní poznávání zajímavostí vietnamské metropole – Ho Či Minovo mauzoleum, symbol Hanoje Pagoda jednoho sloupu, Chrám literatury s nejstarší vietnamskou univerzitou, fascinující uličky staré Hanoje s prodejci nejrůznějšího zboží, rušný trh Dong Xuan, večer návštěva vietnamského vodního divadla.

4
Hanoj – Halong

Přejezd do zátoky Halong (UNESCO), kde se podle legendy měl zanořit drak a vytvořit svým ocasem tuto nádhernou krajinu krasových homolí, vystupujících z moře. Krásná legenda a neméně krásná krajina. Nalodění se, uvítání posádkou a začátek plavby jednou z nejikoničtějších oblastí Vietnamu. Odpolední aktivity dle programu plavby konkrétní lodi, upřesnění na palubě. Nocleh na lodi.

5
Halong – Hanoj – Hue

Ráno v Halongu, program opět dle konkrétní lodi (obvykle návštěva Jeskyně zázraků) a pokračování plavby zpět do přístavu. Přesun zpět do Hanoje, volno v centru dle časových možností. Poté přesun na nádraží a odjezd nočním lůžkovým vlakem do Hue.

6
Hue

Ranní či dopolední příjezd do Hue. Po krátké pauze na osvěžení po noční cestě (pokoje zajištěny již od příjezdu) poznávání zajímavostí Hue, posledního sídla vietnamských císařů (UNESCO). Někdejší citadela velmi zničená během války a nyní se opět se probouzející do své původní krásy, pagoda Thien Mu malebně umístěná na břehu Voňavé řeky. Večer fakultativně možnost ochutnávky císařské kuchyně, která je ve Vietnamu považována za velmi vytříbenou.

7
Hue – Hoi An

Dokončení prohlídky Hue, poté přejezd na jih přes průsmyk Mraků a moře do Hoi Anu (UNESCO). Po příjezdu prohlídka hlavních zajímavostí tohoto kdysi jednoho z nejdůležitějších přístavů v Asii. Honosné klanové domy obchodních kongregací, známý Japonský most a další místa.

Večer volno, případně možnost procházky centrem, obvykle romanticky osvíceným lampiony, jež se staly neoficiálním symbolem Hoi Anu.

8
Hoi An – Saigon

Přesun na letiště v Danangu a přelet do Saigonu.

Po příletu výlet k tunelům u Cu Chi, někdejší základně Vietcongu prakticky na dohled americkým základnám. Poté prohlídka centra Saigonu s jeho koloniálními budovami – Palác sjednocení, starý poštovní úřad, katedrála Notre Dame, Opera a radnice.

9
Saigon – Ben Tre – Saigon

Výlet do městečka Ben Tre v deltě veletoku Mekong, návštěva některé ze zdejších četných farem, projížďka lodí po ramenech Mekongu, rozličné farmy a výrobci místních produktů – například z kokosu, medu a dalších. Po návratu dokončení prohlídky Saigonu – návštěva pagody Nefritového císaře, nejznámější saigonský trh Ben Thanh a možnost nákupů čajů a koření.

Večer fakultativně možnost plavby s večeří po saigonské řece nebo návštěvy mrakodrapu Bitexco s výhledem na rozsvěcející se Saigonu. Případně jen volno, možnost užít si hektickou atmosféru města.

10
Saigon – Phnom Penh

Přelet do Kambodže a prohlídka majestátního královského paláce se Stříbrnou pagodou. Poté volno s možností individuálního poznávání města – večer na břehu Mekongu, živá barová scéna a skvělá khmerská kuchyně.

11
Phnom Penh – Siem Reap

Dokončení prohlídky Phnom Penhu – nechvalně proslulé vězení Tuol Sleng spjaté s hrůzovládou Rudých Khmerů, chrám Wat Phnom s legendou o založení města, centrální trh s pestrou nabídkou zboží. Poté pokračování do Siem Reapu (6-7 hodin cesty), odpočinek a pozorování ubíhající kambodžské krajiny.

12
Siem Reap

Celodenní poznávání krás majestátního komplexu Angkoru (UNESCO), mezi nimiž jako pravá perla ční nejznámější Angkor Wat. Ale i další chrámy, často romanticky částečně pohlcené okolní džunglí, mají mnoho co nabídnout. Večer volno, možnost individuálního poznávání města, případně vychutnávání si zdejší kuchyně, či odpočinek doprovázený šikovnýma rukama zdejších masážních mistrů.

13
Siem Reap

Druhý den v Angkoru – tentokrát návštěva odlehlejších chrámů, jako je zdobný Banteay Srei a krásně zachovalý Banteay Samre. Odpolední výlet na jezero Tonlé Sap, plovoucí vesnice a farmy zdejších rybářů.

14
Siem Reap – odlet/prodloužení na ostrově Koh Rong

Volno do času odletu, které si můžete užít dle svého gusta! Možnost posledních nákupů, masáží, nebo jen utřídění vzpomínek na navštívená místa. Dle konkrétního času odletu přesun na letiště a odlet zpět domů.

V případě zájmu navazuje prodloužení na nádherných plážích ostrova Koh Rong, v tomto případě je celková délka zájezdu 18 dní. Vyžádejte si více podrobností.

15
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Hanoj

4

Halong

5

Hanoj

6

Hue

7

Hoi An

8,9

Saigon

10,11

Phnom Penh

12,13,14

Siem Reap

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Hanoj/Siem Reap – Praha
Místní přelet
2x Místní přelet na trase Danang-Saigon a Saigon-Phnom Penh
Ubytování
10x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
1x nocleh na lodi v kajutě standardu 3* s vlastním příslušenstvím a se snídaní
Ubytování
1x nocleh v nočním lůžkovém vlaku (uzavřené kupé)
Stravování
1x brunch, 1x oběd a 2x večeře zaměřené na místní speciality
Voda v ceně
Voda v době poznávacího programu (cca 2 láhve vody/osoba denně)
Český průvodce
Zkušený a příjemný česky/slovensky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Vietnamská víza
30 USD/os., online
Kambodžská víza
30 USD/os.
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 6990 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 07 účastníků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Pod pohledem Buddhy – pevninská JV Asie

Jihovýchodní Asie nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Přestože tvoří jeden celek se vzájemně provázanými...
ČÍST ČLÁNEK

Vietnam – zátoka Halong

Málokteré místo v Asii, tak bohaté na přírodní a kulturní zázraky, se může svou krásou vyrovnat vietnamské zátoce Halong (viet. Vịnh...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
David Jakš
průvodce
David Jakš

Proč cestuji?

Protože Asie je můj osud, věčné déja vu. Cesta, znamení, věčné vracení se na začátek ….První cesta vedla ještě v polovině 90. let na Jávu, tam vše začalo. Nesbírám vstupní, imigrační razítka nových a nových zemí – vracím se tam, kde to znám nejlépe a kde na mě čekají léty a režimy prověření přátelé. Ačkoli jsem žil a pracoval v Americe i v Africe, mojí femme fatale je jihovýchodní Asie.

Kde se se mnou můžete setkat?

Mým „homefieldem“ jsou země jihovýchodní Asie a Čína. Začínal jsem tam jako baťůžkář, potom se deset let vracel jako průvodce a pak pokračoval řadu let jako novinář – posledních šest roků jako stálý zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Asii (nejdříve v Pekingu a poté v Bangkoku).

Co dělám, když nejsem na cestách?

V Česku je mým domovem sudetský Egerland – a jeho odvěké geografické centrum – Cheb. Miluji tuhle část Evropy – pro její syrovost a pohnutou historii. Nedělní odpoledne na Chao Phraye v Bangkoku je nádherné, ráno u Mekongu neopakovatelné, noční Saigon má ten správný říz, ale pohled z Dyleně na můj Cheb, Ohři a Krušné hory, to je úplně nejvíc…

Po návratu z postu zahraničního zpravodaje v Asii jsem začal pracovat jako ředitel Českého rozhlasu Plzeň a Českého rozhlasu Karlovy Vary. Mám už věk na to, abych žurnalistické zkušenosti předával mladším kolegům, tak to dělám. A do Asie se pravidelně vracím – starého psa prostě novým kouskům nenaučíš…

Na co se klienti se mnou na cestách mohou těšit?

Nabichlovat se, kolik co měří, váží a kde žije kolik obyvatel není žádné průvodcování – to si klient sám najde na dvě kliknutí myší. Nabízím pohled za oponu – proč v dané zemi vládne kdo vládne, co je v pozadí toho jak se dané státy chovají směrem k okolnímu světu, na co a proč jsou místní lidé nejvíc hákliví a jak historické zkušenosti ovlivňují jejich chování. Žít mezi nimi tolik let je lepší, než načíst nůši bedekrů.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×