Vietnam a Indočína

Vietnam – Velká cesta s ČP

CZ průvodce
16 dní
77 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Vietnamu

  • starobylá Hanoj, majestátní Hue a hektický Saigon

  • pestrá paleta etnických menšin hor severu Vietnamu

  • fascinující zátoka Halong s tisíci krasových homolí

  • úžasná vietnamská kuchyně, živoucí trhy plné zboží

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • komfortní poznávání v malé skupině 7 – 16 osob

POPIS ZÁJEZDU

Vietnam – země těžce zkoušená během četných válek, jež zde zanechaly nesmazatelné stopy…na krajině i na duších lidí. Ale také země s velmi bohatou historií, fascinující kulturou, nádhernou přírodou a skvělou kuchyní, země která se vždy znovu jako fénix obnovila z popela předchozí katastrofy. Vietnam má tolik co nabídnout – nádherné hory severu s četnými etnickými menšinami, starobylou elegantní Hanoj s nikdy neutuchajícím provozem, malebnou zátoku Halong kde se podle legendy měl zanořit drak, kdysi mocné královské Hue a okouzlující uličky Hoi Anu, nebo životem pulzující prostopášný Saigon s živou barovou scénou. A to je pouhý zlomek míst, kam lze během návštěvy této nádherné asijské země vyrazit. Důvodem k návštěvě by určitě mohli být i samotní Vietnamci – vždy činorodí, podnikaví a hledící s nadějí vstříc budoucnosti. A za návštěvu by rozhodně stála i zdejší vynikající kuchyně – odlišná na severu, jiná v centrální části země a velmi odlišná zase na jihu. Bez výjimky ale vždy plná exotických chutí a vůní, stejně jako Vietnam sám.

Během této cesty vedoucí Vietnamem od severu k jihu budete mít možnost poznat a ochutnat pestrost, kterou tato nádherná země nabízí. Během zážitky nabité cesty navštívíte tradiční sever, někdejší císařský střed, a i tropický jih a budete mít možnost poznat to nejlepší z přírody, historie i kultury. Krásy Vietnamu již čekají!

Destinace:

Hanoj – hory severu – Halong – Hue – Hoi An – Saigon

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
1
Praha/Vídeň – Hanoj

Odlet do Vietnamu dle konkrétního letového řádu.

2
Hanoj

Vítejte ve Vietnamu! Po vyřízení nezbytných formalit přesun do hotelu. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, nebo možnost vyrazit do rušných uliček Hanoje – ochutnat místní kuchyni nebo věhlasné pivo bia hoi, případně jen pozorovat zdejší neustávající provoz a každodenní ruch.

3
Hanoj

Celodenní poznávání zajímavostí vietnamské metropole – Ho Či Minovo mauzoleum, symbol Hanoje Pagoda jednoho sloupu, Chrám literatury s nejstarší vietnamskou univerzitou, fascinující uličky staré Hanoje s prodejci nejrůznějšího zboží, rušný trh Dong Xuan, večer návštěva vietnamského vodního divadla.

4
Hanoj – Lao Cai

Výlet do krásné krasové oblasti v okolí Ninh Binh, občas také označované za „vnitrozemský Halong“.  Návštěva zdejších zajímavostí, mimo jiné pozůstatků města Hoa Lu, někdejší vietnamské metropole.

Návrat do Hanoje a volno v centru města (délka dle času odjezdu vlaku) – možnost nákupů, ochutnávky některých z mnoha hanojských specialit, pozorování zdejšího hektického provozu a nikdy neutuchajícího ruchu.

Poté přesun na nádraží a přejezd nočním spacím vlakem do hor, nocleh ve vlaku (doporučujeme si koupit něco dobrého na zub).

5
Lao Cai – etnické trhy – Sapa

Ranní příjezd do města Lao Cai poblíž vietnamsko-čínských hranic. Setkání s místním průvodcem a snídaně v některé z nedalekých restaurací. Poté pokračování na jeden z místních etnických trhů (každý den se koná jinde), kde farmáři z okolních vesnic prodávají své produkty, ale také dosud živé místo setkávání jednotlivých etnik – záplava zvuků, vůní a chutí. Po návštěvě trhu pokračování do horského městečka Sapa, ležícího nedaleko hory Fan Si Pan, nejvyššího vrcholku Indočíny (3143 m). Cesta nádhernou krajinou severního Vietnamu s malebnými horami, vesničkami a přítomností etnických menšin. Příjezd do Sapy a odpočinek.

6
Sapa

Celodenní poznávání okolí Sapy, za dobrého počasí dechberoucí výhledy na vrcholky okolních hor. Poznávání života zdejších četných etnických menšin. Nádherná horská vesnická krajina s rýžovými políčky, zeleninovými zahradami, buvoli a další domácí zvířata. Možnost fakultativně vyrazit lanovkou na Fan Si Pan.

7
Sapa – Lao Cai – Hanoj

Půldenní pěší poznávání horských vesniček – nepříliš náročný treking v údolí Muong Hoa, vesničky Hmongů a dalších etnik, každodenní život na vietnamském venkově. Poté návrat do Sapy, odhlášení z hotelu a přejezd zpět do Lao Cai.

Pokračování vlakem do Hanoje, nocleh ve vlaku.

8
Hanoj – Halong

Brzy ráno příjezd do Hanoje. Přesun na hotel, sprcha po noční cestě vlakem a snídaně (v ceně). Poté přejezd do zátoky Halong (UNESCO), kde se podle legendy měl zanořit drak a vytvořit svým ocasem tuto nádhernou krajinu krasových homolí, vystupujících z moře. Krásná legenda a neméně krásná krajina. Nalodění se, uvítání posádkou a začátek plavby jednou z nejikoničtějších oblastí Vietnamu. Odpolední aktivity dle programu plavby konkrétní lodi, upřesnění na palubě (obvykle bývá na programu návštěva jednoho z ostrovů, nebo možnost vyjížděk na kajaku). Případně pouze relax a vychutnávání si úžasné scenérie. Nocleh na lodi.

9
Halong – Hanoj – Hue

Ráno v Halongu, program opět dle konkrétní lodi (obvykle návštěva Jeskyně zázraků) a pokračování plavby zpět do přístavu. Přesun zpět do Hanoje a odlet do Hue ve středním Vietnamu.

10
Hue

Celodenní návštěva památek a zajímavostí posledního sídla vietnamských císařů (UNESCO) – zdobné císařské hrobky, někdejší citadela velmi zničená během války a nyní se opět se probouzející do své původní krásy, přejezd lodí po Voňavé řece ke známé pagodě Thien Mu. Návštěva trhu Dong Ba nabízejícího zajímavý pohled na každodenní život místních. Večer ochutnávka místních specialit – někdejší císařská kuchyně je v celém Vietnamu známá jako symbol vytříbených chutí, večeře zaměřená na některé z nejznámějších pokrmů.

11
Hue – Mramorové hory – Hoi An

Přejezd na jih, průsmyk Mraků a moře (Hai Van), který až do 15. století znamenal hranici mezi Vietnamem a hinduistickým královstvím Čampa. Pokračování do Hoi Anu, cestou návštěva zajímavých Mramorových hor. Dojezd do Hoi Anu (UNESCO), malebného městečka s mnoha chrámy, klanovými domy, obchůdky a příjemnými restauracemi a kavárničkami. Volno, případně možnost procházky centrem, obvykle romanticky osvíceným lampiony, jež se staly neoficiálním symbolem Hoi Anu. Pro zájemce možnost nechat si ušít šaty z hedvábí (za pomoci průvodce, expresní výroba je samozřejmostí).

12
Hoi An

Ranní výlet do My Sonu, archeologické lokality známé svými čamskými památkami. Přestože byly poničeny během vietnamské války, zdejší hinduistické chrámy byly právem zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.

Poté návštěva vesnice Tra Que a kurz vaření vietnamské kuchyně pod bedlivým dozorem zdejších kuchařů, odměnou bude vlastnoručně připravený oběd – není třeba se obávat, nejedná se o žádnou „otročinu“.

Odpoledne Vás čeká prohlídka hlavních Hoi Anu, kdysi jednoho z nejdůležitějších přístavů v Asii – honosné klanové domy obchodních kongregací, známý Japonský most a další místa.

13
Hoi An – Danang – Saigon

Přejezd na letiště v Danangu a přelet do Ho Či Minova města (dříve Saigonu). Ubytování a po krátkém odpočinku prohlídka hlavních zajímavostí Saigonu. Palác sjednocení (místo, kde roku 1975 skončila vietnamská válka…přinejmenším pro jižní Vietnam), koloniální budovy v centru města – starý poštovní úřad, katedrála Notre Dame, Opera a radnice. Zbytek dne volno, možnost užít si hektickou atmosféru města, například v jedné z mnoha zdejších „beer gardens“, pivnic nabízejících nejen dobré pivo, ale také grilované speciality.

14
Saigon – Ben Tre – Saigon

Výlet do delty Mekongu, obilnice Vietnamu. Návštěva plovoucích trhů, projížďka lodí po ramenech Mekongu, rozličné farmy a výrobci místních produktů – například z kokosu, medu a dalších. Návrat do Saigonu, volno.

Fakultativně v případě dostatku času možnost plavby s večeří po saigonské řece, případně návštěvy mrakodrapu Bitexco a pozorování rozsvěcejícího se Saigonu pod sebou.

15
Saigon – odlet

Tento den se můžete těšit na výlet k tunelům vietcongu u Cu Chi, nedaleko Saigonu. Místo s pohnutou historií, připomínající nelehké časy vietnamské války.

Dle časových možností ještě poslední nákupy, nebo přesun rovnou na letiště a odlet zpět domů.

Program lze prodloužit o pobyt u moře (oblast Mui Ne, nebo Phu Quoc), vyžádejte si podrobnější informace.

16
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4

Hanoj

5,6,7

Sapa

8

Hanoj

8

Halong

9

Hanoj

9,10

Hue

11,12,13

Hoi An

13,14,15

Saigon

15

Ben Tre

15

Saigon

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Hanoj/Saigon – Praha
Místní přelet
1x Místní přelet na trase Danang – Saigon
Ubytování
10x nocleh v hotelu standardu 3-4* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování
2x nocleh ve spacím lehátkovém vlaku
Ubytování
1x nocleh na lodi v kajutě standardu 3* s vlastním příslušenstvím a se snídaní
Stravování
1x brunch, 2x oběd a 2x večeře zaměřené na místní speciality
Voda v ceně
Voda v době poznávacího programu (cca 2 láhve vody/osoba denně)
Český průvodce
Zkušený a příjemný český průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Vietnamská víza
30 USD/os., online
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 7190 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 7 účastníků.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Pod pohledem Buddhy – pevninská JV Asie

Jihovýchodní Asie nabízí řadu atraktivních a exotických míst k návštěvě. Přestože tvoří jeden celek se vzájemně provázanými...
ČÍST ČLÁNEK

Vietnam – zátoka Halong

Málokteré místo v Asii, tak bohaté na přírodní a kulturní zázraky, se může svou krásou vyrovnat vietnamské zátoce Halong (viet. Vịnh...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×