Ostrovy JV Asie

Přírodní krásy Sumatry

AJ průvodce
16 dní
od 66 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejkrásnější přírodní a kulturní místa Sumatry

  • unikátní kultura Minangkabauců, jimž vládnou ženy

  • setkání s Bataky – dříve obávanými lovci lebek

  • nádherné jezero Toba, pestrá příroda u jezera Maninjau

  • nenáročný trekking v džungli, výstup na vulkán Sibayak

  • všechny vstupy a výlety již v základní ceně

  • zpestření o některou z asijských metropolí

POPIS ZÁJEZDU

Sumatra – už jen to jméno voní exotikou! Ostrov s obrovským přírodním bohatstvím a pestrou paletou místních etnik a kultur si dodnes zachovává své kouzlo a nádech dobrodružství. V minulosti domov divokých lovců lebek, tropických nemocí…ale také příležitostí pro dobyvatele a objevitele z různých koutů světa, kteří zde nalézali bohatství a mnohdy i smrt. V současnosti je ale naopak zdejší tropická příroda stále více ohrožována nemilosrdným drancováním a působením člověka, zejména těžbou nenahraditelných pralesů a výsadbou palmových plantáží. A přesto – doposud zachovalé části si pořád uchovávají nesmírnou bohatost zdejších ekosystémů a představují pravý ráj pro pozorovatele ptactva, botaniky a samozřejmě návštěvníky, přijíždějící poznat tento unikátní kout světa. A že opravdu je co vidět!

Během této cesty projedete Sumatru od Padangu po Medan, setkáte se s unikátními kulturami zdejších etnik a budete mít možnost poznávat exotickou krásu místní přírody. Projdete nádhernými tropickými džunglemi, navštívíte i Minangkabauce jimž dodnes vládnou jejich ženy a nevynecháte ani NP Leuser/Bukit Lawang s populací kriticky ohrožených orangutanů. Jako zpestření přírodní části programu bude návštěva některé z „městských džunglí“ asijských velkoměst – hektické Jakarty, rychle se rozvíjející malajsijské metropole Kuala Lumpur, nebo hypermoderní džungle Singapuru. Krásy Sumatry již čekají!

Padang – údolí Harau – Bukittinggi – jezero Toba – Berastagi – NP Bukit Lawang

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Národní parky
Zvířata
1
Praha/Vídeň – Jakarta/Kuala Lumpur/Singapur

Odlet do Asie dle konkrétního letového řádu.

Vzhledem k nutnosti dalšího přestupu v Asii nocleh v Jakartě nebo Kuala Lumpuru v ceně (Singapur za příplatek). Výběr konkrétního města přestupu dle dostupnosti letenek a v případě možností preferencí klienta.

2
Jakarta/Kuala Lumpur/Singapur

Vítejte v jihovýchodní Asii! Po vyřízení nezbytných formalit tranfer na hotel a později nenáročný program – obdivování večerních panoramat velkoměsta, možnost první ochutnávky skvělé asijské kuchyně, pozorování hektického tempa života v asijských městech.

V případě zájmu možnost prodloužení o celý další den, odpočinek po dlouhé cestě a poznávání hlavních zajímavostí.

3
Jakarta/Kuala Lumpur/Singapur – Padang – údolí Harau

Přelet do Padangu na Sumatře a pokračování do údolí Harau. Cestou zajímavé vesničky, rýžová políčka a všudypřítomná tropická příroda. Zastávka u vulkanického jezera Singkarak, v případě dostatku času i minangkabauský palác Pagaruyung (může být zařazeno i další den) se střechami připomínajícími býčí rohy. Nocleh poblíž údolí Harau.

4
Údolí Harau

Celodenní poznávání přírodních krás údolí Harau během nepříliš náročných procházek a treků – rýžová políčka, vodopády a indonéský venkov.

5
Údolí Harau – Bukittinggi

Přejezd do města Bukittinggi, jednoho z center oblasti minangkabauské kultury. Návštěva pevnosti Fort de Kock, významného opěrného bodu Holanďanů při snahách o ovládnutí oblasti v dobách Nizozemské východní Indie, místní muzeum umístěné v tradičním domě, malebný kaňon Sianok.

6
Bukittinggi – jezero Maninjau – Bukittinggi

Výlet k jezeru Maninjau, cestou zastávka v dílnách místních stříbrníků. Poté nenáročný trekking sumaterským venkovem – kávové plantáže, rýžová políčka, pasoucí se dobytek a rybáři u jezera.

7
Bukittinggi – Padang Sidempuan

Pokračování na sever a překročení rovníku s možností fotografií. Poté návštěva přírodní rezervace Rimbo Panti s bohatou faunou a flórou, s trochou štěstí možnost pozorování některých z místních druhů zvěře. Zastávka v islámské škole a batacké vesnice s typickými domy.

8
Padang Sidempuan – Parapat – ostrov Samosir

Prohlídka plantáží muškátového oříšku, koření které stálo za objevnými plavbami do Orientu. Pokračování do Parapatu u jezera Toba, jedno z center kultury Bataků, kdysi obávaných lovců lebek a kanibalů, dnes (přinejmenším formálně) křesťanů. Návštěva místních vesnic s typickými domy. Nocleh na ostrově Samosir.

9
Ostrov Samosir – Parapat

Projížďka lodí po jezeře Toba, největším sopečném jezeře světa. Nádherná krajina v okolí jezera, farmy rybářů a zajímavá kultura Bataků. Návštěva vesnice Ambarita s megalitickými „kamennými židlemi“, hrobka krále Sidabutara stará 200 let.

10
Parapat – Berastagi

Návštěva královského sídla Rumah Bolon ze 16. století. Pokračování k vodopádu Sipiso Piso, s jeho 120 metry nejvyššímu v celé Indonésii. Kulturní vesnice Dokan s unikátními domy Karo Bataků a vysvětlení tradičního života tohoto etnika.

11
Berastagi – kráter Sibayak – Berastagi

Výstup na vulkán Sibayak s krásnými výhledy, procházka zdejší úrodnou krajinou s četnými plantážemi a zeleninovými zahrádkami. Návrat do Berastagi a odpočinek po náročnějším dni.

V případě zvýšené vulkanické aktivity bude výlet ke kráteru nahrazený procházkami místními vesničkami.

12
Berastagi – Bahorok

Zastávka na lokálním trhu, okolo kterých se všude v Asii soustřeďuje život místních komunit – pestrá nabídka zboží, květin a mnohdy i zvířat. Pokračování do města Bahorok poblíž NP Bukit Lawang/Gunung Leuser, ubytování a odpočinek v příjemném prostředí u řeky, v případě zájmu s možností koupání.

13
Bahorok – NP Bukit Lawang – Bahorok

Den v džungli – s trochou štěstí pozorování ohrožených orangutanů při krmení, nepříliš náročný trekking zdejší tropickou přírodou s obrovským bohatstvím fauny a flóry. V případě zájmu cca hodinová projížďka po řece.

Projížďka po řece je tzv. tubing – plavba na duších, pokud nemáte rádi tento druh aktivit, dohodněte se s průvodcem na jiném programu.

14
Bahorok – Medan – Jakarta/Kuala Lumpur/Singapur

Přejezd do Medanu (cca 6 h cesty), v případě dostatku času ještě prohlídka zdejších zajímavostí. Rozloučení se Sumatrou a přelet do některého z přestupních míst (kvůli možnému zpoždění letů s noclehem).

Město přestupu může být v případě zájmu i jiné, než na začátku programu. Singapur vzhledem k cenové hladině za příplatek.

15
Jakarta/Kuala Lumpur/Singapur – odlet

Program dle konkrétního přestupního bodu. Odlet zpět domů dle daného letového řádu.

16
Praha/Vídeň

Přílet, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3

Padang

3,4

Údolí Harau

5,6

Bukittinggi

7

Padang Sidempuan

8

Parapat

9

Berastagi

12,13

NP Bukit Lawang

14

Medan

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Jakarta/Kuala Lumpur/Singapur – Praha
Místní přelet
2x místní přelet na trase Jakarta/Kuala Lumpur/Singapur-Padang a Medan-Kuala Lumpur/Jakarta/Singapur
Ubytování
13x nocleh v hotelech úrovně 3* (města) a v jednoduchých penzionech (mimo města) se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerý pozemní a lodní transport dle programu
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Cena za větší skupiny
Cena za skupinu větší než 02 osoby je levnější, vyžádejte si naši nabídku
Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 6490 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Vzhledem k relativně problematické dopravě na Sumatru je obvykle potřeba nocleh v některé z okolních asijských metropolí (Jakarta, Kuala Lumpur, Singapur) na cestě tam i zpět. Jakarta a Kuala Lumpur jsou již započteny v ceně, Singapur je vzhledem k cenové hladině za příplatek. Ohledně konkrétního místa/míst přestupu se lze dohodnout na základě preferencí a cen letenek.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK

Bali – kultura Ostrova bohů

Indonésie, jméno které přímo voní exotikou. Fascinující země kopírující jako náhrdelník perel svými ostrovy a ostrůvky rovník. A...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×