Kavkaz

Gruzie aktivně – letní Kazbeg

AJ průvodce
10 dní
od 42 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • trekking v nádherné oblasti Kazbegu

  • zkušení místní horší průvodci

  • okouzlující Tbilisi spojující v sobě historii i současnost Gruzie

  • legendární pohostinnost Gruzínů, fantastické víno a gastronomie

  • vinná degustace v ceně

  • aktivní dovolená spojená s poznáváním

POPIS ZÁJEZDU

Gruzie – země ležící jako skrytá perla na úpatí Kavkazu. Země nesmírně pestrá, pohostinná a přímo pulzující neutuchající energií. Charakter krajiny se velmi liší v okouzlující metropoli Tbilisi, pod chladnou krásou horských velikánů, ve vinařských oblastech a na příjemném pobřeží Černého moře. Co se ale nemění je charakter místních – Gruzíni jsou hrdý, možná trochu horkokrevný a svérázný národ, ale rozhodně si získají srdce každého příchozího. U mnoha zemí se chválí pohostinnost místních, ta gruzínská je ale vpravdě legendární. Gruzíni si sice urputně střeží svou nezávislost, tolikrát během historie této nádherné země ohrožovanou, několikrát ztracenou a teprve nedávno opět znova získanou, co se však týká přátel a hostů, tam je ale jejich přístup přesně opačný. S hrdostí vítají návštěvníky z celého světa a s otevřenou náručí hostí jako členy vlastní rodiny.

Během této cesty se vypravíte do malebné horské oblasti v okolí hory Kazbeg. Prochodíte si zdejší krásné horské stezky, budete obdivovat dechberoucí výhledy na horské velikány a užijete si místní téměř panenské přírody. Vaši cestu zpestří i poznávací část v hlavním městě Tbilisi s úžasnou atmosférou, návštěva starobylého města Mccheta, či ochutnávka gruzínských vín. Cesta je vhodná pro aktivní povahy, pro které jsou ideálem dovolené procházky a nepříliš náročné treky. Krásy Gruzie již čekají!

Tbilisi – Mccheta – Kazbeg – Signagi

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Unesco
1
Praha/Vídeň – Tbilisi

Odlet do Gruzie dle konkrétního letového řádu. Přílet do Tbilisi zpravidla 2. den cesty ráno.

2
Tbilisi

Vítejte v Gruzii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem/průvodcem přejezd do centra města (v případě velmi brzkých příletů nejdříve snídaně) a celodenní poznávání gruzínské metropole, spojující v sobě starobylou minulost a moderní tvář dnešní Gruzie, stejně tak asijské i evropské vlivy. Město půvabně rozprostřené na pahorcích po obou březích řeky Mtkvari má rozhodně co nabídnout – starobylé centrum s četnými kostely, pevnost Narikala s nádhernými výhledy, pohlednou moderní zástavbu, velkorysé bulváry a náměstí. Ubytování a zbytek dne volno, pro neznavené s možností procházek centrem s úžasnou atmosférou, nebo první ochutnávky místní vyhlášené kuchyně.

3
Tbilisi – Mccheta – Ananuri – Kazbegi

Pokračování na sever do hor. Cestou návštěva starobylého města Mccheta (UNESCO), někdejší metropole Gruzie a dodnes jejího duchovního centra. Prohlídka katedrály Sveticchoveli se zásadním významem pro dějiny Gruzie (někdejší místo korunovace gruzínských králů), podle legendy zde má být uloženo Ježíšovo roucho. Návštěva kostela Džvari, pro mnohé Gruzíny nejsvětějšího v zemi – právě zde měl první z gruzínských králů ve 4. století přijmou křesťanství. Poté pokračování ke starobylé pevnosti Ananuri (UNESCO), ale především po „staré vojenské cestě“ spojující Gruzii s Ruskem do oblasti pod horou Kazbeg (2396 m), cestou nádherná horská krajina. Příjezd do Kazbegi v odpoledních hodinách, odpočinek.

4
Kazbegi

Zahájení dne návštěvou kostela Gergeti – stavba tyčící se v podhůří hory Kazbeg nabízí jeden z nejznámějších výjevů v celé Gruzii a je častým námětem fotografií. V případě dobrého počasí dechberoucí výhledy na Kazbeg (5054 m), ale i na další horské velikány a strmé štíty v oblasti. Odpolední návštěva vodopádu Gveleti (celkem cca 1–1,5h chůze).

5
Kazbegi

První den pěšího poznávání oblasti Kazbegu – přejezd auty do vesničky Džuta, místa obvykle odříznutého od okolí šest měsíců v roce sněhem. Návštěva místní rodiny a ochutnávka gruzínského jogurtu s medem. Poté výstup nádhernou horskou krajinou směrem k úpatí hory Čauchi (3842), cestou v případě dobrého počasí úžasné výhledy. Návrat do Juty a přejezd zpět do Kazbegi, zbytek dne volno.

Trasa: střední náročnost, výškový rozdíl +-500 m, cca 14 km/4 h.

Přestože trasy jsou dané, je třeba počítat s nutností určité flexibility a případných možných změn, zejména v souvislosti s počasím. Uváděné texty mají orientační charakter, bližší informace o trasách a mapy na vyžádání.

6
Kazbegi

Výlet do údolí Truso, podél řeky Tergi. Krajina polozapomenutých vesniček, jezírek, peřejí a vodopádků. Přechod do oblasti Gudauri, budoucího gruzínského centra zimních sportů. Nocleh v Kazbegi, nebo v Gudauri (dle dostupnosti kapacit).

Trasa: střední náročnost, výškový rozdíl +-460 m, cca 22 km/5-6 h.

7
Kazbegi – Tbilisi

Čas balit a rozloučit se s tímto krásným koutem světa! Ráno po vyklizení pokojů poznávání okouzlující krajiny rokle Khada, známého také jako „Údolí šedesáti věží“ – připomínka někdejšího významu horských tras v této oblasti spojující Gruzii s Ruskem. Během výšlapu vás budou provázet pohledy na tuto málo navštěvovanou krajinu s historickými věžemi, zelenými horskými pastvinami, vesničkami a usedlostmi. Po skončení procházky přejezd zpět do Tbilisi.

Trasa: střední náročnost, výškový rozdíl +800 m/460 m, cca 8 km/5 h.

8
Tbilisi – Signagi – Tbilisi

Výlet do Kachetie, vyhlášené vinařské oblasti Gruzie. Návštěva kláštera v Bodbe s hrobem patronky Gruzie, sv. Niny, jež měla přinést do Gruzie křesťanství. Městečko Signagi, malebné položené nad úrodným údolím, při dobrém počasí s výhledem na masiv Kavkazu. Poté degustace věhlasných gruzínských vín – unikátní místní vína typu kvevri, jež nemusí chutnat každému, ale také možnost ochutnat i nám chuťově bližší odrůdy. Zároveň příležitost poznat gruzínskou pohostinnost, jež je legendární. Návrat do Tbilisi, odpočinek.

9
Tbilisi

Nenáročný výšlap k Želvímu jezeru, umožňující vychutnat si panoramatický výhled na město Tbilisi. Konec trasy na hoře Mtacminda, oblíbeném výletním místě obyvatel města. Návrat dolů lanovkou, transfer na hotel a zbytek dne volno, které si můžete vychutnat dle vlastního gusta – procházkami romantickými uličkami centra města, návštěvou termálních lázní Abanotubani (nutnost rezervace, průvodce pomůže), nákupem posledních dárků, nebo užívat si úžasné gruzínské kuchyně.

10
Tbilisi – Praha/Vídeň

Odlet domů, obvykle v brzkých ranních hodinách. Přílet tentýž den, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Tbilisi

3,4,5,6

Kazbegi

7

Tbilisi

8

Signagi

9

Tbilisi

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tbilisi – Praha
Ubytování
4x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní (Tbilisi, Gudauri)
Ubytování
4x nocleh v jednodušších penzionech a hotelech s vlastním sociálním zařízením a se snídaní (Kazbeg)
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky nebo rusky mluvící řidič/průvodce a řidič (u menších skupin pouze řidič, u větších řidič a průvodce)
Místní anglicky mluvící průvodce
Horští průvodci dobře znalí oblasti během trekové části programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
Degustace
Degustace místních vín dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupiny větší, než 02 osoby je výrazně nižší, vyžádejte si naši nabídku
Vstupné
Maximálně 50 USD/os. (bližší informace na vyžádání).
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 3990 Kč/os.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Skryté perly – země Kavkazu

Přestože jsou z našeho pohledu oproti zbytku Asie země Kavkazu prakticky za dveřmi, nejedná se rozhodně o region, do kterého by proudily...
ČÍST ČLÁNEK

Kolébka vína

Gruzie patří mezi oblasti s nejdelší tradicí vinařství na zemi – víno je součástí místního života cca již 8.000 let a je proto...
ČÍST ČLÁNEK

Nejznámější rodák Gruzie

Země Kavkazu se mohou pyšnit celou řadou myslitelů, básníků, vědců, ale i vojevůdců a náboženských autorit. Kdo je však...
ČÍST ČLÁNEK

Půvaby gruzínské gastronomie

Nejen památkami živ je cestovatel a po dlouhém dni naplněném poznáváním je samozřejmě potřeba také nasytit hladový žaludek. A...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×