Himálajské země

To nejlepší ze Sikkimu a Bhútánu

AJ průvodce
15 dní
od 98 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • vyrovnaná kombinace poznávání přírodních a historických krás

  • nejkrásnější místa Sikkimu a Bhútánu

  • starobylé chrámy a stúpy, krásná horská příroda

  • malebné plantáže v Dárdžílingu

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek.

POPIS ZÁJEZDU

Sikkim a Bhútán, dvě fascinující země na „střeše světa“…každá jiná, a přesto podobné svým charakterem. Země horských velikánů, prastarých božstev a rozmanité horské přírody. A také malebné čajové plantáže a hektická Kalkata s četnými koloniálními památkami. To vše, a ještě mnohem víc nabízí cesta po tomto fascinujícím koutu světa.

Pouť zahájíte v Bengálsku, v lidnaté a chaotické Kalkatě, kde jsou dodnes silně patrné britské vlivy. Poté vyrazíte do hornatých oblastí Sikkimu, které nabízejí úplně jiný pohled na Indii, než parné nížiny. A nakonec Vás čeká Bhútán – jeden z posledních málo navštěvovaných koutů naší planety, kde návštěvníci jsou sice s otevřenou náručí vítáni, ale jejich počet je přísně kontrolován, aby místní unikátní kultura zůstala zachována i pro další generace. Koloniální památky, hory, kláštery a úrodná údolí, pestré místní kultury a přátelští obyvatelé. To vše, a ještě mnohem více si budete moci vychutnat během této zážitky nabité cesty napříč tímto nádherným koutem světa. Krásy Indie a Bhútánu již čekají!

Kalkata – Gángtók – Dárdžíling – Thimpu – Punákha – údolí Haa – Paro

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
1
Praha/Vídeň – Kalkata

Odlet do Indie dle konkrétního letového řádu.

2
Kalkata

Vítejte v Indii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem (u větších skupin i s průvodcem), pokračování do centra a konkrétní program dle času příletu. Rušné ulice někdejšího centra Britské Indie, květinový trh překypující barvami a vůněmi, monumentální Marble Palace, dům matky Terezy. Návštěva džinistického chrámu a jako zpestření i chrám krvelačné bohyně Kálí. Poté transfer na hotel a odpočinek po dlouhé cestě. Pro neznavené možnost individuálního poznávání Kalkaty a první ochutnávka skvělé indické kuchyně. Pro ostatní odpočinek…první dojem při setkání s Indií může být poněkud vyčerpávající. Žádný strach, do Kalkaty se ale ještě vrátíte.

3
Kalkata – Bagdógra – Gángtók

Přelet do Sikkimu, horského regionu připomínajícího kulturně spíše Tibet. Území ležící ve stínu hory Kančendžangy, třetí nejvyšší hory světa, je známé svou drsnou krásou, řadou klášterů a přátelskými obyvateli. Po příletu pokračování horskou krajinou do Gángtóku, cca 5 hodin cesty.

4
Gángtók

Celodenní poznávání zajímavostí Gángtóku – zdobný klášter Rumtek, (sídlo karmapy, hlavy tibetské školy kagjü) s vyhlášeným centrem buddhistických studií, přes 200 let starý klášter Enčej, muzeum a centrum řemesel a rukodělných výrobků. Zbytek dne volno, možnost návštěvy zdejších barvivých trhů.

5
Gángtók – Dárdžíling

Ranní návštěva institutu tibetologie s vysvětlením zásadní role buddhismu v místní kultuře, poté pokračování do Dárdžílingu. Oblast známá pěstováním vyhlášených čajů, označovaných jako „šampaňské mezi čaji“ je kromě malebných plantáží známá také svou krásou – výhledy na horské masivy Himálaje bývají za dobrého počasí dechberoucí.

6
Dárdžíling

Brzký start do nového dne – pozorování východu slunce nad masivem Himálaje, s trochou štěstí i možnost zahlédnout Everest. Poté návštěva kláštera Ghúm, nejstaršího v celé oblasti, fakultativně projížďka pitoreskním parním vláčkem (UNESCO). Zastávka v tibetském uprchlickém centru a možnost poznat tibetskou kulturu, návštěva horolezeckého centra – připomínka historie Tenzinga Norgaye a jeho výstupu na nejvyšší horu světa. Poslední zastávkou bude některá z četných místních čajových plantáží s ochutnávkou zdejšího „zeleného zlata“.

7
Dárdžíling – Phuentšoling

Přejezdový den – pokračování zajímavou horskou krajinou k bhútánským hranicím, nocleh v Phuentšolingu, hraničním městě v jižním Bhútánu. Fascinující mix indické a bhútánské kultury.

8
Phuentšoling – Thimpu

Přejezd horskou krajinou západního Bhútánu do Thimpu, hlavního města země. Návštěva některých z mnoha zajímavostí – památný čchorten, Tašičho dzong se sekretariátem, panovnickou místností a kanceláří bhútánského krále.

9
Thimpu – Punákha

Dopolední prohlídka Thimpu – návštěva umělecké akademie se školou řemesel a umění, dílny stříbrníků a manufaktura na výrobu papíru. Poté pokračování sedlem Dočula (3088 m n.m.) s krásnými výhledy, čchorteny a modlitebními praporky do úrodné oblasti Punákha, dříve s hlavním městem Bhútánu. Návštěva majestátního Punakha dzongu (UNESCO), nádherně umístěného na soutoku dvou řek.

10
Punákha – údolí Haa

Návštěva chrámu plodnosti Čimi Lhakhang spjatého s legendárním lámou Drukpou Kinlejem. Poté pokračování do údolí Haa přes průsmyk Čelela, cestou zastávka v ženském klášteře Kila Gompa, krásně umístěném na kraji útesu.

11
Údolí Haa

Celodenní poznávání krás této horské oblasti v západním Bhútánu, otevřené turismu až roku 2002. Údolí pokrytá lesy, pasoucí se jaci, políčka a bhútánská venkovská krajina. Účast na púdže (každodenní modlitbě) Vás také přiblíží poznání zdejší kultury, stejně jako návštěva vesniček, zdejších chrámů a místních trhů.

12
Údolí Haa – Paro

Přejezd do oblasti Paro s bohatými připomínkami zdejší pestré minulosti a kultury – bohaté sbírky bhútánských maleb a dalších připomínek zdejší unikátní kultury v někdejší hlídkové pevnosti Ta dzong, nádherně zdobený Rinphung dzong a samotné Paro s úžasnou atmosférou.

13
Paro

Poslední den v Bhútánu, naplněný poznáváním oblasti Paro s bohatými připomínkami zdejší pestré minulosti – výjezd k tibetské hranici a jedna z nejdůležitějcích pevností Drukjel dzong (UNESCO), historicky chránící hranici proti nájezdům Tibeťanů. Poté jako pověstná třešnička na dortu legendární „Tygří hnízdo“, klášter Taksang – cca 6 h pěší chůze zdejší nádhernou přírodou (případně možno nahradit odpočinkovým programem v Paro).

14
Paro – Kalkata

Přelet ranním spojem zpět do horkých nížin, ostrý kontrast mezi poklidnou horskou krajinou Bhútánu a hektickým provozem velkoměsta. Návštěva hlavních zajímavostí Kalkaty – připomínka britské vlády v Indii u Victoria Memorial, Indické muzeum s bohatými sbírkami z celé historie subkontinentu, dílny místních řemeslníků a knižní trh. Možnost nákupů posledních suvenýrů, pozorování každodenního života, jež poskytuje fascinující obraz Asie sám o sobě.

15
Kalkata – Praha/Vídeň

Odlet zpět domů (obvykle v brzkých ranních hodinách), přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Kalkata

3,4,5

Gángktók

5,6,7

Dárdžíling

7

Phuentšoling

8

Thimpu

9

Punákha

10,11

Údolí Haa

12,13

Paro

14

Kalkata

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Letenka na trase Praha – Kalkata – Praha včetně všech poplatků
Místní přelet
2x místní přelet na trase Kalkata – Bagdógra/Paro – Kalkata
Ubytování
13x nocleh v hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Bhútánská víza
Zařizují se online, předem
Stravování
Stravování formou plné penze v Bhútánu (bez nápojů)
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupiny větší než 02 osoby je výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku
Indická víza
Cca 2000 Kč (nutno zajistit předem)
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 12490 Kč/os.
Projížďka vláčkem v Dárdžílingu
Cca 25 USD

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Ceny jsou kalkulovány na běžnou sezónu, ve vrcholné sezóně je cesta o něco dražší. Vyžádejte si přesnou kalkulaci na konkrétní termín.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Za vůní koření – země Jižní Asie

Jižní Asie nabízí řadu míst k návštěvě. Mezi hlavní turistické země tohoto regionu patří Indie, Nepál, Bhútán, Šrí Lanka a...
ČÍST ČLÁNEK

Nepál očima Karla Topiče

Karlovu cestu jste mohli sledovat i na facebookových stránkách. Shrnuli jsme nejdůležitější postřehy, abyste si mohli udělat...
ČÍST ČLÁNEK

Indická kuchyně I. – pokrmy hodné mahárádžů

Při cestování do Indie je otázka zdejšího stravování…a především možných následných problémů jednou z častých otázek...
ČÍST ČLÁNEK

Za vůní kávy a čaje

Možná je to překvapivé, ale existuje „alkoholová mapa světa“ – přehled, zda dotyčný národ preferuje pití vína, piva a nebo tvrdého...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×