Ostrovy JV Asie

To nejlepší ze Singapuru a Malajsie s ČP

CZ průvodce
16 dní
89 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nejzajímavější historická a přírodní místa Singapuru a Malajsie

  • tropická džungle Malajsie i městská džungle Singapuru

  • malebné čajové plantáže v Cameron Highlands

  • nesmírná kulturní pestrost obou zemí

  • po poznávací části odpočinek na písčitých pláží Malajsie

  • veškeré vstupné již v základní ceně

  • program nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek

  • malá skupina 8 – 16 osob umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Singapur a Malajsie – dvě země sdílející podobné dějiny a také území Malajského poloostrova. Zatímco Malajsie je „rozkročená“ na pevnině i na ostrově Borneo, Singapur je čistě městský stát na samém konci poloostrova. Navzdory množství různých etnik a kultur – Malajců, Indů, Číňanů i domorodých etnik – je Malajsie muslimskou zemí. Tolerantní, přátelskou, ale přece jen konzervativní a vyznávající tradiční hodnoty. V Singapuru je převládající kulturní silou čínské etnikum…byť vlastně čistě singapurská čínská identita – založená na velmi tvrdé práci, snaze dopřát si těžce vydřený luxus a také velmi otevřená všemu modernímu. Co je oběma zemím společné, je láska k dobrému jídlu, které svou rozmanitostí odráží pestrost obou zemí. Ty pak spolu vytvářejí krásný kontrast moderní a tradiční Asie, který rozhodně stojí za to zažít.

Tato cesta vás zavede do Singapuru, hypermoderního města známé svou čistotou a smyslem pro pořádek. Sousední Malajsie pak představuje uvolněnější svět s krásnou přírodou, bohatou a pestrou historií a krásnými plážemi, na kterých si odpočinete po poznávací části programu. Krásy Singapuru a Malajsie již čekají!

Singapur – Melaka – Kuala Lumpur – Cameron Highlands – Penang – NP Royal Belum – Langkawi/Perhentianské ostrovy

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Unesco
Národní parky
Pláže
1
Praha/Vídeň – Singapur

Odlet do Singapuru dle konkrétního letového řádu.

2
Singapur

Vítejte v Singapuru! Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel. Zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, případně možnost vyrazit do ulic Singapuru – zejména večerní procházka podél zátoky Marina Bay poskytuje dechberoucí pohledy na hypermoderní budovy v centru.

3
Singapur

Celodenní poznávání zajímavostí Lvího města, jak je také Singapuru přezdíváno. Procházka někdejší koloniální čtvrtí v centru města, prohlídka někdejších etnických enkláv – arabská, indická a malajská část města. Zastávka u legendárního Merliona – symbolu města, další místa dle zájmu a únavy. Přesuny městskou dopravou zpestří program pohledem na každodenní život Singapurců…a jsou také nejlepší a nejrychlejší cestou, jak poznat samotné centrum. Po skončení prohlídky návrat na hotel a odpočinek. Pro neznavené možnost pokračovat návštěvou hypermoderních skleníků a „stromů“ v oblasti Gardens by the Bay, které zejména po setmění nabízejí opravdu fascinující zážitek.

4
Singapur – Melaka

Přejezd na sever, překročení hranic s Malajsií a pokračování do Melaky. Návštěva města (UNESCO) – nejstarší malajský přístav a také první místo setkávání evropských objevitelů s místními etniky. Procházka centra – stará radnice, pozůstatky kostela sv. Františka Xaverského, proslulá nákupní třída Jonker Street, pestré chrámy mnoha náboženství a honosné kupecké domy. Projížďka po Melacké řece a Kampung Morten, někdejší malajská osada. Nocleh v Melace.

5
Melaka – Kuala Lumpur

Přejezd do Kuala Lumpuru, hlavního města Malajsie. Po příjezdu prohlídka hlavních míst – životem kypící čínská čtvrť, soutok řek Klang a Gombak (místo, kde Kuala Lumpur vznikla), Náměstí nezávislosti. Večer u majestátních Petronas Twin Towers – věže vysoké 452 m jsou symbolem moderní Malajsie a také ukázkou špičkové architektury.

6
Kuala Lumpur

Poznávání hlavních zajímavostí města –mimo jiné návštěva známého ptačího parku, výlet k hinduistickým jeskyním Batu s monumentální zlacenou sochou Murugana, koloniální památky v centru, živá čínská čtvrť. Poté pokračování do Kuala Selangkoru se stejnojmenným národním parkem, první setkání s malajsijskou přírodou. Ačkoliv zdejší mangrovníkové mokřady nepůsobí na první pohled příliš vábně, jedná se o unikátní ekosystém kypící životem. Večer jeden ze zázraků zdejší přírody – projížďka po řece a pozorování stovek světlušek, které osvětlují zdejší keře a stromy a vytvářejí tak nezapomenutelný zážitek. Návrat do Kuala Lumpuru ve večerních hodinách, odpočinek.

7
Kuala Lumpur – NP Taman Negara

Pokračování do oblasti NP Taman Negara, nejstaršího malajsijského národního parku a také jednoho z nejstarších dosud nedotčených deštných pralesů světa. Tento den se můžete těšit na noční procházku džunglí, plnou zvuků a pachů tropické džungle.

8
NP Taman Negara

Další den v národním parku a poznávání zdejší pestré přírody během procházek džunglí a projížděk na lodi místní tropickou přírodou.

9
NP Taman Negara – Cameron Highlands

Přejezd do chladnějších poloh Cameron Highlands – oblasti oblíbené Brity během jejich přítomnosti. Dojezd, přesun na hotel a po krátkém odpočinku návštěva zdejších malebných plantáží, neznámější čajové továrny BOH, trhů nabízejících zdejší výpěstky a dalších míst.

10
Cameron Highlands – Penang

Přejezd na ostrov Penang, do města Georgetown (UNESCO). To, stejně jako zbytek ostrova, představuje „ryzí“ Malajsii – zemi, kde se vždy setkávaly různé kultury a vytvářely unikátní, čistě malajsijský celek. Transfer na hotel a odpočinek, případně procházka centrem – fascinující pouliční ruch, krásně zrekonstruované kupecké domy, skvělá zdejší kuchyně.

11
Penang

Celodenní poznávání hlavních zajímavostí Georgetownu – zdobné klanové domy, největší buddhistický chrám v JV Asii – mohutný Kek Lok Si, nádherná vila Cheong Fatt Tze a další místa.

12
Penang – Langkawi

Rozloučení se s Penangem a přejezd do přístaviště v Kuala Kedahu a odsud pokračování lodí na Langkawi. Po příjezdu vyzvednutí místím řidičem, pokračování do hotelu u pláže, relax.

13-14
Langkawi

Dvoudenní odpočinek na písčitých plážích – koupání, možnost vodních sportů, fakultativních výletů (zajišťovaných přímo hotelem), masáží a vychutnávání si zdejší skvělé kuchyně.

15
Langkawi – Kuala Lumpur –odlet

Přesun na letiště, přelet do Kuala Lumpuru a odlet zpět domů dle letového řádu.

16
Praha/Vídeň

Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Singapur

4

Melaka

5,6

Kuala Lumpur

7,8

NP Taman Negara

9

Cameron Highlands

10,11

Penang

12-14

Langkawi

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Singapur/Kuala Lumpur – Praha
Místní přelet
1x místní přelet na trase Langkawi-Kuala Lumpur
Ubytování
13x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Stravování
1x večeře zaměřená na místní speciality
Český průvodce
Zkušený a příjemný česky/slovensky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty různí průvodci)
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu (zčásti sdílená, veřejná doprava – při přejezdech mezi městy a v Singapuru)
Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
Cestovní pojištění
Kvalitní cestovní pojištění již v základní ceně
Pojištění CK proti úpadku
Pojištění pro případ storna
Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 15.490 Kč/os.

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.

Kvalitní cestovní pojištění v ceně, doporučujeme si sjednat pojištění storna zájezdu.

Zájezd je garantován při minimálním počtu 08 účastníků.

Pro účast na zájezdu je nutné dokončené očkování proti covid-19.

 

Informace o dopravě:

Během tohoto programu využíváme z logistických důvodů vedle soukromé dopravy určené pouze skupině, také dopravu běžnou, sdílenou. Jedná se o:

*MHD v Singapuru

*Přejezd pohodlným linkovým autobusem na trasách:

Singapur-Melaka

Melaka-Kuala Lumpur

Kuala Lumpur-Cameron Highlands

Cameron Highlands-Penang

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Penang – perla Orientu

Během svých cest coby průvodce, ale i v průběhu svých soukromých cest jsem projel relativně velký kus světa. Postupně většina mých...
ČÍST ČLÁNEK

Země ohnivého kruhu – ostrovní JV Asie

Asie je neuvěřitelně rozmanitý kontinent. Kulturně a nábožensky, etnicky, přírodně nebo třeba i gastronomicky. Navíc vzhledem ke své...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

lubomir@vivatravel.cz , 724 673 778

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních přibližně osmi letech jako specializovaný průvodce na Asii a programový manažer cestovních kanceláří (obvykle jako specialista na Asii). Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a ten pocit ho neopustil od jeho první cesty do Asie před téměř dvěma dekádami až dodnes. Naopak, s každou jeho návštěvou ten pocit sílí a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent.

Na Asii se dlouhodobě specializuje – vedle častých cest na asijský kontinent vystudoval i specializovaný na Asii zaměřený obor, pořádá přednášky, píše články, učil se i několik asijských jazyků…pravda, jediným reálně použitelným mu zůstala indonéština. Věří, že láska k Asii je věc nakažlivá a při provázení se tento pocit snaží předat dál klientům, se kterými pokud je možnost několikrát ročně do svého milovaného regionu vyráží. V současnosti se snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, rusky, dohodnu se indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Nejvíce na západ provázím v Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, pro její neuvěřitelnou rozmanitost. Vietnam – (nejen) pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních. Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy. Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele, ale i hory a památky. Nepál – pro nejhezčí hory, viditelné ale z pohodlí nížin. Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×